מועצת חכמי התורה של ש"ס מה יהיה כעת?!

אתה יכול לכתוב לי באישי?
אם אתה רוצה שמות, אני מעדיף שלא, אני לא רוצה להכנס לפוליטיקות הקטנות האלה.. אני מקוה שגדלתי..
רק אומר לך שמהכרות אישית מאד, היה הרבה כועסים בציבור שם שעד היום אינם מוחלים באמת על כבוד רבותיהם ועל הרבה דברים שנעשו ציבורית (ואפילו בחיי הרב שך), אלא שמי שהיה חכם המשיך הלאה, והמעט שלא, נשאר תקוע ומלא מרמור לכל החיים..

מה המקור לכך שמותר לתלמיד למחול על כבוד רבו?!
ואולי לדעתך החכם זהו דוקא מי שמוחל על כבוד רבו נגד ההלכה?...
מי דיבר על מחילה על כבוד רבו?
אם הוא חלק על הרב שלא לש"ש זה עבירה שלו מול הרבש"ע ולא אנחנו צריכים למחול.
והרבה פעמים גם כשזה מאד מעצבן לשמוע, יש גם מחלוקות אמיתיות שאלו ואלו דא"ח, וגם אם אנחנו תלמידים של רב מסוים ומאד פגועים, אין זה מוחק את הרב השני ואת תלמידיו..

מי דיבר על מחילה על כבוד רבו?
אם הוא חלק על הרב שלא לש"ש זה עבירה שלו מול הרבש"ע ולא אנחנו צריכים למחול.
והרבה פעמים גם כשזה מאד מעצבן לשמוע, יש גם מחלוקות אמיתיות שאלו ואלו דא"ח, וגם אם אנחנו תלמידים של רב מסוים ומאד פגועים, אין זה מוחק את הרב השני ואת תלמידיו..
אין בעיה עם אלו ואלו דברי אלוקים חיים, אבל א"כ שימשיכו במחלוקת לש"ש. פתאום הם הולכים נגד הדברי אלוקים חיים שלהם?!
בא ונלמד מהליטאים שלנסות להתעלם מציבור גדול ומרבותיו נגמר רע מאוד ...........
למי?

אין בעיה עם אלו ואלו דברי אלוקים חיים, אבל א"כ שימשיכו במחלוקת לש"ש. פתאום הם הולכים נגד הדברי אלוקים חיים שלהם?!
על זה כבר ענו לך 'הלנצח תאכל חרב?!
אין סיבה להמשיך מחלוקת כ'מנהג אבותיהם בידיהם'..
לשני הצדדים

על כל פנים ודאי כבוד גדול יהיה לציבור הספרדי אם יכהנו בו שורה של גדולים שתאמינו לי לא חסר לציבור הספרדי רק שאצלנו החכמים פשוט צנועים ופשוטים ולא מחפשים את כל הרוח והכבוד.

לא חסר את מי לצרף כמו שציינו פה את מרן הרשל"צ ר' שלמה עמאר והגאון ר' יהודה כהן והגאון ר' אליהו טופיק והגאון ר' משה צדקה והגאון ר' אברהם סלים והגאון ר' שלמה ידידיה זעפראני הגאון ר' יעקב סופר שליט"א ועוד

כמו"כ לדעתי לאחר שכיום אין מישהו מהמועצת משמש בתור ראש ישיבה יש צורך למנות חברי מועצת שהם ר"י בכדי לתת חלק גם לציבור בני התורה וגם לעם שבשדות. (כמובן שאין בהערה זו שום צד וחלק של בזיון לאף אחד מגדולי ישראל).

לכל חבר מועצת לדעתי צריך להוסיף את התואר חכם כך שזה מורה שהוא חבר במועצת.

ישר כח
אפשר לצרף ג"כ את מורינו ורבינו הגאון רבי חיים רבי שליט"א שהוא תלמיד שדבוק במרן בכל נפשו ורמ"ח אבריו, ת"ח בקנה מידה, שמאחוריו עומדים מלא תלמידים ובעלי תשובה, למה הוא יכול להיות במועצת כמו הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א? זה סתם שאלה שמציקה לי... למה זה לא עולה על השלחן???

אפשר לצרף ג"כ את מורינו ורבינו הגאון רבי חיים רבי שליט"א שהוא תלמיד שדבוק במרן בכל נפשו ורמ"ח אבריו, ת"ח בקנה מידה, שמאחוריו עומדים מלא תלמידים ובעלי תשובה, למה הוא יכול להיות במועצת כמו הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א? זה סתם שאלה שמציקה לי... למה זה לא עולה על השלחן???
נראה לי הכי פשוט למנות אותך לנשיא מועצת חכמי התורה. כך הכל יבוא על מקומו בשלום...

בראיון למשפחה בחג האחרון אמר מרן הראש''ל כי פניו לחזור לישיבה...
יוסי אליטוב: תוכנית השלבים הנועזת בש״ס יצאה היום לדרך:
1. קביעת מועד לבחירת רבנים ראשיים.
2. מינוי 4 חברי מועצת חכמים חדשים.
3. תמיכה בגאון רבי יהודה דרעי לרב ראשי ספרדי.
4. בחירה במרן הגאון רבי יצחק יוסף לנשיא מועצת חכמי התורה המורחבת.
5. מינוי הגאון רבי דוד יוסף לרבה הראשי של ירושלים.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון