• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אוצר החכמה - לא הגיע הזמן להורדת המחיר?

מנחיצות העניין שהרבה טועים וחושבים שאוצר החכמה מרויח מליונים, ולכן מתלוננים מדוע דורשים סכום רב, הנני להבהיר שאין הדבר כן,
האוצר מעסיק עשרים עובדים ועובדות ומשלם להם חדשית
חלקם מתכנתים ששכרם רב מאד.
מדובר במליונים רבים.
רק במפרשי האוצר הושקע קרוב לשמונה מליון שקל!
עדיין אני חושב שאם זה היה במחיר נמוך יותר - היו יותר קונים וממילא זה היה מתקזז עם ה"הפסד".
כמו שאמרתי לעיל, הם גם מרוויחים המון על השידרוגים.

לא הייתי קורא למה שיש שם "ביאור" צר לי לבשר......... שאר המדורים [שאינם "הביאור"] נחמדים ממש....
אין בכוונתי לתקוף..
אך מרגיש לי שבשנים האחרונות אנשים יותר לומדים שוטנשטין יותר מאשר גמרא... מה יהיה על ילדנו ?

@אהרן כהן יש דיבורים על מכירת מפרשי האוצר לחוד גם למי שאין לו את אוצר החכמה?
מפרשי האוצר מבוסס על ספרי אוצר החכמה.
מה שאתה מציע זה: או לקנות את כל הכונן (2TB) ושכל הספרים יהיו חסומים לעיון ורק דרך מפרשי האוצר יוכלו לראות קטעים מהספרים.
או לצמצם את המאגר רק לספרים שמופיעים ב"מפרשי האוצר" שזה גם רעיון נחמד, רק שאולי זה יוריד מאד במכירות של "אוצר החכמה" (המלא, אך יתכן שיהיה רווחי למי שרוצה פחות).

מפרשי האוצר מבוסס על ספרי אוצר החכמה.
מה שאתה מציע זה: או לקנות את כל הכונן (2TB) ושכל הספרים יהיו חסומים לעיון ורק דרך מפרשי האוצר יוכלו לראות קטעים מהספרים.
או לצמצם את המאגר רק לספרים שמופיעים ב"מפרשי האוצר" שזה גם רעיון נחמד, רק שאולי זה יוריד מאד במכירות של "אוצר החכמה" (המלא, אך יתכן שיהיה רווחי למי שרוצה פחות).
לא הבנתי את כוונתך.
על כל פנים הם כתבו שלעת עתה מפרשי האוצר נועד למי שיש לו אוצר החכמה.

מי שיש לו "אוצר החכמה" מבין...
לדוגמא: אם אין לך חבילת מוסה"ק ובמפרשי האוצר יש קטע ממוסה"ק, הקטע לא יופיע כי לא רכשת את החבילה.
לא חייב להתנשא.
אין לי את האוצר ואני עדיין מבין איך הוא פועל ועדיין שאלתי במקומה אחר שההנהלה כתבה במפורש לעת עתה. מה שאומר שיכולים בלי סוף להיות שידרוגים וטכנית אפשר לעשות הכל גם אם אין את הבסיס של האוצר, עדיין אפשר לנתק את התוכנות זו מזו ועדיין ישארו המפרשים.
אבל כבר חכם @אהרן כהן ענה בזה שכעת אינו על הפרק.
אגב ראיתי ספר כריכה רכה על אחת המסכתות עם כמה מאות או מעל אלף עמ' של מפרשי האוצר.
זו רק דודמא או שיש כאלו על עוד מסכתות?

לא חייב להתנשא.
אין לי את האוצר ואני עדיין מבין איך הוא פועל ועדיין שאלתי במקומה
אם אכן הבנת איך "מפרשי האוצר" עובד (מבוסס על המאגר הקיים של אוצה"ח) מסתבר שהבנת שטכנית זה דבר מאד קשה להפריד אותם זו מזו.
כנס לכאן תפתח את "מפרשי האוצר" על ברכות דף ב, תלחץ על הרש"י הראשון (מאימתי), תסתכל מה כתוב במפרש הראשון (ברכת דוד).

נערך לאחרונה:
אם אכן הבנת איך "מפרשי האוצר" עובד (מבוסס על המאגר הקיים של אוצה"J) מסתבר שהבנת שטכנית זה דבר מאד קשה להפריד אותם זו מזו.
כנס לכאן תפתח את "מפרשי האוצר" על ברכות דף ב, תלחץ על הרש"י הראשון (מאימתי), תסתכל מה כתוב במפרש הראשון (ברכת דוד).
טוב,אין לי כח לחזור שוב ושוב על דבריי שאולי זה כן בתיכנון של אוצר החכמה לעשות זאת בעתיד ולכן שאלתי....

טוב,אין לי כח לחזור שוב ושוב על דבריי שאולי זה כן בתיכנון של אוצר החכמה לעשות זאת בעתיד ולכן שאלתי....
שערתי שכך אתה אוחז, כל מה שאני רוצה לומר לך שאם אתה מתלבט אם לחכות ל"מפרשי האוצר" בגירסה נפרדת, אל תחכה...
לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב (גם מבחינה כלכלית זה לא משתלם להם).
בהצלחה!

חזור
חלק עליון