• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מאחורי הקלעים של השיעור השבועי - וכל מה שקשור לשיעור של מרן שליט"א זה המקום.

אינו דומה שמיעת רב כשהוא במקומו לשמיעתו וראייתו כשהוא אורח במקום שאינו מקומו הטבעי. וכמו שהערב זה היה מאוד מפליא לראות את בן הגרי"ש ביזדים מצהיר קבל עם ועדה ירשתי מאבי את הבושה ויש לי אימתא דציבורא!
ומזכיר הדבר את המעשה באותו ראש ישיבה שהיו תלמידיו מאחרים לקום, ואמר להם אם מחר תבואו לתפילה בזמן תראו שאני ילבש פראק בצבע זית!!! למחרת באו כולם בזמן וראו שהפראק שלו שחור. אמרו לו והלא הבטחת שתלבש בצבע זית? אמר להם וכי אין זית שחור??!!
הסיפור הוא על הגרב"מ שיהיה בריא. אבל ע"ז היה אומר חכם יהודא כהן מה ענין שמיטה לשילוח הקן?

לשאלת הרב יעקב יעקב שליט"א
ראשית זה ממש לא נעים שכל פעם מחדש דוחים אותו
זה גובל בבזיון כבוד התורה, אני בטוח שמרן הראשון לציון לא כ"כ מעורב בזה, ואם היה יודע, לבטח היה נותן הוראה להביאו מיידית
תחשוב הוא ראש ישיבה מאד מכובד, ת"ח מובהק, תלמידו של מרן הגרי"ש אלישיב, עמל בתורה יומם ולילה, ועושים ממנו צחוק פעם אחר פעם...
זאת ועוד, אם שיעור סטנדרט שלו הוא פשוט מאלף, אז שיעור ביזדים שמשודר לכל העולם ואלפים שומעים וצופים, על אחת כמה וכמה שיתן חיזוק הרבה יותר...

זה גובל בבזיון כבוד התורה, אני בטוח שמרן הראשון לציון לא כ"כ מעורב בזה, ואם היה יודע, לבטח היה נותן הוראה להביאו מיידית
תחשוב הוא ראש ישיבה מאד מכובד, ת"ח מובהק, תלמידו של מרן הגרי"ש אלישיב, עמל בתורה יומם ולילה, ועושים ממנו צחוק פעם אחר פעם...
זאת ועוד, אם שיעור סטנדרט שלו הוא פשוט מאלף, אז שיעור ביזדים שמשודר לכל העולם ואלפים שומעים וצופים, על אחת כמה וכמה שיתן חיזוק הרבה יותר...
ובעל כרחך שהכל כאן ברברת בעלמא!!!

ככה זה מתנהל

ישר כח גדול גדול

לר' יצחק כהן על כל העידכונים שהוא מעדכן אותנו על הרבנים המקדימים!
וכל מיני דברים על מרן הרב יצחק יוסף שליט"א בפרט על עולדת הנין.

ולפעמים כן צריכים להיות מתונים, אבל זה לא ברברת כאן, זה כן שאומרים דברים ואז זה לפעמים משתנה.

האמת והשלום אהבו.

ישר כח עצום

חזור
חלק עליון