• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

נושא מרתק, אך דורש זהירות

אין מה לחפש שם! בשביל זה יש את הפורום הזה, כדי שלא לקרוא את השטויות שכל בור ועם הארץ מחליט לכתוב...
יש לציין שנכתבו שם הרבה דברים שאני בכל אופן הייתי מותר עליהם, אך עכ''פ מנין לך מי החברים בפורום הזה, האם אתה מכיר אותי, נראה לי שלא, אולי אני עם הארץ, אולי יש עוד כמוני בפורום כאן, אז איך אתה מדבר סרה על פורום אחר, ודוקא הפורום הזה קדוש יאמר בו. מוטב להתייחס לגוף הטענות מאשר באופן כללי להכפיש בטענות מכלילות שאינם מוצלחות.

יש לציין שנכתבו שם הרבה דברים שאני בכל אופן הייתי מותר עליהם, אך עכ''פ מנין לך מי החברים בפורום הזה, האם אתה מכיר אותי, נראה לי שלא, אולי אני עם הארץ, אולי יש עוד כמוני בפורום כאן, אז איך אתה מדבר סרה על פורום אחר, ודוקא הפורום הזה קדוש יאמר בו. מוטב להתייחס לגוף הטענות מאשר באופן כללי להכפיש בטענות מכלילות שאינם מוצלחות.
תקרא מה שכתוב שם ותגיד לי אם כתוב דברי טעם. (נו באמת! יש שם וויכוח אם הרב יצחק יוסף הוא ת"ח, והאם הוא יודע ללמוד ולפסוק וכו', זה נראה לך רציני?!) הם רק מנסים לזלזל במרן הראש"ל שליט"א ובמרן הרב עובדיה זצ"ל, ובוודאי שמה שנכתב שם הוא מבלי ללמוד בספריהם. נכתבים שם דברים בעייתיים מאוד, שבוודאי אם היו נכתבים כאן (על כל רב) היו נמחקים מיד!
לא דיברתי על הפורום, אלא על הנושא הספציפי, למרות שאם ע"פ כללי הפורום משאירים את מה שנכתב שם, זה אומר משהו...

תקרא מה שכתוב שם ותגיד לי אם כתוב דברי טעם. (נו באמת! יש שם וויכוח אם הרב יצחק יוסף הוא ת"ח, והאם הוא יודע ללמוד ולפסוק וכו', זה נראה לך רציני?!) הם רק מנסים לזלזל במרן הראש"ל שליט"א ובמרן הרב עובדיה זצ"ל, ובוודאי שמה שנכתב שם הוא מבלי ללמוד בספריהם. נכתבים שם דברים בעייתיים מאוד, שבוודאי אם היו נכתבים כאן (על כל רב) היו נמחקים מיד!
לא דיברתי על הפורום, אלא על הנושא הספציפי, למרות שאם ע"פ כללי הפורום משאירים את מה שנכתב שם, זה אומר משהו...
אם דיברת על האשכול הספציפי הנזכר, אכן אפשר לקבל את דבריך. אך לגבי חות דעתך על הפורום ומנהליו שלא מחקו את השרשור, עי' שם בכל האשכלות ותראה שיש שם ת''ח עצומים ברמה מטורפת ללא גוזמא, כל נושא תורני שקשה לך אתה יכול לשאול שם ותקבל תשובות להפליא. רק ברכה והצלחה.

ציטוט מחפיר מה"פורום של ת"ח עצומים ברמה מטורפת ללא גוזמא": האם שיעורו של ראש הרבנות הראשית הוא גם לבני תורה?!...
@יוסי כריסי לא הדליק לך נורה אדומה?...
אולי ידידנו הרב @מוישי ס"ט יראה אשכול זה, ואשמח מאוד אם יוכל לענות על הדברים. כי לו נאה ולו יאה...

ציטוט מחפיר מה"פורום של ת"ח עצומים ברמה מטורפת ללא גוזמא": האם שיעורו של ראש הרבנות הראשית הוא גם לבני תורה?!...
@יוסי כריסי לא הדליק לך נורה אדומה?...
אולי ידידנו הרב @מוישי ס"ט יראה אשכול זה, ואשמח מאוד אם יוכל לענות על הדברים. כי לו נאה ולו יאה...
חבל שקראת רק חלק מהשרשור, כבר מילתי אמורה קודם לכן שאכן לגבי האשכול הספציפי שבו דנו על הרב יצחק יש לפקפק מאד על התוכן הנאמר שם, אך האם בגלל זה תפסול פורום שלם שמחוברים אליו בלי כל ספק ת''ח גדולים מאד, כן בלי כל ספק, תבדוק את זה.

ואם @יוסי כריסי אוהב כותרות, שזה נושא "מרתק", אז הייתי מחליף את המילה בנושא "מטופש", שלא מתחיל בכלל...
הדברים כבר ידועים ממעיין טהור של מרן הראשון לציון שליט"א. מה לך ללכת לבורות נשברים של אנשים ריקים ופוחזים מסגנון הכתיבה שלהם?
כל אחד שהוא עם הארץ מתייפייף בצורת הכתיבה שלו כאילו הוא בחור ישיבה שנכנס לעומק של החברים, למצוא חן בעיניהם, וכותב דברים על גדולים כדי להתגדל על חשבונם, רק שהוא לא שם לב שמוריד את הערך שלו גם בעיני עצמו, כי הוא רק בירידה...
כך למשל יש שם אדם שכותב בארמית "אי משום הא" וממשיך בעברית... או שהתגובה המחפירה שכבר ציינתי לעיל, או שבכלל יש חכם שהוא "חוזר ומגיד" [אולי צריך לקרוא לו חוזר ונעור, כי התגובה שלו ממש בחינת חמץ] שכתב, "כל קולה [דיברנו על חברת קוקה קולה? או על קולא וחומרא?... נו טוב, עזבו תיקוני מקלדת...] לגופה. לא מכיר בן תורה ולא רק שמערה על קפה מכלי ראשון, למרות פסיקתו של מרן זצ''ל בעניין. [לא יודע את מי הוא ראה... אולי תאמרו לי אתם?] ומאידך הרבה מחממים אוכל ישירות על הפלטה כפסיקתו למרות שרבו החולקים עליו בזה [איזה יופי, תורתו של מרן זיע"א היא רק מתי שנוח. אם אני רוצה להקל כדעתו לשים אוכל על הפלאטה עם רוטב, אסבור כדעתו. ואם אני רוצה שהאישה תלך עם פאה נוכרית או לא משנה מה יהיה, לאכול בשר שאינו חלק וכדומה, אלך לפוסקים שמתירים...]

[איזה יופי, תורתו של מרן זיע"א היא רק מתי שנוח. אם אני רוצה להקל כדעתו לשים אוכל על הפלאטה עם רוטב, אסבור כדעתו. ואם אני רוצה שהאישה תלך עם פאה נוכרית או לא משנה מה יהיה, לאכול בשר שאינו חלק וכדומה, אלך לפוסקים שמתירים...]
לצערנו באמת ככה זה עובד...
ישנם עשרות רבות שמכריזים בגאון שהולכים כמו הרב עובדיה, ונשותיהם הולכות עם פאה (או רוצים/רוצות פאה אחרי החתונה).
היום ילד שאל אותי בתמימות איך זה יכול להיות שהם הולכים לפי הרב עובדיה ואמא שלו עם פאה...

ואם @יוסי כריסי אוהב כותרות, שזה נושא "מרתק", אז הייתי מחליף את המילה בנושא "מטופש", שלא מתחיל בכלל...
הדברים כבר ידועים ממעיין טהור של מרן הראשון לציון שליט"א. מה לך ללכת לבורות נשברים של אנשים ריקים ופוחזים מסגנון הכתיבה שלהם?
כל אחד שהוא עם הארץ מתייפייף בצורת הכתיבה שלו כאילו הוא בחור ישיבה שנכנס לעומק של החברים, למצוא חן בעיניהם, וכותב דברים על גדולים כדי להתגדל על חשבונם, רק שהוא לא שם לב שמוריד את הערך שלו גם בעיני עצמו, כי הוא רק בירידה...
כך למשל יש שם אדם שכותב בארמית "אי משום הא" וממשיך בעברית... או שהתגובה המחפירה שכבר ציינתי לעיל, או שבכלל יש חכם שהוא "חוזר ומגיד" [אולי צריך לקרוא לו חוזר ונעור, כי התגובה שלו ממש בחינת חמץ] שכתב, "כל קולה [דיברנו על חברת קוקה קולה? או על קולא וחומרא?... נו טוב, עזבו תיקוני מקלדת...] לגופה. לא מכיר בן תורה ולא רק שמערה על קפה מכלי ראשון, למרות פסיקתו של מרן זצ''ל בעניין. [לא יודע את מי הוא ראה... אולי תאמרו לי אתם?] ומאידך הרבה מחממים אוכל ישירות על הפלטה כפסיקתו למרות שרבו החולקים עליו בזה [איזה יופי, תורתו של מרן זיע"א היא רק מתי שנוח. אם אני רוצה להקל כדעתו לשים אוכל על הפלאטה עם רוטב, אסבור כדעתו. ואם אני רוצה שהאישה תלך עם פאה נוכרית או לא משנה מה יהיה, לאכול בשר שאינו חלק וכדומה, אלך לפוסקים שמתירים...]
להזכירך נקודה קטנה. בפורום כאן, פורום מורשת מרן, העלה פעם חצוף מחוצץ דבר בלע חמורים נגד המקובל הגדול הרב יעקב הלל שליט''א, והצטרפו אליו עוד הרבה מחו''ר הפורום, ומעטים מאש שמחו על כבודו של הרב הלל, ורק אחרי ששלחתי דיוח על תוכן לא ראוי מחקו את דבריו של אותו החצוף [שממשיך עד היום לכתוב כאן [ניסים מ.], ואם נשפוט רק ע''פאיזה שרשור ספציפי בודאי שנגיע למסקנא עגומה, מוטב לדון באופן כללי, וגם אם בנושא אחד יש שכשלו בלשונם, אי''ז סותר שיש שם הרבה ת''ח גדולים. ולא נעים לי, אבל חוץ מהחוצפות שיש שם, בתוך הדברים יש חלקים שהם דברי טעם, ובודאי הנושא ראוי לדיון מעמיק כראוי.

ישנם עשרות רבות שמכריזים בגאון שהולכים כמו הרב עובדיה, ונשותיהם הולכות עם פאה (או רוצים/רוצות פאה אחרי החתונה).
היום ילד שאל אותי בתמימות איך זה יכול להיות שהם הולכים לפי הרב עובדיה ואמא שלו עם פאה...
למה לא תשאל את זה על הנכדות של מרן בעצמם?

מה שבדיוק באתי לומר שכנראה זה לא בגדר לשון הרע, כי אם זה היה אסור באופן שיהרג ואל יעבור, ושאסור לשלוח את בנינו לישיבות שהראש ישיבה או הרבנים מחנכים לקחת אשה עם פאה [כמו שכתב כאן אחד מחברי הפורום], א''כ נכדות מרן לא היו עושים את זה, אל כל הנושא הוא ענין של 'צינעות', וכמו שאתה לא צועקים מספיק על הנושא של צניעות האשה בכל הישיבות, כך גם באותה מידה זה הנושא של הפאה.

קושיא עצומה על נציגי ש"ס הבכירים ביותר....
רוממות מרן בגרונם וחרב פאות בידם..

נערך לאחרונה:
מה שבדיוק באתי לומר שכנראה זה לא בגדר לשון הרע, כי אם זה היה אסור באופן שיהרג ואל יעבור, ושאסור לשלוח את בנינו לישיבות שהראש ישיבה או הרבנים מחנכים לקחת אשה עם פאה [כמו שכתב כאן אחד מחברי הפורום], א''כ נכדות מרן לא היו עושים את זה, אל כל הנושא הוא ענין של 'צינעות', וכמו שאתה לא צועקים מספיק על הנושא של צניעות האשה בכל הישיבות, כך גם באותה מידה זה הנושא של הפאה.
תפסיק לתרץ את היצר הרע בדברים לא ברורים

אסור באופן שיהרג ואל יעבור,
בשביל איסור לשון הרע לא צריך איסור של יהרג.
מה הקשר???????.
אם הולכים בדרכו של מרן אסור לחלוק, שטויות.
קושיא עצומה על נציגי ש"ס הבכירים ביותר....
רוממות מרן בגרונם וחרב פאות בידם..
תפסיקו לדבר רע על אנשים, ובלי קשר, למה לומר עליהם משפט לא יפה, זה מידות רעות, ומה הקשר נציגי ש"ס להלחם במלחמה נגד הורסי הדת לפאה נוכרית פשוט רק לדבר שלילי, זה מידות רעות ה' ירחם.

כל הדיונים האלה מיותרים ומביאים לידי לשון הרע על ת"ח
אף פעם לא ראיתי דיון האם הח"ח היה תלמיד וחכם ופסק את פסקיו הלכה למעשה לכולם? וכן החזו"א וכן הרב אלישיב והרב אויערבך....
רק זאת אומר, שמי שלומד לשם שמים ופותח את כל הספרים לא מעניין אותו אם הכותב הוא בן תיירה או לא. גדולת הרב רואים דרך ספריו ולא צריך יותר מזה
סתם נכנסים לדיונים מיותרים ללא שום מטרה ורק גורמים לצער השכינה ללא שום תועלת
לעניות דעתי אני ממליץ לרב @מורשת מרן למחוק את הדיון הזה מתחילתו

חזור
חלק עליון