• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אוצר החכמה - לא הגיע הזמן להורדת המחיר?

מי שבנפשו הדבר, ינסה לשכנע רבנים שיפרסמו את ספריהם בהיברו בוקס, אמנם זה לא תמיד נגיש אבל לפחות אפשר להוריד את כל הספר בחינם
מרן שליט"א הוא דמות וסמל למופת בעניין הזה. אשריו ואשרי חלקו. כמה הנאה יש לי מזה שהספרים שלו (כולל חדשים ממש) נמצאים שם והם אצלי במחשב בזכות זה.

כמובן שגם ראויים לשבח המחברים שנתנו את ספריהם לתוכנת 'תורת אמת' (שמשום מה הפסיקה להתעדכן כבר 2 שנים, וחבל).
הרב אברהם ישראל שליט"א תלמיד מרן שליט"א. עם ספרים נכבדים שהכניס לתוכנה, ואין למו מכשול ועוד.
גם ספרי מוסר כדוגמת ספרי הרב לוגאסי שליט"א נמצאים שם.
חברותא (שקיימת גם בבר אילן). ועוד.

אגב, אם כבר דיברנו על נדיבות מרן שליט"א ועוד מחברי ספרים ספרדים...
עלה לי רעיון כעת, שאולי אם הוא יצא לפועל תזכרו איפה שמעתם עליו....
שמישהו מהציבור החרדי ספרדי יקים מאגר של ספרי מרן שליט"א כולל חיפוש (אם יצליחו לשכנע את מאור ישראל, שגם ספרי מרן זיע"א יהיו אדרבה ואדרבה), ותהיה קריאה ופנייה אפילו אישית למחברי ספרים ספרדים, שיתנו את הסכמתם להכניס את הספרים למאגר, כמובן גם אשכנזים יתקבלו בברכה. אבל האחדות הספרדים יכולה תמיד לתרום, והדביקות במטרה יכולה לגרום להרבה לשתף פעולה.
אם הטכנולוגיה קיימת (כגון טכנולוגיה של תורת אמת שנראית דיי פשוטה יותר מהאחרות) ומישהו יקח את זה, זה יהיה נפלא. כמובן שאפשר למכור את המאגר, ואפיחו במעל אלפיה. אבל זה יהיה דבר נפלא, קיבוץ של ספרי הלכה ואגדה כאחד....
ישנו את המאגר של קובץ 'בית יוסף', אולי אפשר שהמוציאים של המאגר יקימו את המאגר שעליו אני מדבר....

אגב, אם כבר דיברנו על נדיבות מרן שליט"א ועוד מחברי ספרים ספרדים...
עלה לי רעיון כעת, שאולי אם הוא יצא לפועל תזכרו איפה שמעתם עליו....
שמישהו מהציבור החרדי ספרדי יקים מאגר של ספרי מרן שליט"א כולל חיפוש (אם יצליחו לשכנע את מאור ישראל, שגם ספרי מרן זיע"א יהיו אדרבה ואדרבה), ותהיה קריאה ופנייה אפילו אישית למחברי ספרים ספרדים, שיתנו את הסכמתם להכניס את הספרים למאגר, כמובן גם אשכנזים יתקבלו בברכה. אבל האחדות הספרדים יכולה תמיד לתרום, והדביקות במטרה יכולה לגרום להרבה לשתף פעולה.
אם הטכנולוגיה קיימת (כגון טכנולוגיה של תורת אמת שנראית דיי פשוטה יותר מהאחרות) ומישהו יקח את זה, זה יהיה נפלא. כמובן שאפשר למכור את המאגר, ואפיחו במעל אלפיה. אבל זה יהיה דבר נפלא, קיבוץ של ספרי הלכה ואגדה כאחד....
ישנו את המאגר של קובץ 'בית יוסף', אולי אפשר שהמוציאים של המאגר יקימו את המאגר שעליו אני מדבר....
אין זו דרכו של מרן זיע"א ולהבדיל מרן שליט"א
לא רוצים עדתיות, אלא להביא את כולם...

אין זו דרכו של מרן זיע"א ולהבדיל מרן שליט"א
לא רוצים עדתיות, אלא להביא את כולם...
מצויין... תביא את כולם.....
אני התכוונתי שהבסיס יהיה ספרי מרן, והמחברים הספרדים שקל יותר להגיע אליהם דרך העיתונות הספרדית, הפורום הקדוש הזה, ופנייה אישית למחברים, כגון הרב זכאי שליט"א.
כמובן שאפשר בכל דרך לנסות להגיע גם לאחרים, אבל התכוונתי שיהיה קל לחבר לבסיס את הציבור הספרדי לפרוייקט חדש.

מצויין... תביא את כולם.....
אני התכוונתי שהבסיס יהיה ספרי מרן, והמחברים הספרדים שקל יותר להגיע אליהם דרך העיתונות הספרדית, הפורום הקדוש הזה, ופנייה אישית למחברים, כגון הרב זכאי שליט"א.
כמובן שאפשר בכל דרך לנסות להגיע גם לאחרים, אבל התכוונתי שיהיה קל לחבר לבסיס את הציבור הספרדי לפרוייקט חדש.
כמו כן, רק מהפורום הזה אני בטוח שכל אחד יוכל להביא לפחות כמה וכמה מחברים מבני עירו שהוא מכיר... אדרבה, המחברים הצעירים מחפשים במה. ושהמאגר גודל והוא 'שווה' תוכל הביא הוצאות גדולות וכו'.
צריך לסיים את המונופול.

מענין לענין באותו ענין.
יש תוכנה שפיתח רחמים יעקובוב כאן https://yakobov-dev.co.il/
שהיא תוכנת חיפוש [כמו בפרוייקט השו"ת] בכל המאגרים שיש לאדם במחשב הפרטי שלו, כולל כל קבצי הוורד שלו, וכן פי די אף וכדומה.
למשל מי שיש לו את כל ספרי הרב יצחק יוסף ועוד ספרים שהוא מוריד מהיברובוקס וכדומה הוא יכול לחפש בהם בדיוק כמו באוצר החכמה אולם הממשק הוא נוח יותר כמו של פרויקט השו"ת.
וגם במסמכים הפרטיים של האדם, שלפעמים שוכח היכן כתב איזה דבר.
הוא מוכר את זה בערך ב500 שח.
מי שזה יעזור לו יכול ליצור עמו קשר בכתובת הנ"ל.
בעבר גם מכרו דיסק של כל הספרים של היברובוקוס [כ50000 ספר בזמנו]. מי שיש לו את זה התוכנה יכולה לעזור הרבה, כיון שהיא אינה מחפשת באתרי האינטרנט אלא רק בדיסק חיצוני של המחשב או במחשב עצמו, ומי שיש לו את הדיסק החיצוני הזה - זה יכול להיות תחליף נוח וזול מאוד לאוצר החכמה.
נ.ב. אין לי קשר אליו וגם לא אחוזים מרוחיו.

אגב, היום קיבלו טלפונים מ'משה חסיד' (נראה לי שקשור לטל מערכות) שאפשר כעת לקבל במבצע את אוצרות השו"ת ב-990 במקום 2200.

העבודה הקשה נעשתה פעם. וגם הרוויחו עליה המון.
היום הספרים מגיעים בדרך כלל עד לפיהם.
אם כבר מדברים על אוצר החכמה [שלפענ"ד המחיר סביר במיוחד בשבוע הספר]
בואו נדבר רגע על "שוטנשטיין"
האם אכן יותר מעשרים שנה אחרי שהכרך הראשון של ‘שוטנשטיין’ – כפי שהעם כולו מכנה אותו – ראה אור, עדיין ראוי לגבות עליו סכום כה גבוה?
האם כ-130 לכרך גדול וכ-95 שקלים לכרך קטן הם המחיר שהספר החשוב הזה, שהפך את הש”ס מספר חתום לנגיש לכל, אמור להימכר בו?!

כרך "בינוני" עולה 105! ושלא לדבר על עשרות עמודי ההנצחה...

אין עניין לבאר זאת בציבור הכללי. עניתי לך בפרטי.
מנחיצות העניין שהרבה טועים וחושבים שאוצר החכמה מרויח מליונים, ולכן מתלוננים מדוע דורשים סכום רב, הנני להבהיר שאין הדבר כן,
האוצר מעסיק עשרים עובדים ועובדות ומשלם להם חדשית
חלקם מתכנתים ששכרם רב מאד.
מדובר במליונים רבים.
רק במפרשי האוצר הושקע קרוב לשמונה מליון שקל!

אם כבר מדברים על אוצר החכמה [שלפענ"ד המחיר סביר במיוחד בשבוע הספר]
בואו נדבר רגע על "שוטנשטיין"
האם אכן יותר מעשרים שנה אחרי שהכרך הראשון של ‘שוטנשטיין’ – כפי שהעם כולו מכנה אותו – ראה אור, עדיין ראוי לגבות עליו סכום כה גבוה?
האם כ-130 לכרך גדול וכ-95 שקלים לכרך קטן הם המחיר שהספר החשוב הזה, שהפך את הש”ס מספר חתום לנגיש לכל, אמור להימכר בו?!

כרך "בינוני" עולה 105! ושלא לדבר על עשרות עמודי ההנצחה...
תמיד אפשר לקנות המאור .. יש בו הרבה מעלות אף יותר משוטנשטיין

חזור
חלק עליון