• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

התקרבות למרן הראשון לציון

@אליהו שטיין היקר אני מבטיח לך שאם תרצה באמת תצליח
מרן רבינו יצחק מכיר אנשים שמתקשרים איתו בדברי תורה, ספרים, מכתבים וכו'
אני אישית למרות שלצערי אני רחוק מאוד כעת מרבינו [כידוע לך כמה מילין ופרסאות יש מירושלים עד מגדל העמק] רבינו לא שכח אותי ושולח לי דשי'ם חמים לפעמים ואכמ"ל (היום קיבלתי:) )

לגבי ספר פסקי הלכות לאשכנזים שמקיף כמעט את כל ד' חלקי השו"ע יש את הספר נטעי גבריאל. שבו הוא מקיף בצורה נפלאה וברורה את רוב חלקי השו"ע (כמדומני שסדרה זו מונה ארבעים כרכים)
ילקוט יוסף זה לימוד לא סתם מראה מקום, וקיצור שולחן ערוך, זה כמו משנה ברורה בגירסא חדשה. ספרדים יש לכם את זה, תלמדו ותלכו בדרך זה!

שלום, אני אשכנזי, ובהיות שכמעט ולא מצינו אצלנו הרבה כמו הראשל"צ בגאונותו בתורה רציתי להתקרב אליו ולהשקות ממעיניו הנובעים. וברצותי לידע איפה יש למצוא אותו ולהתקרב אל כבוד תורתו. אנה מי שיש לו תשובה להודיע אותי (לפחות בפרטי)
העצה היעוצה לכב' שליט"א, שיגש למרן הראש"ל שליט"א אחר תפלת שחרית (או מנחה וערבית (כשנמצא)) וישאל שאלות בהלכה וידבר בענייני לימוד, מרן שליט"א חביב מאוד לכל, ומקבל כל האדם בסבר פנים יפות. ולאט לאט, בפרט אם כבודו ידבר לענין, בעזה"י גם יצליח להתקרב אליו,
הדבר אפשרי, והוא בידך!!!
בהצלחה...
אגב אין קשר לזהות שלך....

שלום, אני אשכנזי, ובהיות שכמעט ולא מצינו אצלנו הרבה כמו הראשל"צ בגאונותו בתורה רציתי להתקרב אליו ולהשקות ממעיניו הנובעים. וברצותי לידע איפה יש למצוא אותו ולהתקרב אל כבוד תורתו. אנה מי שיש לו תשובה להודיע אותי (לפחות בפרטי).
עוד מעט שמו"ר הראש"ל שליט"א יסיים תפקידו ברבנות, ויחזור לישיבתו (כך שמעתי ממנו בעצמי) אז יהיה אפשרי ללכת לישיבתו ולהתקרב אליו!!!!
אני אישית הייתי מדבר עימו הרבה שהיה בישיבתו למרות שלא למדתי בישיבתו, והתייחס אליי כאב לבן, יש לו אהבה וכבוד לכולם, כהלל הזקן בשעתו!!!

עוד מעט שמו"ר הראש"ל שליט"א יסיים תפקידו ברבנות, ויחזור לישיבתו (כך שמעתי ממנו בעצמי) אז יהיה אפשרי ללכת לישיבתו ולהתקרב אליו!!!!
אני אישית הייתי מדבר עימו הרבה שהיה בישיבתו למרות שלא למדתי בישיבתו, והתייחס אליי כאב לבן, יש לו אהבה וכבוד לכולם, כהלל הזקן בשעתו!!!
הלוואי וכדבריך לאחר הכהונה יחזור לישיבה
אבל... לא יתנו לו. אנשים רבים יקומו ויבואו אליו עכשיו שיש מודעות אליו הרבה יותר ממה שהיה לפני, הוא יצטרך להיות סגור בבית כנראה...

הלוואי וכדבריך לאחר הכהונה יחזור לישיבה
אבל... לא יתנו לו. אנשים רבים יקומו ויבואו אליו עכשיו שיש מודעות אליו הרבה יותר ממה שהיה לפני, הוא יצטרך להיות סגור בבית כנראה...
כך הוא אמר לי וכך הוא אמר ג"כ לר' אריה דרעי, שזה סופית אצלו!!! הוא חוזר לישיבה עד הסוף!!!, בעיקרון אתה צודק, אבל היו הרבה גדולי ישראל ששימשו כראשי ישיבות, לדוגמא הרב שך, והרב אויערבאך זי"ע, למרות שהיו גדולי ישראל, אנשים מבינים שזה לא פשוט לבטל תורה, ולכן לא יוכלו להגיע בצורה כזאת, יהיה כללים מסודרים, אבל עכ"פ אני אישית הייתי מגיע אליו בשבת לישיבה, וינקתי ממנו המון, הן בהשקפה, הן בהלכה, וגם היה מברך אותי באופן קבוע, בברכות מעומק ליבו, זה נתן לי את הכח והמרץ ללימוד... אשרינו שזכינו!!!

ואגב לגבי מה שכתבתי כאן לא להוציא החוצה (לתקשורת וכדו') שישאר בפורום, מרן שליט"א לא רוצה שידעו מזה כרגע בציבור הרחב, הוא אומר את זה רק לאנשים בפרטיות!!! תודה!!!

אני מתכוון לטענה שטענו כאן שכל עמך ישראל יבואו אליו, זה וודאי לא יקרה כי בזה יהיה כללים, רק שמי שירצה לשמוע שיעורים ממרן שליט"א הן בהלכה הן בלימוד, והן השקפה, יוכל לבוא!!!! כמו שבפונוביז' כל ת"ח יכול לבוא לשמוע את השיעור של רבי גרשון שליט"א!!! זה כוונתי!!!

רק שמי שירצה לשמוע שיעורים ממרן שליט"א
זה אפשרי גם עכשיו ביזדים וכדומה
עכ"פ הדברים ידועים שכך הוא רצונו של מרן שליט"א,
אבל לא בטוח כלל שיצא אל הפועל, כי הדברים יכולים מאוד להשתנות. (ואישית כבר שמעתי ממנו אמירות שונות קצת בענין)
מה שבטוח שימשיך להנהגינו ביד רמה ובגאון.

זה אפשרי גם עכשיו ביזדים וכדומה
אה"נ, אבל ביזדים מרן שליט"א מדבר באופן כללי לציבור הרחב כמרן בשעתו!!!, בישיבתו, אני זוכר אותו, הכל שונה אצלו, הוא היה מדבר בעומק העיון והלכה, כדרכו בקודש, הוא היה זורק קושיא בהלכה באויר, והתלמידים היו חושבים על הקושיא, הם מתרצים והוא מקשה, ריתחא דאורייתא אמיתית, וגם מרבה לדבר בעניני השקפה, יש לי בידי שיעור של מרן שליט"א בנושא התספורת לבחורים בישיבה באריכות (חצי שעה), מרן ינק מכל גדולי הדור הקודם, הן הספרדים הן הליטאים, ויש לו המון ידע בהשקפה, ורק בשיעור ביזדים הוא זורק עצמות, אבל זה ודאי לא דומה ולא כמעט מדרכו בקודש בישיבה הקדושה!!!

אה"נ, אבל ביזדים מרן שליט"א מדבר באופן כללי לציבור הרחב כמרן בשעתו!!!, בישיבתו, אני זוכר אותו, הכל שונה אצלו, הוא היה מדבר בעומק העיון והלכה, כדרכו בקודש, הוא היה זורק קושיא בהלכה באויר, והתלמידים היו חושבים על הקושיא, הם מתרצים והוא מקשה, ריתחא דאורייתא אמיתית, וגם מרבה לדבר בעניני השקפה, יש לי בידי שיעור של מרן שליט"א בנושא התספורת לבחורים בישיבה באריכות (חצי שעה), מרן ינק מכל גדולי הדור הקודם, הן הספרדים הן הליטאים, ויש לו המון ידע בהשקפה, ורק בשיעור ביזדים הוא זורק עצמות, אבל זה ודאי לא דומה ולא כמעט מדרכו בקודש בישיבה הקדושה!!!
הרב עיני ישראל, מצאת למי לספר על מרן שליט"א, לחכם ישראל...

הרב עיני ישראל, מצאת למי לספר על מרן שליט"א, לחכם ישראל...
לא קשור, אני יודע שהוא מכיר את מרן שליט"א היטב, אבל על השאלה שלו רציתי לענות בשביל שידעו שזה לא דומה ולא כמעט היזדים לשיעורים שלו והנהגתו בישיבה!!! זהו!!!

לא קשור, אני יודע שהוא מכיר את מרן שליט"א היטב, אבל על השאלה שלו רציתי לענות בשביל שידעו שזה לא דומה ולא כמעט היזדים לשיעורים שלו והנהגתו בישיבה!!! זהו!!!
ידוע לכל הוא.
מספיק אפילו פעם אחת להיות עם מרן שליט"א בלי מצלמות, ורואים מלאך אחר לגמרי...

חזור
חלק עליון