• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

פורום רבני המערב

נ ליסואר

Active member
רבני המערב אני חולק על ההשקפה שלהם אין איתם עניין אישי חלקם אף קרובי מישפחה שלי כמו הרב רפאל דלויה איש תלמיד חכם
אבל חולק על הדרך מישום שאם כבר רוצים להחזיר עטרה ליושנה זה לחזק עוד יהודי לעבודתו יתברך ובמיוחדאלו מעה"מ שהמדינה הוציאה מהם את הדת בכח הזרוע ובמיוחד המרוקאים שהיו במעברות בכל הארץ זה חידוש המנהגים ולא לבוא לחדש איזה מנהג כמו הדלקת חשמל ביו"ט

לא חלילה וחס אני אין לי בעיה בעצם חידוש המנהגים גם אם זה לא באותה דרך של רבנו עובדיה יוסף שכך לפחות בפורום כאן טענו שהם רוצים להוציא את המנהגים שלכאורה הרב עובדיה זצ"ל סבר שאין לנהוג בהם אני לא נכנס לזה אני נגעתי באותו נושא שגם בחלק מי הרבנים המרוקאים כמו רבנו שלמה משה עמאר שליט"א שאמר שחלילה לעשות זאת לעשות ליל הסדר עם זום בתחילת הקורונה וכן לעניין חידוש השימוש בחשמל ביום טוב שלדעתי הוא מיותר לגמרי ועדיף להשקיע את האנרגיות בחיזוק תורה וירא"ש במיוחד שאצל המרוקאים הייתה פגיעה בעיניני הדת בקום המדינה אבל אדרבה הרב רפאל דלויה שליט"א בודאי ת"ח ואני מכיר אותו אין שום עניין אישי אני רק חולק עליו בנקודות מסוימות אבל אני חלילה לא ביזיתי אותו

דבריך אמת וצדק, בפרט מי שמתעסק עם ציבור בע"ב יודע ומכיר ידיעותיהם בהלכה כמה צריך לחזק ידיהם וללמדם תורה וירא"ש

ואם בנפשך הדבר, כדאי שתדבר עם הארגון ישירות יהיה בזה יותר תועלת

ראיתי את הסרטון (ע' מי העלה אותו) הזה ונזכרתי בשרשור הזה.. לצערי גם אם נאמר שרפאל דלויה הוא תלמיד חכם הוא רק בגדר חמור נושא ספרים, כל דבריו הם רק לביזוי תלמידי חכמים שאינם הולכים בדרכו, הכפשת שם ועוד. ולכן אם יש בכחך לדבר איתו מכוח קרוב משפחה תעשה זאת ונניצל מדבריו ומדברי כמותו (תסתכל גם בדבריו של חבריו השבוע
)..

ואם תרצה בשמו הוא

מי שלא רוצה לשמוע ביזוי ת"ח - מומלץ לא לשמוע. ניתן להבין רק מהכותרת.

החכם ברדא מדבר כל כך הרבה הבלים בכמה דקות
אבל אני שואל שאלה אחת
לדבריו מרן רבינו עובדיה אמר שלא הוא כתב את הדברים נגדו בחזו''ע חנוכה, והדברים מוסרטים ומוקלטים
מאז עברו כ15 שנה
איפה ההסרטה?
ויותר קשה, משנת תשסז עד תשעד עברו כ7 שנים, שבמהלכם הדפיסו את ספרי רבינו עובדיה במהדורות על גבי מהדורות, וכי לא יכל רבינו להורות שיתקנו את הדברים במהדורה הבאה.?

החכם ברדא מדבר כל כך הרבה הבלים בכמה דקות
אבל אני שואל שאלה אחת
לדבריו מרן רבינו עובדיה אמר שלא הוא כתב את הדברים נגדו בחזו''ע חנוכה, והדברים מוסרטים ומוקלטים
מאז עברו כ15 שנה
איפה ההסרטה?
ויותר קשה, משנת תשסז עד תשעד עברו כ7 שנים, שבמהלכם הדפיסו את ספרי רבינו עובדיה במהדורות על גבי מהדורות, וכי לא יכל רבינו להורות שיתקנו את הדברים במהדורה הבאה.?
כל דבריך אמת וצדק.
- חשוב לראות את ההסרטות, כדי להבין באמת מדוע מרנן זצ"ל ויבדלחט"א בנו שליט"א יוצאים עליו -

* כתבה שהועלתה באתר "כיכר השבת" בתאריך כ"ח בסיוון תשפ"א (וכן ב"בחדרי חרדים")

לאחר מחלוקת קשה ונתק ממושך בין הצדדים, הראשון לצין הגאון רבי יצחק יוסף השתתף בחתונת נכדת הגאון רבי יצחק ברדא ושני הרבנים אף ערכו 'לחיים'​

באולמי 'נוף ירושלים' נערכה אמש (שני) שמחת החתונה לנכדתו של הגאון הרב יצחק ברדא, ראש מוסדות 'יצחק ירנן' באשקלון, עם הבחור החשוב אברהם עמאר.
באירוע נטלו חלק בין היתר רבנים ואישי ציבור, אך מי שבלט בהשתתפותו, היה הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, שהגיע לשמחה ושהה זמן ממושך כשהוא יושב בשולחן הכבוד.
במהלך שהותו בשמחה אך ערך הראשון לציון 'לחיים' עם הרב ברדא, וזאת לאחר מחלוקת קשה בין שני הרבנים ונתק ממושך.
כזכור לפני קצת יותר מארבע שנים יצא הראשון לציון בחריפות נגד הרב ברדא בעקבות "הגדה לפסח" שהוציא, אשר ההלכות בה היו נגד מרן השולחן ערוך. "כולם טועים ורק אתה יודע? איך חינכו אותו לכזה ביטחון עצמי? להכשיל את הרבים!", אמר הרב יצחק יוסף בכאב.
"אם מרן היה חי", הוסיף הראשון לציון, "וואי מה היה עושה לו, הוא חיכה אחרי שמרן ייפטר הלך ועשה את זה. מה זה? לחבר ספרים ככה נגד מרן הבית יוסף?".
אמש, כאמור, נפגשו שני הרבנים בשמחה, לחצו ידיים והרימו 'לחיים', במה שמסמל יותר מכל את 'השלום הספרדי'.

נערך לאחרונה:
לאחר מחלוקת קשה ונתק ממושך בין הצדדים, הראשון לצין הגאון רבי יצחק יוסף השתתף בחתונת נכדת הגאון רבי יצחק ברדא ושני הרבנים אף ערכו 'לחיים'
מוכיח את ענוותנותו של מרן שליט"א, שהרי ברור שדעתו עליו לא השתנתה שהוא עניין הלכתי ומאי שנא, ומ"מ יודע להפריד...

בשונה מהם...
לדוג' דלויה שהוא בגדר אפיקורס שמצער חכמים, וציער כמה וכמה פעמים את מרן שליט"א מאד באופן אישי, ומרן כמה פעמים שח לי את צערו ממנו, והראה לי כמה מכתבים שהוא שולח לו ומבזה וכו' וכו'

* כתבה שהועלתה באתר "כיכר השבת" בתאריך כ"ח בסיוון תשפ"א (וכן ב"בחדרי חרדים")

לאחר מחלוקת קשה ונתק ממושך בין הצדדים, הראשון לצין הגאון רבי יצחק יוסף השתתף בחתונת נכדת הגאון רבי יצחק ברדא ושני הרבנים אף ערכו 'לחיים'​

באולמי 'נוף ירושלים' נערכה אמש (שני) שמחת החתונה לנכדתו של הגאון הרב יצחק ברדא, ראש מוסדות 'יצחק ירנן' באשקלון, עם הבחור החשוב אברהם עמאר.
באירוע נטלו חלק בין היתר רבנים ואישי ציבור, אך מי שבלט בהשתתפותו, היה הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, שהגיע לשמחה ושהה זמן ממושך כשהוא יושב בשולחן הכבוד.
במהלך שהותו בשמחה אך ערך הראשון לציון 'לחיים' עם הרב ברדא, וזאת לאחר מחלוקת קשה בין שני הרבנים ונתק ממושך.
כזכור לפני קצת יותר מארבע שנים יצא הראשון לציון בחריפות נגד הרב ברדא בעקבות "הגדה לפסח" שהוציא, אשר ההלכות בה היו נגד מרן השולחן ערוך. "כולם טועים ורק אתה יודע? איך חינכו אותו לכזה ביטחון עצמי? להכשיל את הרבים!", אמר הרב יצחק יוסף בכאב.
"אם מרן היה חי", הוסיף הראשון לציון, "וואי מה היה עושה לו, הוא חיכה אחרי שמרן ייפטר הלך ועשה את זה. מה זה? לחבר ספרים ככה נגד מרן הבית יוסף?".
אמש, כאמור, נפגשו שני הרבנים בשמחה, לחצו ידיים והרימו 'לחיים', במה שמסמל יותר מכל את 'השלום הספרדי'.
למיטב ידיעתי חכם יצחק הגיע לאותה חתונה רק משום שאבי החתן מקורב אליו ורבינו נותן בו אימון רב, וכי מחמת חמיו לא יבוא לשמחת ידידו? ואם כבר בא - וכי יתייחס לחמיו כאל אויר קבל עם ועדה?

ראיתי את הסרטון (ע' מי העלה אותו) הזה ונזכרתי בשרשור הזה.. לצערי גם אם נאמר שרפאל דלויה הוא תלמיד חכם הוא רק בגדר חמור נושא ספרים, כל דבריו הם רק לביזוי תלמידי חכמים שאינם הולכים בדרכו, הכפשת שם ועוד. ולכן אם יש בכחך לדבר איתו מכוח קרוב משפחה תעשה זאת ונניצל מדבריו ומדברי כמותו (תסתכל גם בדבריו של חבריו השבוע
)..

ואם תרצה בשמו הוא

מי שלא רוצה לשמוע ביזוי ת"ח - מומלץ לא לשמוע. ניתן להבין רק מהכותרת.
אני חייב לתת הברה בכל מה שקשור לרשת אני לא יכול לצאת כנגד אדם בצורה שתשתלח בו באישי אילו דברים שעלולים לעלות בתביעות דימה אני מבהיר שאם כתבתי על מישהו לא מספיק בקנאות זה אומר שאני לא נגדו ישנם דברים שצריך לדעת אייך להתבטא אם אדם כללים משפטיים מה לומר ומה לא לומר זה יעזור לי מאוד
עכשיו לרפאל דלויה שהוא בן דוד שלי בודאי שאני לא מסכים איתו ודבריו הם היפך התורה רק היות ואתה מוגבל
אני אגיד לך הסירטון הוא ארוך מידי אין לי זמן לשבת על זה
מה שכן אילו אנשים שחיים בעולם מדומיין
יום טוב

בדרך אגב, כמה פעמים שלחתי להם מכתבים על ביזוי הת"ח שהם עושים יחד עם ח.א ולא נעניתי כלל, מה לעשות שהתדמית שהם מייצרים לעצמם היא של מחפשי כותרות וצעקנים ע"ד איסתרא בלגינא וכו', הם תוקפים את מרן הראש"ל בכל דרך אפשרית ברדיו ובטלוויזיה (!) ה"י.
אין תרופה למכתם, במיוחד שמסלפים דברי אמת.
לדעתי, עם גישתם הפשרנית הם עוד יהיו מראשי הרבנים המתחדשים וד"ל.
ועל דא קאמרי רבנן, רחמנא ליצלן מהאי דעתא משבשתא.

אגב מי ששמע את דלויה (שמעתי רק את ההתחלה) דעותיו ממש משובשות, הוא אומר על מרן שליט"א (בלי להזכיר את שמו) שמה שאומר שהוא לא למד לימודי חול, זה לא גאוה, אדרבה כל רב חייב ללמוד לימודי חול. וכן לאורך כל הדרך שהוא מציין תאריכים הוא מדבר לפי הלועזי (אגב גם בספר דברי שלום ואמת שיו"ל ע"י המכון הנ"ל משתמש רק בתאריכם לועזים).
ה' יצילנו מהאי דעתא שבשתא

אגב מי ששמע את דלויה (שמעתי רק את ההתחלה) דעותיו ממש משובשות, הוא אומר על מרן שליט"א (בלי להזכיר את שמו) שמה שאומר שהוא לא למד לימודי חול, זה לא גאוה, אדרבה כל רב חייב ללמוד לימודי חול. וכן לאורך כל הדרך שהוא מציין תאריכים הוא מדבר לפי הלועזי (אגב גם בספר דברי שלום ואמת שיו"ל ע"י המכון הנ"ל משתמש רק בתאריכם לועזים).
דברי שלום ואמת יצא ע"י הספריה הספרדית

צריך לשמוע רק את ההתחלה של הדברים כדי להבין - מה מגמתו...

חזור
חלק עליון