• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כשרות רבנות מהדרין

האם יש התייחסות מפורשת ממרן שליט"א לזה? מכתב וכדו'.
מתוך הדברים מובן שמרן שליט"א אמר זאת בע"פ, ולא כתב על כך.
אולי אחד מהת"ח כאן שמקורבים למרן שליט"א יוציאו ממנו מכתב מפורש בעניין שיעזור לכלל בני התורה,
"והתורה חסה על ממונם של ישראל"......

כך שמענו ממרן שליט"א כמה פעמים, שכל שכתוב "חלק" בהכשר הרבנות הראשית לישראל, אפשר לאכול בשופי. ואלו אותם שוחטים של הבדצי"ם. וגם הוא לפני שנכנס לרבנות, חשב שההכשר של הרבנות לא משהו, אבל כשהוא בפנים הוא רואה ש"חלק רבנות", הוא כשר לכתחילה. והקונים בדצי"ם סתם משלמים יותר כסף.
וכי כבודו לא מאמין לי?
העד שאני יכול להביא לשאלה ותשובה זה הרה"ג ר' @שמעון ללוש וכן הביא בעלון אור השבת.
השאלה הגדולה שלי היא, אם גם מרן הראש"ל אוכל בשר רבנות? לא חלילה מפקפק אחר דבריו, אך אם הוא מורה שכן הוא לכתחילה מן הסתם זה מה שהוא עושה.. שואל בתמימות בלא לקנטר חלילה.
אשמח לתשובה ברורה בזה כי מזמן שדיברנו בזה כאן ולא ענו לי. אני מפחד (!) להכניס לפי מוצר רבנות (אפי' פיתה, כ"ש בשר) ואם הוא אוכל, אני הולך ואוכל בלי חשש.

השאלה הגדולה שלי היא, אם גם מרן הראש"ל אוכל בשר רבנות? לא חלילה מפקפק אחר דבריו, אך אם הוא מורה שכן הוא לכתחילה מן הסתם זה מה שהוא עושה.. שואל בתמימות בלא לקנטר חלילה.
אשמח לתשובה ברורה בזה כי מזמן שדיברנו בזה כאן ולא ענו לי. אני מפחד (!) להכניס לפי מוצר רבנות (אפי' פיתה, כ"ש בשר) ואם הוא אוכל, אני הולך ואוכל בלי חשש.
ממה שידוע לי בביתו של מרן שליט"א קונים רק בשר בית יוסף.

נו, עולה השאלה ומתבקשת מאליה. למה???? כי אין לו בעיה ממונית אולי?
באמת סליחה על השאלה, רוצה להבין!!
אני אברך, ויש לי בעיה ממונית.
אבל קונה רק בדצי"ם מהודרים, חינכו אותי שלפני ששומרים על מה יוצא מהפה צריך להקפיד על מה שכנס לפה.

במסילת ישרים פי"ג כתב וז"ל: "התשובה היא, כי הפרישות ודאי צריך ומוכרח והזהירו עליו חכמינו ז"ל, הוא מה שנאמר (ספרא על ויקרא יט, ב): "קדושים תהיו" (ויקרא יט, ב), פרושים תהיו. עוד אמרו (תענית יא, א): כל היושב בתענית נקרא קדוש קל וחומר מנזיר. עוד אמרו (פסיקתא דרב כהנא, פיסקא ו – את קרבני לחמי): "צדיק אוכל לשבע נפשו", זה חזקיהו מלך יהודה, אמרו עליו ששתי אגודות של ירק וליטרא של בשר היו מעלין לפניו בכל יום, והיו ישראל מלעיגין ואומרים זה מלך?! עוד אמרו (כתובות קד, א): ברבינו הקדוש, שבשעת מיתתו שזקף עשר אצבעותיו ואמר, גלוי וידוע לפניך שלא נהניתי מן העולם הזה אפילו באצבע קטנה שלי. עוד אמרו (תנא דבי אליהו רבא, כו): עד שאדם מתפלל על דברי תורה שיכנסו בתוך מעיו יתפלל על אכילה ושתיה שלא יכנסו בתוך מעיו. וכו'".

בד"ץ בית יוסף - אכן.
זה כבר פלא.
מובן לי אם יאמרו לי שהרב אוכל רבנות שחיטת חו"ל, כי פעמים רבות אלה הצוותים של הרב מחפוד ושאר הצוותים של הבדצי"ם המהודרים.
אבל בד"ץ ב"י בא"י ידוע עם מכלול בעיותיו, ניתן לקרוא כאן, וכאן , ובני תורה מתנזרים ממנו, ולמעשה בכלל אינו "בד"ץ" [אשמח אם מישהו יוכל לפרט את חברי ביה"ד המפקחים על הכשרות שם], ובשל כך כמפורסם אמר הגר"ד יוסף שרוצה להקים כשרות שבני תורה ספרדים יוכלו לאכול ממנה [אגב, היכן זה עומד? זה כבר קם? יש מוצרים בכשרות הזו?].

אגב - בנוגע לעופות בשחיטת א"י רבנות - הבנתי פעם מהרב טהרני שכיום הבעיות שם קשות, עד שכיום הם מורים להגעיל את הכלים אחרי בישול עופות בכשרות רבנות [מה שבעבר לא דרשו כן, מפני שהמצב היה טוב יותר יחסית].

בל בד"ץ ב"י בא"י ידוע עם מכלול בעיותיו, ניתן לקרוא כאן, וכאן , ובני תורה מתנזרים ממנו, ולמעשה בכלל אינו "בד"ץ"
כמדומה שהכאן וכאם שהבאת נידונו כבר באשכולות אחרים. חפש ועי' שם.
לגבי הבני תורה, אני מכיר דוקא הרבה בני תורה שמקפידים לאכול רק מהכשר זה.

זה כבר פלא.
מובן לי אם יאמרו לי שהרב אוכל רבנות שחיטת חו"ל, כי פעמים רבות אלה הצוותים של הרב מחפוד ושאר הצוותים של הבדצי"ם המהודרים.
אבל בד"ץ ב"י בא"י ידוע עם מכלול בעיותיו, ניתן לקרוא כאן, וכאן , ובני תורה מתנזרים ממנו, ולמעשה בכלל אינו "בד"ץ" [אשמח אם מישהו יוכל לפרט את חברי ביה"ד המפקחים על הכשרות שם], ובשל כך כמפורסם אמר הגר"ד יוסף שרוצה להקים כשרות שבני תורה ספרדים יוכלו לאכול ממנה [אגב, היכן זה עומד? זה כבר קם? יש מוצרים בכשרות הזו?].

זה כבר פלא.

אגב - בנוגע לעופות בשחיטת א"י רבנות - הבנתי פעם מהרב טהרני שכיום הבעיות שם קשות, עד שכיום הם מורים להגעיל את הכלים אחרי בישול עופות בכשרות רבנות [מה שבעבר לא דרשו כן, מפני שהמצב היה טוב יותר יחסית].
כדאי להפסיק להאמין לרכילות ולשון הרע של אנשים קטנים...יש את הרבנים שעל פיהם צריך לפעול ואם מרן הרב יצחק שליט"א וכן אחיו רבי אברהם שליט"א ועוד.. אומרים שזהו הכשר מצוין מי אנחנו אזובי קיר שנביע בכלל דעתנו...

ממה שידוע לי בביתו של מרן שליט"א קונים רק בשר בית יוסף.
ביודעי ומכירי קאמינא שמרן הראשל"צ שליט"א לא מכניס לביתו רבנות כלל ועיקר
וכן בשר מבד"ץ בית יוסף אינו אוכל!!! וידועה דעתו ודעת גדו"י בנושא ואין כאן העת והמקום להאריך...
ולכן נא לא להפיץ שקרים בשם מרן שליט"א!
וכל מי שאומר אחרת בעניין בית יוסף אינו מבין בכשרות ושחיטה מיניה ומקצתו ויעידו על כך כל מומחי הכשרות בעולם כולו, ואכמ"ל...

ובעת האחרון שמעתי מפיו שסומך סמיכה מלאה על בד"ץ הרב מוצפי שליט"א, שכיום עומד בראש צוותות השחיטה מי שהיה שוחטו האישי של מרן למעלה מ20 שנה ועד היום סומכים עליו גדולי ישראל את ידיהם שהוא מן המומחים אשר בארץ וירא שמיים מרבים.
[וידוע גם דעת מרן שליט"א בעד הבדצי"ם לנדא, רובין, וכיו"ב]

ויאכלו ענווים וישבעו!

נערך לאחרונה:
ביודעי ומכירי קאמינא שמרן הראשל"צ שליט"א לא מכניס לביתו רבנות כלל ועיקר
וכן בשר מבד"ץ בית יוסף אינו אוכל!!! וידועה דעתו ודעת גדו"י בנושא ואין כאן העת והמקום להאריך...
ולכן נא לא להפיץ שקרים בשם מרן שליט"א!
וכל מי שאומר אחרת בעניין בית יוסף אינו מבין בכשרות ושחיטה מיניה ומקצתו ויעידו על כך כל מומחי הכשרות בעולם כולו, ואכמ"ל...

ובעת האחרון שמעתי מפיו שסומך סמיכה מלאה על בד"ץ הרב מוצפי שליט"א שכיום עומד בראש צוותות השחיטה הרב יורם בן סעדון נר"ו
שהיה שוחטו האישי של מרן למעלה מ20 שנה ועד היום סומכים עליו גדולי ישראל את ידיהם שהוא מן המומחים אשר בארץ וירא שמיים מרבים.
[וידוע גם דעת מרן שליט"א בעד הבדצי"ם לנדא, רובין, וכיו"ב]

ויאכלו ענווים וישבעו!
אולי נבקש מהרב @מורשת מרן או @הרב אושרי אזולאי וכו' שאר הרבנים תלמידיו ומקורביו של מרן שליט"א שיוציאו ממנו מכתב מפורש לגבי הרבנות וכו',
כמובן מכתב נגד הכשר מסוים אסור לו להוציא אבל בעד כמדומני שיכול,
אז אדרבה,
ליישב ההדורים ולבירור חקר האמת!

חזור
חלק עליון