• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

סידורי קול ציון לימים נוראים- מהדורה חדשה

הסידורים והמחזורים יפים מאוד, אבל אחר המחילה ונשיקת עפר כפות רגלי המוציאים לאור, לא ראינו מעולם שהנחילו להמון העם דברים שהצנעה יפה להם, כוונות בתפילה וכל כיוצא בזה.
יש שם רק כוונת פשטיות. וכמו שרווקים יכולים ללמוד בן איש חי אז יכולים גם להתפלל עם הסידור הזה

הסידורים והמחזורים יפים מאוד, אבל אחר המחילה ונשיקת עפר כפות רגלי המוציאים לאור, לא ראינו מעולם שהנחילו להמון העם דברים שהצנעה יפה להם, כוונות בתפילה וכל כיוצא בזה.
ועיקר העיקרים שם הם פירושי התפילה

ליודעי ח"ן זה לא כוונות פשוטות.
הרב מוצפי שליט"א אומר שאלה כוונות פשטיות.
שאלה-259037
לכבוד הרב שליטא. האם הכוונות שיש בסידור קול ציון לחול ולשבת מתאימים לבני התורה עם הכוונות?

תשובה
נראה לי כאילו שלא למדת בספר בין איש חי מימיך, כי כוונת השמות מתאימה לכל אדם.
ורק בכוונות שבסידור הרש"ש זיע"א החמירו.

שאלה-241147
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
בני בן 13.5 מתפלל בסידור קול ציון לשבת קודש של כבוד הרב. מישהו בביהכ"נ העיר לא להשתמש בסידור שזה לא לגילו בשל הכוונות בו
האם יש מניעה מהשימוש בסידור?

תשובה
מותר בהחלט, זה לא סידור כוונות. כי רובו פירושי התפילה כדי לא להיות כמו תוכי המתפלל ואינו יודע מה מתפלל.

שאלה-234624
לכבוד מורינו ורבינו שליט"א האם גם מי שאין לו יד ורגל בקבלת האר"י ז"ל יכול לכוון את הכוונות המובאות בסידור קול ציון?
תודה רבה לרב

תשובה
כן, להסתכל בלבד כפי שכתב הרב בן איש חי.

מעולם המון העם לא השתמש בכוונות אלו בתפילה.
אבל דעת הרב בן ציון מוצפי שליט"א שאין בזה שום בעיה. כל אחד ילך לפי רבו (ועד עכשיו לא ראיתי שום רב שהתנגד לסידור הזה ויש ילד שאני מכיר שנמצא בתלמוד תורה והר"מ שלו אמר שאין בסידור שום בעיה.

אבל דעת הרב בן ציון מוצפי שליט"א שאין בזה שום בעיה. כל אחד ילך לפי רבו (ועד עכשיו לא ראיתי שום רב שהתנגד לסידור הזה ויש ילד שאני מכיר שנמצא בתלמוד תורה והר"מ שלו אמר שאין בסידור שום בעיה.
אני ראיתי את הסידורים האלה בבית הכנסת, ונדהמתי. ואני בטוח שאם מו"ר מרן הראש"ל שליט"א יראה את זה, הוא לא יאהב את הרעיון.

אני ראיתי את הסידורים האלה בבית הכנסת, ונדהמתי. ואני בטוח שאם מו"ר מרן הראש"ל שליט"א יראה את זה, הוא לא יאהב את הרעיון.
יש את זה הסידור הזה גם בבית כנסת של הרב יצחק יוסף(אני ראיתי בעיני). והראש"ל שליט"א גם בקי בספרי הרב מוצפי ואמר פעם בשיעור השבועי שיש לו 2 (טורים(אם זכור לי טוב)) בבית של ספרי הרב מוצפי וגם מביא בילק"י המון מספריו אז אני בטוח שהוא ראה את הסידור.
אז כל עוד אתה לא יודע בוודאות שיש גדולים שמתנגדים אל תביא ביקורות על אחד מגדולי הדור. הרב מוצפי יודע טוב מאוד מה הוא עושה ומי אנחנו אזובי הקיר שבכלל נדבר.
ואם היה לרבי יצחק יוסף התנגדות הוא לא היה מסכים שהסידורים האלה יהיו בבית הכנסת שלו.
אתה לא יודע לכמה אנשים הסידור הזה שינה את התפילות שלהם ומצליחים להתפלל בכוונה ולהבין כל מילה.

יש את זה הסידור הזה גם בבית כנסת של הרב יצחק יוסף(אני ראיתי בעיני). והראש"ל שליט"א גם בקי בספרי הרב מוצפי ואמר פעם בשיעור השבועי שיש לו 2 (טורים(אם זכור לי טוב)) בבית של ספרי הרב מוצפי וגם מביא בילק"י המון מספריו אז אני בטוח שהוא ראה את הסידור.
אז כל עוד אתה לא יודע בוודאות שיש גדולים שמתנגדים אל תביא ביקורות על אחד מגדולי הדור. הרב מוצפי יודע טוב מאוד מה הוא עושה ומי אנחנו אזובי הקיר שבכלל נדבר.
ואם היה לרבי יצחק יוסף התנגדות הוא לא היה מסכים שהסידורים האלה יהיו בבית הכנסת שלו.
אתה לא יודע לכמה אנשים הסידור הזה שינה את התפילות שלהם ומצליחים להתפלל בכוונה ולהבין כל מילה.
כבודו ישר קופץ על כבוד גדולי הדור, דבר שלא דיברתי לכיוון שלו , אלא על המפיצים של הסידור שדואגים להכניסו בכל בית כנסת. ואני מסופק אם הרב מוצפי יודע מזה שהמון העם, בעלי בתים שלא יודעים עדיין בקושי הלכה, מכוונים כוונות של מקובלים.
ואני יודע מה דעתו של הרב יצחק על הדברים האלה. וגם אם הוא לא מדבר עליהם עכשיו, הכל בעתו ובזמנו.

חזור
חלק עליון