• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

יש אומר ויש דברים - ספרי מרן נכנסו באוצר החכמה

הסכום של החבילות נכנס ישר למכונים על כל אחד שרכש את החבילות?
רוב הכסף (חוץ מאחוז מועט) הולך למכונים, לא יודע בדיוק אם הכסף מגיע ישירות אליהם או לא, אבל למאי נפק"מ? [ומסתבר שמגיע ראשית לאוצר ואח"כ הם משלמים למכון, שהרי הם גובים את האשראי אליהם ברגע וקונים חבילות].

נערך לאחרונה:
רוב הכסם (חוץ מאחוז מועט) הולך למכונים, לא יודע בדיוק אם הכסף מגיע ישירות אליהם או לא, אבל למאי נפק"מ? [ומסתבר שמגיע ראשית לאוצר ואח"כ הם משלמים למכון, שהרי הם גובים את האשראי אליהם ברגע וקונים חבילות].
למה הרגש הזה כל מה ששואלים על עינייני כסף באוצר אתה קופץ בריגשי גדול?
יש למישהו כאן השפעה על מכון מאור ישראל, מישהו מקורב?

אולי מישהו ירצה להשפיע, על מכון א' או ב' ויש בידו היכולת. אבל אתה קופץ "מאי נפק"מ"
דיי עם הרגישות למחלקת הכספים באוצר.
היה זכור לי שכתבתי כבר לפני כן, שרוב הכסף מגיע למכונים ורק אחוז מועט הולך לאוצר, ולכן הבנתי שכוונתך לשאול האם זה הולך "ישירות" למכונים או שזה עובר דרך האוצר, וכמו שהיה נראה מלשונך שכתבת:
הסכום של החבילות נכנס ישר למכונים על כל אחד שרכש את החבילות?
ולכן תשים לב לסוגריים שכתבתי כאן:
רוב הכסף (חוץ מאחוז מועט) הולך למכונים, לא יודע בדיוק אם הכסף מגיע ישירות אליהם או לא, אבל למאי נפק"מ? [ומסתבר שמגיע ראשית לאוצר ואח"כ הם משלמים למכון, שהרי הם גובים את האשראי אליהם ברגע וקונים חבילות].
ולכן שאלתי מאי נפק"מ אם זה עובר דרך האוצר או לא, בסופו של דבר רוב הכסף הולך למכון ולא לאוצר.
אבל כעת ראיתי שלא כתבתי את זה (שהכסף מגיע למכונים) באשכול כאן אלא באשכול אחר - כאן, ועכשיו אני מבין שכנראה לא ראית את זה, ולכן שאלת כללי האם הכסף מגיע לאוצר או למכונים, וכמו שהסברת עכשיו שהנפק"מ בזה היא האם מישהו יכול לשכנע את המכונים. ואדרבה נשמח כולנו. וכפי שגם אני הקטן כתבתי זאת באשכול הנ"ל שם לפני כן, כאן, וזה לשוני שם:
אולי רק לנסות לשכנע את מאור ישראל, ומי שיש לו קשר חזק עם מאור ישראל אולי יצליח לדבר על ליבם.
והאמת והשלום אהבו.

נערך לאחרונה:
היה זכור לי שכתבתי כבר לפני כן, שרוב הכסף מגיע למכונים ורק אחוז מועט הולך לאוצר, ולכן הבנתי שכוונתך לשאול האם זה הולך "ישירות" למכונים או שזה עובר דרך האוצר, וכמו שהיה נראה מלשונך שכתבת:

ולכן תשים לב לסוגריים שכתבתי כאן:

ולכן שאלתי מאי נפק"מ אם זה עובר דרך האוצר או לא, בסופו של דבר רוב הכסף הולך למכון ולא לאוצר.
אבל כעת ראיתי שלא כתבתי את זה (שהכסף מגיע למכונים) באשכול כאן אלא באשכול אחר - כאן, ועכשיו אני מבין שכנראה לא ראית את זה, ולכן שאלת כללי האם הכסף מגיע לאוצר או למכונים, וכמו שהסברת עכשיו שהנפק"מ בזה היא האם מישהו יכול לשכנע את המכונים. ואדרבה נשמח כולנו. וכפי שגם אני הקטן כתבתי זאת באשכול הנ"ל שם לפני כן, כאן, וזה לשוני שם:

והאמת והשלום אהבו.
שכויח

מוגזם, ק"ו כשאי אפשר לצלם. להדפיס אפשר?
אם לצלם אי אפשר, להדפיס עאכ"ו
[בכל אופן, אני מכיר שיטה (והבנתי שחסמו אותה בעדכון האחרון..) להדפיס או לייצא לPDF (לא ניסיתי בעצמי אבל...) ספר שלם מהאוצר....
יש דברים שהשתיקה יפה להם

ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה

שהחיינו? בושה וחרפה! וכי מרן זיע"א הוציא את ספריו לאור בשביל כסף? מטרתו האחת והיחידה שילמדו בספריו ויפיצו אותם לכל דיכפין!
הספרים שלו היו צריכים להיכנס במהדורה הראשונה של אוצר החכמה, ולא במהדורה העשרים ואחת! חינם אין כסף, ולא 600 שקל שאף אשכנזי לא ישלם לעולם! בושה וחרפה.

שהחיינו? בושה וחרפה! וכי מרן זיע"א הוציא את ספריו לאור בשביל כסף? מטרתו האחת והיחידה שילמדו בספריו ויפיצו אותם לכל דיכפין!
הספרים שלו היו צריכים להיכנס במהדורה הראשונה של אוצר החכמה, ולא במהדורה העשרים ואחת! חינם אין כסף, ולא 600 שקל שאף אשכנזי לא ישלם לעולם! בושה וחרפה.
טוב טוב.
מתנצל, אוצר החכמה לא בבעלותי וגם ספרי מו"ר זצ"ל, מחילה.

חסרון גדול שאי אפשר להדפיס.

גם בעוז והדר לא הבנו את זה. מה הבעיה? הרי בלאו הכי ההדפסה מוגבלת ל20 עמודים. וגם שם כתוב בכל פינה בעמוד אוצר החכמה.

התשלום - לדידי מובן, צוות המכון פועל רבות, משלמים לאברכים שמהדרים את ספרי מרן זצ"ל וזה לוקח זמן ותשלום רב. אבל נושא ההדפסה לא מובן.

אם יש מי שבידו להשפיע בדבר, תבוא עליו ברכת טוב.

התשלום - לדידי מובן, צוות המכון פועל רבות, משלמים לאברכים שמהדרים את ספרי מרן זצ"ל וזה לוקח זמן ותשלום רב. אבל נושא ההדפסה לא מובן.
הספרים הפיזיים מוכרים מספיק בשביל לכסות את ההוצאות. ואם באמת הצוות היה פועל מספיק לא היה לוקח לו כל כך הרבה זמן להוציא את מה שהוציא וזה בלי להתייחס לחוסרים שבמהדורה שלהם (שינוי ברווחים בין הקטעים בטהרת הבית. לא הכניסו את ההערות החדשות במפתחות. ויש עוד שאיני זוכר כרגע, מי שיודע שיוסיף).

חזור
חלק עליון