• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אוצר החכמה - לא הגיע הזמן להורדת המחיר?

באופן כללי תמיד צריך לזכור שהאנשים מהסוג הזה יש להם מלא הוצאות והכי קל לבוא ולהגיד על בעל מקצוע איזה גנב ומה זה המחיר הזה אבל כשאתה נמצא מהצד של בעלי העסקים אתה מבין שאף אחד שמה לא מלקק דבש,
ואני כבר לא מדבר על מקרה כזה שסביר להניח שהייתה פה השקעה והימור מאד מאד גדול וברגע שבן אדם לקח סיכון על משהו כל סכום שהוא לא יקח עדיין יהיה זול,

בקשר לאוצר עצמו הרבה פעמים בן אדם במקום לשקוע בעיון הסוגיא מתמקד יותר מידי בללקט מקורות [מה שנקרא בעולם הישיבות מלקט], וברור שעיקר הלימוד בסוגיא זה העיון והעמל בדברי רבותינו הראשונים וגדולי האחרונים ז"ל ולא בחיפוש אחר ספרים שלא נודע שמם ומקורם,

בקשר לאוצר עצמו הרבה פעמים בן אדם במקום לשקוע בעיון הסוגיא מתמקד יותר מידי בללקט מקורות [מה שנקרא בעולם הישיבות מלקט], וברור שעיקר הלימוד בסוגיא זה העיון והעמל בדברי רבותינו הראשונים וגדולי האחרונים ז"ל ולא בחיפוש אחר ספרים שלא נודע שמם ומקורם,
ודאי שהעיון והעמל הם חלק מרכזי בלימוד התורה.
אבל לפעמים אדם לומד סוגיא במהלך מסויים, ולא עולה במחשבתו כלל, שיש דרך אחרת ללימוד הסוגיא (מצינו כזאת גם ברבותינו), ולפי הדרך השניה חלק מהראיות שהביא לא מתחילות. וכן פעמים רבות לא חושב על סתירה לדבריו. ולכן גם החיפוש בספרי האחרונים חשוב מאוד.
ויש אשר לומדים בדברי הראשונים ביאור מסויים, ונעלם מעיניהם שכל רבותינו גדלי האח' למדו בדבריו באופן אחר.
כמובן אחרי לימוד הסוגיא כראוי. אבל אל לנו לזלזל בהתדפקות על ספרי האחרונים.
וגם צריך לדעת שכל אחד וכישוריו הוא ונטיית ליבו.

לא ידוע לי.
צריך להבין שיש אנשים רבים שהם מביאים ספרים לאוצר החכמה ובתמורה לזה הם מקבלים תוכנה של אוצר החכמה [כמדומני 120 ספרים, וגם תלוי איזה ספרים], וכל אחד יכול לעשות זאת, אבל זה לא הופך אותו לעובד של אוצה"ח, וכ"ש לא למנהל...

צריך להבין שיש אנשים רבים שהם מביאים ספרים לאוצר החכמה ובתמורה לזה הם מקבלים תוכנה של אוצר החכמה [כמדומני 120 ספרים, וגם תלוי איזה ספרים], וכל אחד יכול לעשות זאת, אבל זה לא הופך אותו לעובד של אוצה"ח, וכ"ש לא למנהל...
אבל יש לי קשר הדוק עם המנהל שם, והוא אף נותן לי משימות לעשות, ולא סתם כעוד אחד שמביא ספרים. אבל לא כל דבר אני יודע.

באופן כללי תמיד צריך לזכור שהאנשים מהסוג הזה יש להם מלא הוצאות והכי קל לבוא ולהגיד על בעל מקצוע איזה גנב ומה זה המחיר הזה אבל כשאתה נמצא מהצד של בעלי העסקים אתה מבין שאף אחד שמה לא מלקק דבש,
ואני כבר לא מדבר על מקרה כזה שסביר להניח שהייתה פה השקעה והימור מאד מאד גדול וברגע שבן אדם לקח סיכון על משהו כל סכום שהוא לא יקח עדיין יהיה זול,

ישר כח שהחזרת לדיון לרצינות הרצויה

נערך לאחרונה:
ודאי שהעיון והעמל הם חלק מרכזי בלימוד התורה.
אבל לפעמים אדם לומד סוגיא במהלך מסויים, ולא עולה במחשבתו כלל, שיש דרך אחרת ללימוד הסוגיא (מצינו כזאת גם ברבותינו), ולפי הדרך השניה חלק מהראיות שהביא לא מתחילות. וכן פעמים רבות לא חושב על סתירה לדבריו. ולכן גם החיפוש בספרי האחרונים חשוב מאוד.
ויש אשר לומדים בדברי הראשונים ביאור מסויים, ונעלם מעיניהם שכל רבותינו גדלי האח' למדו בדבריו באופן אחר.
כמובן אחרי לימוד הסוגיא כראוי. אבל אל לנו לזלזל בהתדפקות על ספרי האחרונים.
וגם צריך לדעת שכל אחד וכישוריו הוא ונטיית ליבו.
אמת. וע"ע במצורף. ובנקודה של לימוד גם בספרי האחרונים וכו' ראה שם בעמ' א'קפה. וע"ע במה שהעליתי כאן.

קבצים מצורפים

• דרך האתרים - בעניין לימוד וכתיבת שו''ת ע''י מאגרים.pdf
    6.4 MB · צפיות: 20
יש להם צבירה של 20 שנה של ספרים ממחברים שחיים ונפטרים וכו'.
שום תוכנה שתתחיל עכשיו לעבוד או שהתחילה כבר, תוכל להגיע לאוסף הגדול שיש לאוצר החכמה. בפרט בזכות אנשי הספר שיש לאוצר החכמה, וד"ל.
אני מעוניין לקנות מאהרן כהן mkhn24603@gmail.com

יש הרבה מאד הוצאות. מידיעה. הרוצה לקנות במחיר מוזל יותר מהנ"ל יכול לפנות אלי בפרטי.
אני ישמח מאוד לשמוע פרטים 0548467787
התשובה האמיתית על שאלת הכותרת היא, שהמחיר של כל מוצר הוא הביקוש, אם זה היה סכום שאנשים לא מוכנים לשלם, אז הם היו פושטים רגל או מורידים מחיר. כל עוד הציבור מוכן לשלם למה שהם לא יגבו את המחיר הזה.

אני אישית באופן כללי כמי שמחזיק אוצה"ח אוצרות התורה ובר אילן, מצטרף להמלצה שמי שלא "חייב" אוצה"ח, או שלחילופין יש לו אוצה"ח נגיש, שיקנה שו"ת בר אילן. הרבה יותר נוח, יותר שמיש יותר מהיר ויותר מדוייק. ועושה הרבה יותר חשק לכתוב חידו"ת.
כתבת שיש לך גם אוצר החכמה גם את השו"ת וגם את אוצרות התורה
תוכל להסביר יותר מפורט את ההבדלים ביניהם חוץ מהכמות
ומה ההמלצה שלך
אני ממש מתענין בזה כרגע וזה יכול נורא לעזור לי
תודה לך
ואם תוכל לתקשר איתי מהמייל אני עוד יותר יודה לך
a0548467787@gmail.com
תודה רבה

חזור
חלק עליון