• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

המחיר המוגזם להפליא של "שוטנשטיין"

האם לדעתכם גמרא עם פירוש שוטנשטיין עולה יקר מדי

• כן, ודאי.

קולות: 8 80.0%
  • לא, זכותם המלאה.

קולות: 1 10.0%
  • לא, אבל היה ראוי שיהיה קצת יותר זול.

קולות: 1 10.0%
  • אחר

קולות: 0 0.0%

• סה"כ בוחרים
    10
שלום לכולם.
אשמח לדעת מדוע שוטנשטין כרך קטן עולה 93 שקלים, בדרך הזו רוצים להגדיל תורה להאדירה??
נכון, הם השקיעו מאמץ כביר, אבל לדעתי מכרו כבר יותר מחצי מיליון כרכים של שוטנשטין ופשוט עושים עלינו קופה.
להדפיס ספר אחר באותה מתכונת לא עובר את ה28 שקלים. פשוט לא. נכון הם השקיעו המון בביאור הנפלא ובהערות.
אבל מפה ועד לדרוש 93 שקלים על גמרא, לא לכולם זה מתאים. ואפילו מי שזה לא מפריע לו, זה לא נעים לשלם מחיר כל כך יקר,
ועוד על גמרא קטנה. שוטנשטין צריך לעלות מקסימום 70 כיאה לספרי קודש, ולא 93 לכרך קטן, זה לא בסדר.
האם אכן יותר מעשרים שנה אחרי שהכרך הראשון של ‘שוטנשטיין’ – כפי שהעם כולו מכנה אותו – ראה אור, עדיין ראוי לגבות עליו סכום כה גבוה?
האם כ-130 לכרך גדול וכ-95 שקלים לכרך קטן הם המחיר שהספר החשוב הזה, שהפך את הש”ס מספר חתום לנגיש לכל, אמור להימכר בו?!

מה זה קשור, תמכרו אז ב70, לדעתי הם מכרו מעל מיליון עותקים ואיני מגזים.
105 לכרך בינוני זה מחיר לא הגיוני, חסר פרופורציה,
היה ראוי שימכר ב80 מקס' והאמן לי שלא יחסר להם רווח טובא.

היצע וביקוש...
לטעמי, ובבקשה, גם אחרי שתקראו את טורו הסמוך של ידידי יעקב פלבינסקי – אל תגידו לי ביקוש והיצע. כי לא מדובר במסחר לשם מסחר, פרנסה לשם פרנסה. ואם בחישוב כיסוי ההוצאות עסקינן, הרי שבתי הכנסת שרכשו בהמוניהם את התוצר הברוך בכפולות של כמה סטים, יחד עם בעלי היכולת שקנו ש”סים שלמים, לצד אלפי-אלפי רוכשי הכרכים הבודדים, כולם יחד וכל אחד לחוד, מימנו מזמן את עלויות העורכים ומערכת ההו”ל...
יש גבול כמה אפשר לגבות ולאורך כמה דורות, ועדיין להיחשב הוגן – לפחות אם מדובר בכותר שזכה לליווי פילנתרופי מחבק מיום היוולדו. התורה ניתנה כדי שנעסוק בה, כולנו, בלי עמלות שמנות לכמה יהודים טובים שעשו מעשה נאצל.

בסיכום הכללי, עמודי ההנצחה בראש כל כרך מספרים לנו שההוצאות התרימו עבורו את כל המי ומי. אין כותר ללא הקדשה, אין סדר ללא הנצחה והמימון הראשוני לפרויקט התלמוד כולו – באנגלית ובעברית, אם נתייחס לרגע ל’ארטסקרול’ אבל הדברים אמורים כלפי כל מי שמו”ל ביאור על הש”ס באשר הוא – נתרם ע”י משפחת שוטנשטיין המעטירה.

לטעמי, ובבקשה, גם אחרי שתקראו את טורו הסמוך של ידידי יעקב פלבינסקי – אל תגידו לי ביקוש והיצע.
לא נפתח לי כלום בקישור.
בכל אופן, אולי כדאי שתמקד כלפי מה התלונה בדיוק, שכן ברור שאי אפשר להתלונן לאדם שחיבר ספר שיתמחר את הספר כבקשתך.
לפעמים אנו נתקלים במכולות שסוחטות את ציבור האברכים ואף קוראות לעצמם "חסד" וכדומה.
מותר? כן! הוגן? פחות! אבל חוץ מלראות בתופעה בכאב אין באמת מה לעשות.
כן לעניינינו, גם אם תמחה בתופעה וגם אם אתה צודק אני לא חושב שתצליח לעשות שינוי אחרי שהציבור בתכל'ס ממשיך לקנות את המוצר.

ולמה אתה לא שואל על מתיבתא?
יש בשוק הספרים מלחמה סמויה על יוקרה וכבוד, ספר שמוריד מחיר נראה שהוא כבר לא רלוונטי
ספר יקר משדר יוקרה
ועוד שאלה יש לי לכבודך
נראה לך שאתה בעצמך עם הציור המתוק שיש לך, היית עומד בנסיון הזה?
אני לא בטוח בכלל

=חמה סמויה על יוקרה וכבוד, ספר שמוריד מחיר נראה שהוא כבר לא רלוונטי
ספר יקר משדר יוקרה
ועוד שאלה יש לי לכבודך
נראה לך שאתה בעצמך עם הציור המתוק שיש לך, היית עומד בנסיון הזה?
אני לא בטוח בכלל
לא אומר שהייתי מוכר ב50, אבל ודאי שלא ב105. יותר בכיוון של 80.... גג.

עוד נקודה חשובה שכדאי לדעת
יש מוכר ספרים ידוע בבני ברק יהודי צדיק שמוכר הכל במחיר הקרן
פעם הוא שלח אותי לאחד לגדולי הדור שיתן לו את הספרים שלו לש"ש
אותו גדול אמר לי אני יחלק בחינם את הספרים ולא יתן לו
כיון שכאשר הספר שומר על מחיר גבוה יש טעם לכל הסוחרים להסתחר בו
אבל כאשר מישהו אחד מוכר בזול הסוחרים האחרים לא רוצים ליגוע בספר
ואם נניח שוטנשטין נמכר ב100 ש"ח מאוד מסתבר שזה יוצא מהמו"ל בסביבות ה30 או 40 שקל וכל המחיר מצטבר מיד ליד

ואם נניח שוטנשטין נמכר ב100 ש"ח מאוד מסתבר שזה יוצא מהמו"ל בסביבות ה30 או 40 שקל וכל המחיר מצטבר מיד ליד
מסברא אולי, אבל במציאות לא, יש לי ידיד שמקבל מחיר של חנות מארטסקרול וזה עולה לו מעל 90.. וכך גם לחנויות.
החנויות לא מרוויחות מזה הרבה.... בקושי מוסיפות 10 שקלים למה שארטסקרול גובה מהם. ממש יקר!

רבותי.
שוק הספרים זה שוק מסובך מאוד.
היום כדי למכור ספר בחנויות, צריך לתת אותו למפיץ במחיר של חמישים אחוז פחות ממה שנמכר בחנות.
אם ההוצאה עובדת ישירות עם החנויות, מוכרים להם את זה בשבעים אחוז ממה שנמכר בחנות.

שוב, אני אומר מידיעה ולא מסברא, ארטסקרול מוכרים את השוטנשטיין בלפחות 90 ש"ח לחנויות!
אם מוכרים בתשעים, החנות ימכור את זה באיזור 117 ש"ח, אא"כ הוא גמ"ח, או שרוצה למשוך לקוחות לקנות ספרים אחרים, או שסומך על זה שקונים הרבה חלקים מזה...

אם מוכרים בתשעים, החנות ימכור את זה באיזור 117 ש"ח, אא"כ הוא גמ"ח, או שרוצה למשוך לקוחות לקנות ספרים אחרים, או שסומך על זה שקונים הרבה חלקים מזה...
בכל החנויות [כמעט] זה עולה 103 כך שהם לא מרוויחים כ"כ הרבה. והתכוונתי שארטסקרול מוכרים במינימום 90,
איני זוכר כמה זה היה בדיוק אך זה היה יותר מ90, אני בטוח ב97% בכך...
ובקיצור - זה יקר יחסית לספר תורני,
לא מפריע לי לשלם 105 לספר ב"ה, מפריע לי שארטסקרול ממש מתנהגים לא יפה
בכך שספר שרבים נצרכים לו - נמכר במחיר כזה.
אפילו אם זה היה נמכר ב80 היה להם רווח גדול מאוד!!

חזור
חלק עליון