• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

סערת העופות

כעת הוכחת שאתה מדבר מבורות מובהקת.
זה לא דג סלומון ולא בשר ולא צמחים שעושים להם הכלאה גנטית, זה עופות שעושים להם הכלאה על ידי זיווג של מינים שונים, מדובר בשטחים עצומים של לולים שבהם עושים את ההכלאות הללו, וזה ידוע לכל מי שרק מתחיל להכנס לנושא.
כל זה ע"פ פרי דמיונם הפורה של חוגים מסויימים.
הוכחה אחת לכך עדיין לא ניתנה.
וכפי שכתבתי מוכח להיפך מהתוצאות.

צודק, טעיתי בהקלדה (התבלבלתי עקב קובץ נוסף שהיה פתוח) מעמוד 37 והלאה,
בדיוק כפי שכתבתי. אין שם דברי פוסקי חדשים. אלא דברי הגרנ"ק ותלמידיו, והגר"ש ואזנר ותלמידיו.
ועוד כמה ציטוטים מהגאב"ד והראב"ד שאינם קשורים (כי העדה"ח הרי ממשיכים לתת הכשר על עופות!!!).
ועוד דברי כל מיני ת"ח וצדיקים שאינם ידועים כפוסקים כלל.

בדיוק כפי שכתבתי. אין שם דברי פוסקי חדשים. אלא דברי הגרנ"ק ותלמידיו, והגר"ש ואזנר ותלמידיו.
ועוד כמה ציטוטים מהגאב"ד והראב"ד שאינם קשורים (כי העדה"ח הרי ממשיכים לתת הכשר על עופות!!!).
ועוד דברי כל מיני ת"ח וצדיקים שאינם ידועים כפוסקים כלל.
בקיצור, זלזול עמוק בכל מי שברר והגיע למסקנה שלא מתאימה לך,
קטלגת אותם כאילו הם קבוצות מוזרות למרות שמדובר בת"ח יראים ושלמים שמבינים בנושא הרבה יותר טוב ממך.
כל אחד מהם שהיה מתיר לאחר שברר את הנושא, היה מקבל ממך במה מכובדת.
וסתם שאלה, למה צריך פוסקים חדשים? הישנים אין להם יראת שמים? הם לא יודעים לברר?
ובנוסף יש שם אחד שהוא היה מבחירי רבני השחיטה של העדה"ח, והוא מתנגד כיום לעופות הפטם, בעבר הוא היה רלוונטי וכעת לא?
והעדה"ח עצמם מתחמקים ולא מסבירים למה הם שוחטים פטם ומה הראיות שהוא טהור, וכל מי שמכיר אותם יודע שאצלם הכל מבוסס על מה שהיה הוא שיהיה, ואם בעבר זה הותר בעדה החרדית זה ישאר מותר, וכן להיפך, וזה קרה גם במחלוקת על התולעים כנגד הרב ויא.

בקיצור, זלזול עמוק בכל מי שברר והגיע למסקנה שלא מתאימה לך,
קטלגת אותם כאילו הם קבוצות מוזרות למרות שמדובר בת"ח יראים ושלמים שמבינים בנושא הרבה יותר טוב ממך.
כל אחד מהם שהיה מתיר לאחר שברר את הנושא, היה מקבל ממך במה מכובדת.
וסתם שאלה, למה צריך פוסקים חדשים? הישנים אין להם יראת שמים? הם לא יודעים לברר?
ובנוסף יש שם אחד שהוא היה מבחירי רבני השחיטה של העדה"ח, והוא מתנגד כיום לעופות הפטם, בעבר הוא היה רלוונטי וכעת לא?
והעדה"ח עצמם מתחמקים ולא מסבירים למה הם שוחטים פטם ומה הראיות שהוא טהור, וכל מי שמכיר אותם יודע שאצלם הכל מבוסס על מה שהיה הוא שיהיה, ואם בעבר זה הותר בעדה החרדית זה ישאר מותר, וכן להיפך, וזה קרה גם במחלוקת על התולעים כנגד הרב ויא.
לא זילזלתי באף אחד. סה"כ כתבתי שרוב הפוסקים לא חששו לדברי השבט הלוי. ואתה הבאת את תלמידו ותלמידי הגרנ"ק שתמיד היו בדעה זו.
לגבי השוחט מהעדה"ח היא גופא הראיה שהרוב לא חוששים לזה, כי שם הרוב לא חוששים והשחיטה ממשיכה כרגיל.

וכי רוב הגדולים אין להם יראת שמים?!
או שרק למיעוט יש יראת שמים?!

אני מסכים עם אברהם העברי. מי שעיין בחומר לעמקו, יראה שיש כאן מקום לבחינה מחדש. הענין שיש בדבר הרבה כסף וכו' מעמידה את הצורך הזה במקום יותר רציני. המלל של התכתובות כאן לדעתי לא מספיק מכבד את כותביו, מי שיש לו תשובה ענינית הלכתית עם מקורות - אדרבה, שיחכים את כולם!
אני אישית עדין אוכל עופות אבל אחרי שקראתי ולמדתי את הנושא הדבר הפריע לי מאד. אשמח לתגובה מכבדת, ומכובדת...

אני מסכים עם אברהם העברי. מי שעיין בחומר לעמקו, יראה שיש כאן מקום לבחינה מחדש. הענין שיש בדבר הרבה כסף וכו' מעמידה את הצורך הזה במקום יותר רציני. המלל של התכתובות כאן לדעתי לא מספיק מכבד את כותביו, מי שיש לו תשובה ענינית הלכתית עם מקורות - אדרבה, שיחכים את כולם!
אני אישית עדין אוכל עופות אבל אחרי שקראתי ולמדתי את הנושא הדבר הפריע לי מאד. אשמח לתגובה מכבדת, ומכובדת...
אם תהיה הוכחה אחת שעושים הכלאה מעשית, ולא גנטית, יהיה מה לדון, כל עוד לא הוכיחו זאת אין מה לדון.
קראתי כמה מהקונ', ודנתי עם כותביהם לא זכיתי לקבל מענה המניח את הדעת.
מקורות הלכתיים מציגים אחרי שיש נידון, כל עוד לא הוכח שההכלאה אינה גנטית אין על מה לדון.

לא זילזלתי באף אחד. סה"כ כתבתי שרוב הפוסקים לא חששו לדברי השבט הלוי. ואתה הבאת את תלמידו ותלמידי הגרנ"ק שתמיד היו בדעה זו.
לגבי השוחט מהעדה"ח היא גופא הראיה שהרוב לא חוששים לזה, כי שם הרוב לא חוששים והשחיטה ממשיכה כרגיל.

וכי רוב הגדולים אין להם יראת שמים?!
או שרק למיעוט יש יראת שמים?!
לגבי העדה"ח

קבצים מצורפים

• הבהרה וגילוי דעת מרבני ועד השחיטה ערש''ק מקץ תש''פ.pdf
    119.4 KB · צפיות: 26
סליחה על הבורות שלי אבל מה זה? אפשר הסבר מה ההבדלים מבחינת מציאות וכן מבחינה הלכתית?
מעשית זה על ידי זיווג והכלאה של עוף טמא וטהור.
גנטי, זה על ידי משחק בגנטיקה של העוף באמצעות הגנים בדם העוף.
הלכתית, לא ברור שגנטי לא אוסר, אבל כאן לא מדובר רק על גנטיקה, אלא על הכלאה מעשית כבר לפני שנים רבות, חלקם נעשו על ידי מאות חברות הכלאה קטנות ברחבי העולם, וחלקם ע"י החברה הגדולה שרכשה אותם המובילה כיום בעולם.
מצורף קובץ עם מסמכים בנושא

קבצים מצורפים

• תשובה מוחצת.pdf
    977.4 KB · צפיות: 19
סליחה על הבורות שלי אבל מה זה? אפשר הסבר מה ההבדלים מבחינת מציאות וכן מבחינה הלכתית?
הכלאה מעשית, היינו שלוקחים עוף טמא ומעברים אותו ע"י עוף טהור בפועל.
והוא אסור מדין כלאיים, וגם שדינו כעוף טמא.
הכלאה גנטית, היינו שמזריקים לעוף גנים של עוף אחר.
ואם מזריקים לעוף טהור גנים של עוף טמא, לא מצינו מקור לאוסרו לא מדין כלאיים ולא מדין עוף טמא.

מעשית זה על ידי זיווג והכלאה של עוף טמא וטהור.
גנטי, זה על ידי משחק בגנטיקה של העוף באמצעות הגנים בדם העוף.
הלכתית, לא ברור שגנטי לא אוסר, אבל כאן א מדובר רק על גנטיקה, אלא על הכלאה מעשית כבר לפני שנים רבות, חלקם נעשו על ידי מאות חברות הכלאה קטנות ברחבי העולם, וחלקם ע"י החברה הגדולה שרכשה אותם המובילה כיום בעולם.
מצורף קובץ עם מסמכים בנושא
שיכנעת אותי שאין קורונה...

אני מעלה אוסף של חומר שקיבלתי במייל לפני כחצי שנה, לא עברתי עליו כמו שצריך.
בהמשך אעלה בל"נ חומר ישן יותר שבו עיינתי יותר
למי שיש סבלנות לעיין בחומר, יבין כמה הדבר חמור, והלוואי וימצא היתר מובהק לעופות

קבצים מצורפים

• מכתב חדש של הרב קליין אדר תשפג.pdf
    66.5 KB · צפיות: 5
  • מכתב חדש מהרב משה שאול קליין שליט''א בעניין העופות טבת תשפ''ב.pdf
    26.1 KB · צפיות: 4
  • העופות בימינו תשפג.pdf
    212.7 KB · צפיות: 7
  • המכתב והמאמר המקוריים של ד''ר קולין באנגלית.pdf
    232.4 KB · צפיות: 7
  • הבהרה וגילוי דעת מרבני ועד השחיטה ערש''ק מקץ תש''פ.pdf
    119.4 KB · צפיות: 7
  • האשל ברמה - מסורת העוף.pdf
    2.9 MB · צפיות: 17
  • דעת תורה ופסק הלכה בעניין העוף הפטם מדיינים בשלושה בתי דינים החשובים שבא''י.pdf
    1.9 MB · צפיות: 8
  • גיליון עופות.pdf
    1.8 MB · צפיות: 10
  • גילויים חדשים המרעישים עולמות ומרעידים אמות הסיפים בענין העופות שבהכשר כל הבדצי''ם.pdf
    110.8 KB · צפיות: 11
  • ביצי פטם שנמצאו במדגרה - מתוך מצגת שהציג בהרצאה מנהל מדגרה כאן בארץ ישראל 2001.png
    ביצי פטם שנמצאו במדגרה - מתוך מצגת שהציג בהרצאה מנהל מדגרה כאן בארץ ישראל 2001.png
    134.6 KB · צפיות: 15
אני מעלה אוסף של חומר שקיבלתי במייל לפני כחצי שנה, לא עברתי עליו כמו שצריך.
בהמשך אעלה בל"נ חומר ישן יותר שבו עיינתי יותר
למי שיש סבלנות לעיין בחומר, יבין כמה הדבר חמור, והלוואי וימצא היתר מובהק לעופות
אם:
לא עברת עליו כמו שצריך".
אז:
אם אין לך סבלנות לעיין בכל כך הרבה חומר, אל תגיב כאילו אתה בקיא בנושא בחוסר אחריות, ואל תצפה שאני ישב לצטט לך כל פעם מתוך החוברות הללו.

חזור
חלק עליון