• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

כנס גדול מחר בשמואל הנביא במעמד גדולי ישראל

היה שם מעמד כבוד התורה כפשוטו ממש!!!
הגיעו מרן רה"י ר' משה צדקה שליט"א, הגאון המקובל ר' בניהו שמואלי שליט"א והגאון המקובל ר' יעקב עדס שליט"א היה החזן בתפילת מנחה והיה מעמד קידוש שם שמים באמת.
כידוע, הרב עדס מתנהג כאדמו"ר, לאחר התפילה עשה קבלת עול מלכות שמים עוצמתית[!] כדרכו, ולאחמ"כ עשה קדיש תתקבל, תענו ותעתרו, על ישראל ויהא שלמא - באותו קדיש. אין כזה קדיש בכל השנה!
זה הרב עדס שליט"א!!! ה' יאריך ימיו אמן.

כמה קל להטיח האשמות.
אצלי בשו"ע לא מופיע שרב שכונה או חכמי ישראל רשאים להכריע בעניין ממונו של אדם, אא"כ בי"ד חייבוהו, עם כל הכבוד וההערכה והאהבה לחכמי ישראל הנ''ל שליט"א, כל שלא תבעו הדיירים לבי"ד, ובי"ד פסק לדיירים שאסור לחתום לפינוי בינוי, אזי מותר להם לחתום.
אא"כ תאמר שיש לחכמים הנ''ל כח של הפקר בי"ד הפקר, מה שלא כ"כ מסתבר.
"מרא דאתרא" פירושו: הבעלים של המקום!!! [באם למדת בבא מציעא או בתרא אתה אמור לדעת במקרה... שפי' המילה "מרא" זה בעלים!!!].
אשר על כן, הוא הוא, ורק הוא, הוא זה שיחליט לך מה לעשות בחיים ואתה כפוף לדעתו!!!
וכמו שהאריכו שם כל גדולי ישראל שנוכחו בעצרת בדין זה.
ואם קשה לך לקבל, דע, שבתורה כתוב: לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל" והגמ' דורשת, אפי' אם יאמר לך על שמאל שהוא ימין, ועל ימין שהוא שמאל, אתה חייב לשמוע לו.
וז"ל הגמ' (ירושלמי הוריות א:, מקורו בספרי): "כהדא דתני, יכול אם יאמרו לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין תשמע להם, תלמוד לומר ללכת ימין ושמאל שיאמרו לך על ימין שהוא ימין ועל שמאל שהוא שמאל", לגמ' זה https://forum.moreshet-maran.com/members/פשוט.998/

"מרא דאתרא" פירושו: הבעלים של המקום!!! [באם למדת בבא מציעא או בתרא אתה אמור לדעת במקרה... שפי' המילה "מרא" זה בעלים!!!].
אשר על כן, הוא הוא, ורק הוא, הוא זה שיחליט לך מה לעשות בחיים ואתה כפוף לדעתו!!!
וכמו שהאריכו שם כל גדולי ישראל שנוכחו בעצרת בדין זה.
ואם קשה לך לקבל, דע, שבתורה כתוב: לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל" והגמ' דורשת, אפי' אם יאמר לך על שמאל שהוא ימין, ועל ימין שהוא שמאל, אתה חייב לשמוע לו.
וז"ל הגמ' (ירושלמי הוריות א:, מקורו בספרי): "כהדא דתני, יכול אם יאמרו לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין תשמע להם, תלמוד לומר ללכת ימין ושמאל שיאמרו לך על ימין שהוא ימין ועל שמאל שהוא שמאל", לגמ' זה https://forum.moreshet-maran.com/members/פשוט.998/
התושבים בחרו בו למרא דאתרא?
ועוד שאלה, התושבים בשמואל הנביא יכולים להקדיש את ביתם?

חוצפא יסגא! [באיצטלא דרבנן..]
של נעליך מדובר בת"ח קדוש. היזהר בגחלתן!
יש גבול לשיגעון.
גם אני מצטרף למחות על כבוד התורה
וממליץ לרב פשוט לעשות קצת שיעורי בית לדעת אפס קצהו מיהו הגאון הצדיק הגר"י כהן שליט"א

נערך לאחרונה:
חוצפא יסגא! [באיצטלא דרבנן..]
של נעליך מדובר בת"ח קדוש. היזהר בגחלתן!
יש גבול לשיגעון.
גם אני מצטרף למחות באותו אחד (שאני לא יודע מיהו ומהו)
אך מתוך דבריו נראה שאהבת הממון חשובה לו על אהבת תלמידי חכמים

רק הצעה קטנה יש לי בשבילו שיתחיל דחוף אבל דחוף ללמוד מוסר
ויעשה קצת שיעורי בית לדעת אפס קצהו מיהו הגאון הצדיק הגר"י כהן שליט"א
תירגעו, אני מכיר את הגר"י כהן שליט"א הרבה שנים, ומסתבר שלפני שנולדתם.
מכיר את צדקותו פרישותו וחסידותו. ואף אחד לא בא לפקפק לא בו ולא בצדקותו.
אלא מה קם החכם @השועל הי"ו, וקבע שהגה"צ הנ''ל שליט"א הינו בעל הבית על כל הדירות בשכונת שמואל הנביא. ואשר על כן שאלתי מהיכ"ת, וכי התושבים בחרו בו שיוכל לקבוע להם ולהחליט עבורם בממונם יותר מהם?
ב"ה אני משתדל מידי יום ביומו ללמוד מוסר.

וכן, ממוני שטרחתי בו ויגעתי עליו חשוב בעיני. זה חריג?!

תירגעו, אני מכיר את הגר"י כהן שליט"א הרבה שנים, ומסתבר שלפני שנולדתם.
מכיר את צדקותו פרישותו וחסידותו. ואף אחד לא בא לפקפק לא בו ולא בצדקותו.
אלא מה קם החכם @השועל הי"ו, וקבע שהגה"צ הנ''ל שליט"א הינו בעל הבית על כל הדירות בשכונת שמואל הנביא. ואשר על כן שאלתי מהיכ"ת, וכי התושבים בחרו בו שיוכל לקבוע להם ולהחליט עבורם בממונם יותר מהם?
ב"ה אני משתדל מידי יום ביומו ללמוד מוסר.

וכן, ממוני שטרחתי בו ויגעתי עליו חשוב בעיני. זה חריג?!
קדיש.

חזור
חלק עליון