• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

להשתתף בכינוס בחירות של דגל כדי לראות את הגר"ד לנדו שליט"א

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
@אברהם אוחיון
"אם שס לא עוזרים לך
דגל התורה יזרקו אותך"
זה שלמדת בפונביז' |(וזכית שלא כמו מי שלומד בקול יעקב) זה לא אומר שתצביע לג' גם אם הבנים שלך לאחר התחנפות ולאחר שיכנוע ואולי בגלל שלמדת בפונביז' קיבלו את בניך למוסדות אשכנזים
אבל יקשיב אני מסכים איתך שיש "רבנים" שכל הזמן מתחנפים לאשכנזים ובגלל זה החברי מועצת ומשתתפי הכינוסים של שס החדשים שבכלל יצאו נגד מרן והקימו נגד' זה לא טוב ואולי ע"ז תצביע ג' וא"כ תבוא עליך הברכה
אבל
בטוחני שזה לא בגלל זה אלא בגלל שאתה רוצה שיקבלו את הבנים למוסדות שלהם ובגלל זה אתה בטוח מתפלל (ומתפלפל) בבית כנסת אשכנזי ועוד דע שהשיבות הספרדיות הם הטבובת ביותר מה לא טוב ביקירי וכד'

ואני מברך את כבודו שיחזור בתשובה שלימה אמן ואמן
פשוט מאד
בלי פלפולים ארוכים וחרטוטים
פעם בכמה שנים
יש לו חמש דקות של תחושת שייכות
כשהוא מצביע ג'
באותו רגע הוא בטוח שהוא בלונדיני עם עינים כחולות
ולא ספרדון שאף אחד לא מסתכל עליו
רפו"ש בתושח"י

לא אמרתי שלא שייך שבחור ספרדי לא יצמח לתפארת בישיבה אשכנזית,
נתכוונתי לומר שלבחור ספרדי הכי מתאים והכי טוב ישיבה ספרדית ורוב הסיכויים שהוא יצמח שם יותר,
למרות שאני חושב שבאיכות ועוד.... עולם הישיבות נמצא אצלנו (אני מתכוון לישיבות הטובות).
הרב הגאון @ישיבישער של מרן צודק 100% בכל הדברים שאמר כאן ובחור ספרדי שרוצה ללמור בסיגנון אשכנזי גם ה אפשר ובלבד שילמד אצל הספרדים ואז יותר יצליח בחור ספרדי יפאר את הישיבות הספרדיות
ועוד
הספרדים היום עלו יותר מהאשכנזים פי כמה וכמה בין בכמות ובין באיכות וזה הזכות של מרן זצ"ל (גם אם יש שקרנים שאומרים שזה בזכות החצופים שמרביצים לעצמם והמבין יבין) והוכחה הגדולה לכך שכעת בעזהי"ת ראשי הערים החרדים יהיו:
בני ברק - ר' אוריאל בוסו הי"ו
אלעד - ר' יהודה בוטבול הי"ו
בית שמש - הרב משה אבוטבול הי"ו

( ובעזהי"ת גם בביתר עילית - ר' אלחנן שם טוב הי"ו )
חוץ ממודעין עלית הכל של הספרדים

כמה יש להתפלאות על הרפיסות של כמה מהספרדים.
כשקמה לה אירגון מרביצי תורה ספרדים בתשנ"ב-ג ראשי הישיבות דאז הצהירו שהם תלמידי הגרא"מ שך זצ"ל שלמדו אצלו בישיבת פונביז. עכשיו שלש עשורים אחרי, רואים חלק מאותם רבנים שתומכים בדגל וכיו"ב ומצטרפים לקריאת הגר"ד לנדו וכו'. אע"פ שלא למדו אצלו ויכול להיות שמעולם לא ראו אותו (כי דגל התורה הסתירה אותו עשרות שנים מחמת שהיה בר פלוג' עם הרב שך כידוע ואכמ"ל).
ואני שואל מאיפה זה בא להם, למה הם עדיין חושבים שהספרדים ורבניהם הם אויר. בזמנו חשבנו שהם נלחמים במרן בגלל שהם תלמידי הרב שך, עכשיו מתברר שהכל רפיסות, שלעולם הם לא יחשבו שספרדי יכול להיות גדול ומנהיג. כמה חבל

הרבנים האלה הם לא הרבנים ששס מבליטה!
הם רבנים שמבחינת שס לדחוק אותם ולהקטין אותם
?? בינתיים ש"ס מבליטה רק את הרבנים זצ"ל...
לש"ס יש עניין להביא קהל, מי שמביא קהל - מבליטים. זה רק ביזנס. אם לא מבליטים רב מסויים, סימן שהוא מלכתחילה לא כזה פופולארי. אותו דבר עם דגל, הם מדברים על הרב דב רק בגלל שאין להם מישהו אחר.
זה לא מחסיר במאום מגדולתם ולא מראה אם הם מחשיבים אותו או לא, זה פשוט חשבון קר של פוליטיקה. אתה לא היית פועל אחרת. מפלגה צריכה להביא תוצאות, לא להיות משרד יח"צ של רבנים, את זה הרבנים צריכים לעשות אם הם מבקשים שילמדו את תורתם, זהו העולם, מה לעשות.
הרב יצחק הוא נשיא המועצת הלא רשמי, כולם יודעים את זה (זה אפילו השתרבב בכמה מקומות בטעות או בכוונה).

מעניין שכל ראשי הישיבות שאומרים "וכי אם כולם היינו ג'ינג'ים היינו שומעים לרב ג'ינג'י?", תמיד במקרה הם מצביעים ג' ואין אחד שאומר הפוך!
מעניין, לא?
מה הסיבה לכך לדעתך?
פטרונות ועליונות אשכנזית מתנשאת.
ופראירים חלשים נותנים להם כח...

המציאות היא שאם לא מכירים את הרב לא קוראים את הספרים שלו, ואם לא מכירים אותו לא מבקשים להיות תלמידים שלו, וכבר אמרו הכל תלוי במזל. לא אמרתי שצריך משהו אגרסיבי. אבל השתדלות צריך לעשות.
כל ימי נתגדלתי בסביבות החכמים, ומעולם לא ראיתי שעסקו ביחצנות.

הרב @מורשת מרן למרות שגם אני לא יכולתי לשאת בדברים שכתבו כאן וגם נכשלתי וכתבתי אבל בכ"ז מן הראוי שינעל כת"ר את השירושור או שיסנן
??
מה הרעיונות האלו? יש אנשים שחושבים כמוהו ואתה הוא זה שצריך לשכנע את האחרים או אותו בצדקת דבריך, השתקה היא לא הדרך.

הרב הגאון @ישיבישער של מרן צודק 100% בכל הדברים שאמר כאן ובחור ספרדי שרוצה ללמור בסיגנון אשכנזי גם ה אפשר ובלבד שילמד אצל הספרדים ואז יותר יצליח בחור ספרדי יפאר את הישיבות הספרדיות
ועוד
הספרדים היום עלו יותר מהאשכנזים פי כמה וכמה בין בכמות ובין באיכות וזה הזכות של מרן זצ"ל (גם אם יש שקרנים שאומרים שזה בזכות החצופים שמרביצים לעצמם והמבין יבין) והוכחה הגדולה לכך שכעת בעזהי"ת ראשי הערים החרדים יהיו:
בני ברק - ר' אוריאל בוסו הי"ו
אלעד - ר' יהודה בוטבול הי"ו
בית שמש - הרב משה אבוטבול הי"ו

( ובעזהי"ת גם בביתר עילית - ר' אלחנן שם טוב הי"ו )
חוץ ממודעין עלית הכל של הספרדים
א. הרי הדבר פשוט שלולי ראשי הישיבות של המרביצי, עולם התורה הספרדי היה...
ב. הרי רבים מרבני המרביצי היום בגללם יהיו ראשי ערים של ש"ס.

לא יודע אם לצחוק או לבכות
אין גבול לפטרונות
תחשוב טוב לפני שאתה מגיב כך
כי הוא די צודק במקרה במה שהוא כותב
אני למשל מצביע היום שס בגלל הרבנים האלה
וכמוני משפחתי והרבה מחברי
זה לא הענין של הרבנים
זה יותר הענין של הרוח
את מה המפלגה מיצגת
ועל מה היא נלחמת
ודו"ק היטב

בשבילם היית פרענק ותישאר פרענק
לא נכון, נקודה.
[מי שפרנעק לא צריך את עולי ארצות אשכנז כדי להשאר ככזה, ומי שלא פרענק גם אלפי אשכנזים לא יהפכו אותו לכזה...]

לך לארה"ב ותראה את הכושים, היספנים, וכדו' איך הם לא השתנו במאום.
אין הראיה דומה לנדון,
בשונה מאיתנו, הם חיים כקבוצה, ומתבדלים, לכן נשאר רושםארץ המוצא לשנים רבות.

אני יכול להעיד בפה מלא:
שלבחור ישיבה ספרדי הכי טוב ישיבה ספרדית!
כל מי שטוען אחרת הינו או משקר או אינו יודע!
לא כך מנהלים ויכוח..
כי הוא [אולי] מעיד בפה יותר מלא.. להיפך.

אני מניח בעדינות... שידעת שאחרי המשפט הזה...
לא יהיה מנוס מהסטת הדיון..

על אף שאני מצביע ג'
[נראה שהעיניין זלג יותר מדי מהנושא המקורי.. כי הוויכוח לא יגמר

בשונה מאיתנו, הם חיים כקבוצה, ומתבדלים,
אתם אלה שנדחפים לאשכנזים, הם מצידם לחיות בקבוצה נפרדת ממנו.
לא נכון, נקודה.
נו נו.
אני למשל מצביע היום שס בגלל הרבנים האלה
וכמוני משפחתי והרבה מחברי
זה בסדר לומר שהם הוסיפו מצביעים ואני לא מתכחש לכך, אבל זו ש"ס שמשכה אותם אליה ולא להיפך, לומר שבלעדם ש"ס לא הייתה מצליחה זה אבסורד.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון