• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ילקוט טהרה החדש

אני לא חושב שזה הכוונה "מהדורה חדשה"...
לא נ"ל שיש תיקונים והבדלים. לכאו' זה בס"כ הדפסה נוספת של אותו ספר. לענ"ד רק עוד תקופה (אולי כמה שנים) יהיה מהדורה חדשה...
כוונת השואל לזה:
הרב @מורשת מרן שליט"א בכבודו ובעצמו התחיל לערוך את האינדקס [יחד עם עוד כמה אברכים צדיקים] עוד בשביל המהדורה הראשונה שיצאה.
אבל מרן החכם שליט"א, ביקש למהר את ההדפסה בשביל איזה ענין חשוב שלא אוכל לפורטו. ועל כן במהדורה זו אין אינדקס, אבל הוא מוכן ומזומן למהדורה הבאה אי"ה.

כשהרב שליט"א נשאל לגבי ספרי קיצורים בנושא טהרה כתב על הטהרה של הרב נקי, טהרת משפחה של הרב זכאי ועוד.
ופלא שלא הזכיר את תורת הטהרה של אחיו.

לא ידוע לי, אבל יש סיבה שלא? לפי הידוע לי הוא הולך צמוד לפסקי מרן זצ"ל. אם ידוע לך אחרת, אדרבה תכתוב.
איני יודע את סיבותיו של מרן הראש"ל שליט"א, אבל אל תכתוב בשמו דברים שלא כתב.
מה שהמליץ המליץ, מה שלא איננו יודעים.
יש עוד עשרות ספרים בהל' טהרה שהולכים לפי פסקי מרן זיע"א ולא המליץ עליהם.
יש למרן הראש"ל שליט"א סיבות גבוהות מהבנתינו.

נו נו.
בעיקרון אני כתבתי על הדרך הנ"ל שהוא לא נתכוין בדוקא לאפוקי מהספר תורת הטהרה, אלא תנא ושייר, על זה כתבתי מה שייר עוד, בדרך מליצה.
אבל אם נראה לך דרך אחרת בעניין, שהיה לו איזה "כוונות מיוחדות" (ואולי גם ברוח הקודש) שלא המליץ על אחרים, אה"נ יתכן.

נערך לאחרונה:
נו נו.
בעיקרון אני כתבתי על הדרך הנ"ל שהוא לא נתכוין בדוקא לאפוקי מהספר תורת הטהרה, אלא תנא ושייר, על זה כתבתי מה שייר עוד, בדרך מליצה.
אבל אם נראה לך דרך אחרת בעניין, שהיה לו איזה "כוונות מיוחדות" (ואולי גם ברוח הקודש) שלא המליץ על אחרים, אה"נ יתכן.
רבי אהרון זה מריח זלזול, וזה לא מתאים לך..

נו נו.
יכל לכתוב "כל ספר ההולך לפי פסקי מרן זיע"א, מדנקט בשמות ש"מ שיש לו סיבה למה בספרים אלו. ואכמ"ל.

רבי אהרון זה מריח זלזול, וזה לא מתאים לך..
ח"ו שום זלזול. אדרבה כל כוונתי לא לזלזל, באף ספר. כולם אהובים. כמובן כשזה בשיטתו של מרן זצ"ל, ובדרך פסיקתו.
יכל לכתוב "כל ספר ההולך לפי פסקי מרן זיע"א, מדנקט בשמות ש"מ שיש לו סיבה למה בספרים אלו. ואכמ"ל.
אכן כך כתב (עמ' תתנד): "ועוד ועוד ספרים שהולכים בדרכו של מרן הש"ע ומרן זיע"א". ותנא ושייר.
ותול"מ.

כב' מזכיר לי שלפני 20 שנה מעלה מטה הראה לי מרן חכם יצחק כמה מדפים מלאים ספרים ואמר לי כל זה ספרים רק על נדה

חזור
חלק עליון