• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

להשתתף בכינוס בחירות של דגל כדי לראות את הגר"ד לנדו שליט"א

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
שכיום יהיה הרבה יותר קשה אודות לפעילותם המסורה של חברי ש"ס לדאוג לפתיחתם והצלחתם של הסמינרים הספרדיים..
במילים אחרות אתה אומר שאני רוצה שהספרדים ימשיכו להיות כפופים למוסדות של האשכנזים שחס ושלום הספרדים (כמוך וכמוני ) לא ירימו את הראש שלהם לפתוח מוסדות משלהם
????????................

במילים אחרות אתה אומר שאני רוצה שהספרדים ימשיכו להיות כפופים למוסדות של האשכנזים שחס ושלום הספרדים (כמוך וכמוני ) לא ירימו את הראש שלהם לפתוח מוסדות משלהם
????????................
לא. הוא אומר שיפתחו הרבה מוסדות ספרדיים טובים ומוצלחים, אבל שלא ישימו רגליים למי שרוצה לשלוח למוסדות אשכנזיים.

שלבחור ישיבה ספרדי הכי טוב ישיבה ספרדית!
כל מי שטוען אחרת הינו או משקר או אינו יודע!

אתה כותב נאומים.. ומדקלם סיסמאות..

לא נראה הכי משכנע רק להצהיר הצהרות מה טוב למי..

אני הסברתי את דברי היטב מדוע לדעתי אתה טועה בחלק גדול מכלל הבחורים.

אם יש לך מה לטעון על דברי.. בכבוד!! אני מוכן לשמוע..
אנחנו מצביעים כי ככה רבותינו אומרים!!!
אלו רבותיך וזו זכותך.. ויש כאלה שיש להם רבנים אחרים שאומרים דברים אחרים..

רב לא נבחר רק לפי נוסח תפילה אלא מי שלימדו תורה ומקבל מימנו תורה וירא"ש..

וכ"א ילך לפי רבותיו כפי בחירתו..

חושבני שב"ה בציבור הספרדי קיימים מספיק מוסדות לפי טבעים ומזגים,
זו דעתך.. ודעתי אחרת שעדיין יש הבדל..

וזכותי לחשוב כך.. ולא מעוניין שיכפו אחרים את דעתם עלי..

לא אמרתי כדבר הזה!!
אני שמח שנפתחים מוסדות ספרדים..
אבל לא רוצה שאנשים יכפו עלי להכניס למוסדות שאיני חפץ.. וק"ו שלגיטימי לא להצביע עבור מי שנלחם כנגדי..

מאות ראשי ישיבות במכתב: "על כל העדות והחוגים לתמוך בדגל התורה"​

חברי מועצת גדולי התורה ומאות ראשי ישיבות מכל העדות והחוגים בקריאה דרמטית הקוראת לכל העדות והחוגים להצביע לרשימת "דגל התורה" בכל הערים ברחבי הארץ​

כל אחד יודע מיהו הרב שלו ולא צריך שיצאו בהודעה דרמטית ויזכירו לו מה הרב שלו אמר....
הבחירות לא קשורות להקצאות, למוסדות, לעכברושים וכדו'.
להזכירכם!
כל הענין שהחרדים לדבר ה' מצביעים בבחירות הוא 'להוציא יקר מזולל' שזה אומר שגם אם נתנו הקצאות לספרדים, אשכנזים, דתלי"ם, ולא לנו.... עם כל תוספת של להוציא יקר מזולל, אנו שמחים.
אומנם נציגי הציבור צריכים ומוכרחים לעזור לנו בכל דבר, ומי שלא עושה זאת הרי הוא מועל בתפקידו, אבל לא בגלל זה אנחנו נחליט אם להצביע או לא.

חברי מועצת גדולי התורה ומאות ראשי ישיבות מכל העדות והחוגים בקריאה דרמטית הקוראת לכל העדות והחוגים להצביע לרשימת "דגל התורה" בכל הערים ברחבי הארץ​

אמת.

'ספרדיות' אינה לא גזע ולא דת ולא לאום אחר..

המינוח ספרדי ואשכנזי הוא מינוח פוליטי שמשרת את שני הצדדים ותו לא.

במה הם נקראים 'אחים שלי' יותר מהזנים האחרים.. האם בזה שהסבות רבות גדלו באותו כפר במרוקו??

אין שום תועלת בפתיחת מוסדות לספרדים בלבד מלבד שאתה מכליל אנשים לא קשורים זל"ז מלבד הנוסח..

כמו שאיני רואה תועלת בפתיחת מוסדות לג'ינג'ים בלבד או לשמנים וגבוהים בלבד..

מוסדות נבחרים לפי סגנון ודרך חיים.. ולא לפי צבע עור ונוסח תפילה!!
מעניין שכל הטיעון הקבוע של הג'ינגי'ם מסתיים תמיד בהצבעה לג' ולא הפוך
מעניין ששום ליחטאי אינו טוען כך על דגל, "מדוע להכלליל סתם לפי הנוסח"
מעניין ששום חסידי לא טוען את זה
מעניין שכל ראשי הישיבות שאומרים את זה "וכי אם כולם היינו ג'ינג'ים היינו שומעים לרב ג'ינג'י?", תמיד במקרה הם מצביעים ג' ואין אחד שאומר הפוך!
מעניין, לא?
מה הסיבה לכך לדעתך?

מעניין שכל הטיעון הקבוע של הג'ינגי'ם מסתיים תמיד בהצבעה לג' ולא הפוך
מעניין ששום ליחטאי אינו טוען כך על דגל, "מדוע להכלליל סתם לפי הנוסח"
מעניין ששום חסידי לא טוען את זה
מעניין שכל ראשי הישיבות שאומרים את זה "וכי אם כולם היינו ג'ינג'ים היינו שומעים לרב ג'ינג'י?", תמיד במקרה הם מצביעים ג' ואין אחד שאומר הפוך!
מעניין, לא?
מה הסיבה לכך לדעתך?
רגע,
אתה לא רוצה להצביע ש"ס, יש לך איזה בעיה עם הרבנים שם, לא?

זה לא סתירה.
החיים הם לא שחור ולבן
במקום שס אצביע עץ או קינג או נעם
רק לא דגל, זה מאן דכר שמיה!
הם הסכנה המרכזית לקיומו של עולם התורה הספרדי!
בקיצור.
תן לי לעשות מה שאני רוצה ולא לשמוע לרבנים.
זה הורס וזה היה פעם נגד.

בא לא נדבר על רבנים, בסדר?
הרבנים האלו שכתבת אומרים לא להצביע ש"ס?
תרגע, ותתבונן במה שאני אומר, ותראה איזה אסון הולך פה!
הרבנים האלה הם לא הרבנים ששס מבליטה!
הם רבנים שמבחינת שס לדחוק אותם ולהקטין אותם

תרגע, ותתבונן במה שאני אומר, ותראה איזה אסון הולך פה!
הרבנים האלה הם לא הרבנים ששס מבליטה!
הם רבנים שמבחינת שס לדחוק אותם ולהקטין אותם
אין לי בעיה עם הטענות.
אם הם יגידו לא להצביע ש"ס ברור שיש צדק בדבריך, אבל הם לא אמרו כך, לא עדיף להציף את הנושא לאחר הבחירות כדי שאנשים לא ייכשלו במיטוט עולם התורה וכל הדברים הטובים שש"ס עושה למעננו.

נו ו.... מה זה ענין שלנו ???
אולי זה היתה מטרת השאלה שלך בהתחלה ודי למבין.........

הרבנים שלי:
הרב יצחק, הרב דוד, הרב סופר, הרב עמאר, הרב אלבז, הרב יצחק כהן, הרב פנחסי, הרב שרגא, וכו' וכו'
כל הרבנים הללו שליט"א מתירים לפתוח פה על תלמידי חכמים? על ראשי ישיבות?
הם מתירים להצביע למפלגות ד"ליות?

@אברהם אוחיון
"אם שס לא עוזרים לך
דגל התורה יזרקו אותך"
זה שלמדת בפונביז' |(וזכית שלא כמו מי שלומד בקול יעקב) זה לא אומר שתצביע לג' גם אם הבנים שלך לאחר התחנפות ולאחר שיכנוע ואולי בגלל שלמדת בפונביז' קיבלו את בניך למוסדות אשכנזים
אבל יקשיב אני מסכים איתך שיש "רבנים" שכל הזמן מתחנפים לאשכנזים ובגלל זה החברי מועצת ומשתתפי הכינוסים של שס החדשים שבכלל יצאו נגד מרן והקימו נגד' זה לא טוב ואולי ע"ז תצביע ג' וא"כ תבוא עליך הברכה
אבל
בטוחני שזה לא בגלל זה אלא בגלל שאתה רוצה שיקבלו את הבנים למוסדות שלהם ובגלל זה אתה בטוח מתפלל (ומתפלפל) בבית כנסת אשכנזי ועוד דע שהשיבות הספרדיות הם הטבובת ביותר מה לא טוב ביקירי וכד'

ואני מברך את כבודו שיחזור בתשובה שלימה אמן ואמן

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון