• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מי שיש לו סיפור על חכם שלום זצ"ל

מעשה אבות יעשו בנים, כידוע בפרשת הגיורים, שמרן ראש הישיבה זצ"ל, היה בראש הלוחמים על כבודו של מרן היביע אומר זצוקלל"ה, וה' הצליח בידו, שסיכל מזימתם, כי תורת אמת בפיהו. [וכן כשהתמודדו למשרת הרה"ר נגד מרן היביע אומר זצוקלל"ה הלך למתמודד השני ושכנעו שיסיר מועמדותו].
רבונו של עולם מרא דכולי עלמא למה נתנו לאותו אדם להספיד???!!! עד מתי אנחנו נשתוק על הכבוד של מרן רבינו עובדיה?? אני הגעתי ללוויה בדיוק מתי שהוא דיבר וחיכיתי מרחוק שיסיים לדבר ואז התקרבתי לשמוע ההספדים. ויישר כוחו של מרן רבינו חכם יצחק שלא נשא פנים לאיש והזכיר בהספדו ברמז ענין זה
1661377783355.png1661377783355.png

סיפר חתנו הרב קדוש
שבתחילת תפקידו כנשיא המועצת בחורים ואברכים ניסו לתת לו כבוד וללכת אחריו, עד שהיה מסתובב וצועק עליהם מספיק ללכת אחריו ואמר מה תם עוקבים אחרי...

רבונו של עולם מרא דכולי עלמא למה נתנו לאותו אדם להספיד???!!! עד מתי אנחנו נשתוק על הכבוד של מרן רבינו עובדיה??
להזכיר לכת"ר שליט"א שזו היתה הלווית חכם שלום זצ"ל שעל אף הכל ידע מגדלותו וקירבו. ואשר על כן ראו בניו לכבדו, וסוף סוף הוא גברא רבה בתורה, ורבה של ירושלים.
וגם בני מו"ר זצ"ל יבלחט"א הרבנים אברהם ודוד שליט"א מכבדים אותו כערכו.
וחוץ מזה נלע"ד שהרב @יהודה בן דוד - משנת יוסף כיוון להתמודדות מול מו"ר זצ"ל, שכן משמע מלשונו "וכן כשהתמודדו למשרת הרה"ר נגד מרן היביע אומר זצוקלל"ה הלך למתמודד השני ושכנעו שיסיר מועמדותו", ושמא ואולי הכוונה לגר"מ אליהו זצ"ל?

וחוץ מזה נלע"ד שהרב @יהודה בן דוד - משנת יוסף כיוון להתמודדות מול מו"ר זצ"ל, שכן משמע מלשונו "וכן כשהתמודדו למשרת הרה"ר נגד מרן היביע אומר זצוקלל"ה הלך למתמודד השני ושכנעו שיסיר מועמדותו", ושמא ואולי הכוונה לגר"מ אליהו זצ"ל?
אכן לכך כוונתי. (הרב מרדכי אליהו לא התמודד מול מרן זיע"א).

להזכיר לכת"ר שליט"א שזו היתה הלווית חכם שלום זצ"ל שעל אף הכל ידע מגדלותו וקירבו. ואשר על כן ראו בניו לכבדו, וסוף סוף הוא גברא רבה בתורה, ורבה של ירושלים.
וגם בני מו"ר זצ"ל יבלחט"א הרבנים אברהם ודוד שליט"א מכבדים אותו כערכו.
חכם שלום כתב דברים ברורים אודותיו, בזמן שיצאה ההקלטה בה דיבר ר' אריה דרעי בחריפות נגדו, והיו שמחו על כבוד התורה, וחכם שלום מחה בהם, וחיזק את ר' אריה.
חכם שלום על ההקלטות וקול ברמה.jpg
ומצורפים גם דברי הגר"מ מאיה, התואמים לדברים האמורים.

הרב מאיה בראיון למקור ראשון על דברי דרעי בקלטת-כח חשון תשעח.PNG

חכם שלום כתב דברים ברורים אודותיו, בזמן שיצאה ההקלטה בה דיבר ר' אריה דרעי בחריפות נגדו, והיו שמחו על כבוד התורה, וחכם שלום מחה בהם, וחיזק את ר' אריה.
הצג קובץ מצורף 4732
ומצורפים גם דברי הגר"מ מאיה, התואמים לדברים האמורים.

הצג קובץ מצורף 4733
אינני רואה במכתב שום התייחסות לגרש"מ עמאר שליט"א.
ודברי הגר"מ מאיה שליט"א לא כ"כ זכיתי להבין.

רבונו של עולם מרא דכולי עלמא למה נתנו לאותו אדם להספיד???!!! עד מתי אנחנו נשתוק על הכבוד של מרן רבינו עובדיה?? אני הגעתי ללוויה בדיוק מתי שהוא דיבר וחיכיתי מרחוק שיסיים לדבר ואז התקרבתי לשמוע ההספדים. ויישר כוחו של מרן רבינו חכם יצחק שלא נשא פנים לאיש והזכיר בהספדו ברמז ענין זה
הצג קובץ מצורף 4731הצג קובץ מצורף 4731
גורו לכם מיום הדין
המבזה ת"ח אין רפואה למכתו
לא חרבה ירושלים אלא מפני שביזו בה ת"ח
רק אציין כשקראתי הדברים בעלון היה נראה לי קצת מוזר (והרי הגרש"מ עמד לידו....), ואכן בהקלטה של הלוויה הדברים (ביחס לגרש"מ עמאר על הפגישה עם כהנא) לא נאמרו מפי הראשל"צ ושוכתבו ע''י העורך וחבל שמטילים איבה.

גורו לכם מיום הדין
המבזה ת"ח אין רפואה למכתו
לא חרבה ירושלים אלא מפני שביזו בה ת"ח
רק אציין כשקראתי הדברים בעלון היה נראה לי קצת מוזר (והרי הגרש"מ עמד לידו....), ואכן בהקלטה של הלוויה הדברים (ביחס לגרש"מ עמאר על הפגישה עם כהנא) לא נאמרו מפי הראשל"צ ושוכתבו ע''י העורך וחבל שמטילים אי
גם אני מצטרף למחאה על כבוד התורה
מה לנו להכניס ראשנו במחלוקת גדולים

מו"ר מרן הראש"ל שליט"א סיפר לי פעם שהגה"צ ר' אלעזר אבוחצירה זצ"ל למד בתקופתו בפורת יוסף, והיה מסוגר בלימודיו ולא היה מדבר כמעט עם אף אח חוץ מהחברותות שלו. ומהיחידים שהיה מדבר עימם היה מרן הראש"ל שליט"א, כיון שהיה מסכם בכתב את השיעורים של חכם שלום שהיו נמסרים בשבת, וכשהיה צריך לברר משהו מהדברים שנאמרו בשיעור היה מדבר עם מרן הראש"ל שליט"א).
ופעם אחת הראני מו"ר שליט"א סיכומים של שיעורי ראש הישיבה זצ"ל. [ולפני כמה שנים העביר את כל הסיכומים לבנו ממלא מקומו הרב שמעון יבדל"א, ע"י ידידי ר' יוסף זכאי שליט"א, לצורך עריכת שיעורי ראש הישיבה זצ"ל].
זכיתי להתייעץ עימו לפני כמה שנים בזמן הבחירות שמפלגת יחד נתפלגו, והיו שאלות לגבי צורת ההנהגה מול מעשיהם. ואכמ"ל.
לפני כמה שנים זכיתי להתלוות למרן הראש"ל שליט"א לשמחת שבע ברכות לנכד מרן ראש הישיבה זצ"ל, כשמרן הראש"ל שליט"א נכנס מרן רה"י עשה הידור (למרות שהוא תלמידו), ולאחמ"כ הרעיף עליו שבחים.
מרן הראש"ל שליט"א הורני כשהבאתי מאמרים מראש הישיבה זצ"ל, לכתוב עליו תארים יותר ממה שנהגתי לכתוב על מרן הראש"ל שליט"א (ברוב הערכתו וענוותנותו).
בשנת תשע"ו בעת אשר ישב מרן הראש"ל שליט"א על מדוכת סוגיית זמן הפורים בשכונת רמות, אחר שבירר את הדין, אמר לי שממתין להכרעה ל חכם שלום. וכששאלתיו וכי חכם שלום פוסק? נזף בי בחומרא, ואמר לי שחכם שלום אינו מתעסק כ"כ בפסק, אבל כשהוא פוסק הוא פוסק מובהק.

לא ציפיתי לתגובות אחרות. תעשו מחאה על מה שצריך ותפסיקו להתלהב מחיצוניות נוצצת. אני בטוח שהזמן יעשה את שלו ותגלו את האמת.
די! זה לא המקום ולא השעה וודאי שלא עליך מוטלת המלאכה....
ובכלל שורת הנושא כאן זהו כבודו של מרן חכם שלום ע"ה
ורצוי שתמחק את הקשקושים הנ"ל (ובפרט את העיתון החילוני שצוטט....)

רבותי, אני ג"כ חושב שלא כדי לנו הקטנים להכניס ראשנו בין ההרים הגדולים. מה שלגדולי ישראל מותר לומר, זה לא אומר שלנו מותר לומר. משני טעמים
ראשית הם כוונתם צרופה לשם שמים, משא"כ אנו מי יכול לומר על עצמו שכל כוונתו ממש לשם שמים, יחידי סגולה. ושנית הם גדולי ישראל ולהם מותר לומר אבל אנו מי אנחנו, תראו דוגמא בהל' כבוד רבו ות"ח מ"ש מרן הראש"ל בילקו"י שפעמים מותר לגדול הדור לומר מילים חריפות כנגד רב כדי שלא ימשכו אחריו בהלכות. כך זכורני שכתב. מ"מ למדים מזה שלרבנים מותר אבל אנו מי אנחנו שנכניס ראשנו. וכידוע ממח' של ר' יהונתן איבשיץ והיעב"ץ מה עלה בגורל ה"התלמידים" שחירחרו ריב ומדון.
אנו צריכים להיות מהתלמידים שהולכים אחר רבם באמת ובתמים ולא נכניס לכל מיני מקומות שזה עניין של גדולי ישראל ולא שלנו!

די! זה לא המקום ולא השעה וודאי שלא עליך מוטלת המלאכה....
ובכלל שורת הנושא כאן זהו כבודו של מרן חכם שלום ע"ה
ורצוי שתמחק את הקשקושים הנ"ל (ובפרט את העיתון החילוני שצוטט....)
האם היא שאיני יודע אם זה עיתון חילוני או מזרחניק, אבל זה לא משנה כי מה שהבאתי זה את דברי הגר"מ מאיה. ואם הוא ראה לנכון להתראיין שם אז אין שום בעיה להביא את הדברים שאמר שם, כי הם דברי אלוקים חיים, ושיחת ת"ח צריכה לימוד.

שמעתי סיפור מרגש שפעם לפני 45 שנה, הגיע בחור מירוחם ללמוד בישיבת "פורת יוסף" ובליל שבת לאחר תפילת ערבית כשכל הבחורים עוברים ליד מרן עט"ר ראש הישיבה זצוק"ל לאמירת "שבת שלום" אותו בחור גם נישק את ידיו הקדושות בתמימות ופשטות, דבר שאינו נהוג ומקובל בעולם הישיבות, אך מרן עט"ר ראש הישיבה זצוק"ל התרגש מהבחור החדש משום שהוא ראה שזה נובע מאמונה אמיתית וטהורה של בחור צעיר שעלה ממרוקו וגדל על אמונת ואהבת צדיקים עמוקה ומני אז מרן עט"ר רה"י זצוק"ל חיבבו מאוד.

בעזה"י צריך להוציא ספר/ספרים
על הסיפורים על מרן רה"י. וזה מלבד לעובדות והנהגות.
אני ממליץ לכל כותבי הסיפורים והעובדות המיוחדים, שישלחו לרב אברהם אוחיון, שהוא הוציא או עומד להוציא ספר קומיקס סיפורים על מרן רה"י זיע"א
במייל: 5835702@gmail.com

חזור
חלק עליון