• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מכתב תגובה ומחאה בענין מכתב שהופץ ברשות הרבים ע"י הר' יקותיאל אוהב ציון

כעת קיבלתי מכתב נוסף שכתב הגאון רבי אושרי אזולאי שליט"א בנושא. ומצורף בזה.
יישר כחו וחילו שעומד בפרץ, ולא חת.
מסתבר שמופעלים עליו אי אלו לחצים וכד'.

קבצים מצורפים

• הרב אופיר מלכה - מכתב תגובה על קונטרס דרכה של תורה - הרב אושרי אזולאי.pdf
    1.8 MB · צפיות: 117
לפני כמה ימים הועלה כאן מכתב מחוצף, וכמובן נמחק ע"י המערכת. כעת קיבלתי מכתב של הגאון רבי אושרי אזולאי שליט"א, בו מגולל את הדברים ממבט תורני.
להרחבה בנושא עליו המכתב:

אתה שמעת כך מפיו? או עד מפי עד?
כן!!!! הוא אמר את זה לי!!!!!!

ואגב, לפני כמה שעות הייתי עמו בכנס של הת"ת של בנינו היקרים, והנה נכנס הרה"צ יצחק דוד גרוסמן שליט"א (ממקום מושבך....?!) וכולם עמדו שרו וקבלו פניו בכבוד, ורק 'אותו האיש' ישב לא נע ולא זע וימלאו פניו חמה... [אולי עשה הידור מיד כשנכנס או עמד לרגע קט-זאת לא ראיתי]

לפני כמה ימים הועלה כאן מכתב מחוצף, וכמובן נמחק ע"י המערכת. כעת קיבלתי מכתב של הגאון רבי אושרי אזולאי שליט"א, בו מגולל את הדברים ממבט תורני.
הנני מצטרף למחאתו הנוקבת של ידידנו הגר"א אזולאי.
וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו.
וכל המשיב רעה תחת טובה, לא תמוש רעה וגו' (משלי יז יג). ה"י.

אני לא מכיר את הסיפור והקונטרס וכו' אבל ברצוני לומר דבר בתור אברך ורב בית כנסת שרואה את הדברים מהצד, כל זמן שהגר"א אזולאי ממשיך להתייחס ל"דרך" של הגר"א מלכא הוא בעצם בצורה "עקיפה" נותן לו כח, בזה שהוא עושה עניין ממה שהוא כותב (ובעצם מתיירא ממנו) - ואפילו שאני ידוע שהוא יאמר שהצד השני "מטעה" אחרים וכו' שורה תחתונה הדברים עובדים הפוך ממה שהוא מצפה..., פשוט שיכתוב מה שנראה לו (ר' אזולאי) ולא יתייחס למה שאומרים אחרים, תמכור את הסחורה שלך בלי להתעסק עם אחרים. וככה יאמר לזכותו נוהג הגר"א מלכא, הוא כותב מה שנראה לו ושלום על ישראל

אני לא מכיר את הסיפור והקונטרס וכו' אבל ברצוני לומר דבר בתור אברך ורב בית כנסת שרואה את הדברים מהצד, כל זמן שהגר"א אזולאי ממשיך להתייחס ל"דרך" של הגר"א מלכא הוא בעצם בצורה "עקיפה" נותן לו כח, בזה שהוא עושה עניין ממה שהוא כותב (ובעצם מתיירא ממנו) - ואפילו שאני ידוע שהוא יאמר שהצד השני "מטעה" אחרים וכו' שורה תחתונה הדברים עובדים הפוך ממה שהוא מצפה..., פשוט שיכתוב מה שנראה לו (ר' אזולאי) ולא יתייחס למה שאומרים אחרים, תמכור את הסחורה שלך בלי להתעסק עם אחרים. וככה יאמר לזכותו נוהג הגר"א מלכא, הוא כותב מה שנראה לו ושלום על ישראל
יש לציין שהגר"א אזולאי שליט"א כותב רבות את דעתו בנושאים רבים, ובספריו אשרי האיש כמה וכמה חלקים, ובשו"ת אשר השיב, ובעוד ספריו.
וכן כותב הלכה יומית בקו ההלכה, ובעלונים רבים.
אולם כאן ראה צורך לצאת מגדרו להעמיד אמת על תילה.
חוץ מזה, שלא נראה לי שהרב אופיר מלכא צריך פרסומת, הוא מספיק מפורסם. אבל צריך גם לפרסם מהי בדיוק דרכו, ולא כמו שיש הטועים ולא מבינים מה דרכו.

אבל בזה הוא ממשיך בצורה עקיפה לחזק בעצם את דבריו כי הוא מראה שהם צריכים התייחסות, כך פסיכולוגיה עובדת. וכנ"ל אצל הראשל"צ, עדיף יותר להתמקד במעלות שאתה יכול להציע זה שיטת שכנוע יותר טובה. כך הדברים עובדים פסיכולוגית אפילו אם האמת תהיה איתך

השאלה כב' הרב @אושרי רביב, אם לא יזיק יותר שיבואו כעת שועלים קטנים ויחבלו בכרמים ויגרמו פירוד בין מרן הראש"ל לחמיו של הרב אופיר או לך תדע לאן זה יכול להיגרר.. או שזה כבר מפורסם ברבים? אני לא שמעתי זאת בלתי היום.

השאלה כב' הרב @אושרי רביב, אם לא יזיק יותר שיבואו כעת שועלים קטנים ויחבלו בכרמים ויגרמו פירוד בין מרן הראש"ל לחמיו של הרב אופיר או לך תדע לאן זה יכול להיגרר.. או שזה כבר מפורסם ברבים? אני לא שמעתי זאת בלתי היום.
פורסם כבר
ואמר זה שצילם, שמרן שליט"א ביקש ממנו לפרסם זאת...

חזור
חלק עליון