• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

פירצה חמורה בצניעות (חוף משפחות)

בשיעור השבועי הערב מוצ"ש ואתחנן - הרב המקדים - אורח היה הרה"ג דוד נקי שליט"א מרבני העיר דימונה, שדיבר כנגד התופעה של חוף משפחות, שהם חופים מעורבים דתיים שרוחצים שם בנים ובנות יחד, ספרדים ליטאים חסידים וכו' וצריך לקעקע וכו'
אני לא שמעתי ע"ז עד עתה, ועתה בררתי ואמרו לי שבחופים הללו אין נכנסים לתוך המים, זה חוף לא מוכרז וללא מצילים, רק יושבים משפחות בחוף ועושים מנגל ואוכלים ומשחקים כמו שמצוי בגן סאקר ובפארק הלאומי בר"ג, שרוב רובם חרדים אברכים ובני תורה. ויש חוף כזה בטבריה מול רמבע"ה חוף עם כמה שולחנות וספסלים, חוף די מוזנח ששום חילוני לא בא שם ויש הרבה חרדים ובחורי ישיבות ואין פגע רע, אבל זה לא ים מעורב ח"ו.
לדעתי צריך לברר יותר כי קשה להאמין שחרדים ילכו לים מעורב דתי.....
מי שגר בערים מעורבות, כמו תל אביב טבריה וכיו"ב, איך יכול להסתובב שם בקיץ, אלא שיש להשמר מכל משמר ולהשמר מכל מראה אסור.
וכאן מדובר במשפחות שכולם בצניעות וכל אחד מתמקד במשפחתו, הרבה רוצים לצאת עם בני המשפחה לאן יצאו, אפילו בגן חיות יש פריצות נוראה, ואם יש מקום שכולם חרדים הוי דרכא אחרינא ועדיף טפי, ומי שרוצה להכשל הרבה דרכים יש לו רח"ל.
בברכה שנזכה להנצל מכל מכשול וטעות אמן

בשיעור השבועי הערב מוצ"ש ואתחנן - הרב המקדים - אורח היה הרה"ג דוד נקי שליט"א מרבני העיר דימונה, שדיבר כנגד התופעה של חוף משפחות, שהם חופים מעורבים דתיים שרוחצים שם בנים ובנות יחד, ספרדים ליטאים חסידים וכו' וצריך לקעקע וכו'
אני לא שמעתי ע"ז עד עתה, ועתה בררתי ואמרו לי שבחופים הללו אין נכנסים לתוך המים, זה חוף לא מוכרז וללא מצילים, רק יושבים משפחות בחוף ועושים מנגל ואוכלים ומשחקים כמו שמצוי בגן סאקר ובפארק הלאומי בר"ג, שרוב רובם חרדים אברכים ובני תורה. ויש חוף כזה בטבריה מול רמבע"ה חוף עם כמה שולחנות וספסלים, חוף די מוזנח ששום חילוני לא בא שם ויש הרבה חרדים ובחורי ישיבות ואין פגע רע, אבל זה לא ים מעורב ח"ו.
מי שגר בערים מעורבות, כמו תל אביב טבריה וכיו"ב, איך יכול להסתובב שם בקיץ, אלא שיש להשמר מכל משמר ולהשמר מכל מראה אסור.
וכאן מדובר במשפחות שכולם בצניעות וכל אחד מתמקד במשפחתו, הרבה רוצים לצאת עם בני המשפחה לאן יצאו, אפילו בגן חיות יש פריצות נוראה, ואם יש מקום שכולם חרדים הוי דרכא אחרינא ועדיף טפי, ומי שרוצה להכשל הרבה דרכים יש לו רח"ל.
החוף מול ר' מאיר זה גברים משמאל ונשים מימין עם מחיצה מעלייא
יותר שמאלה לכיוון חמי טבריא יש חוף משפחות שקשה מאוד לשבת שם כמו שכתבת, אבל בהחלט יש שם לפעמים פריצות
אבל חוץ מזה יש חופים שממש נכנסים למים, ולפעמים גם באים חילונים שאין להם בושה וה' ירחם, ולא מזמן סיפר לי חבר מטבריא שהיה בחוף כזה עם אהלים לחרדים בלבד, ובאו זוג חסידי לשם, ויצאו מהאהל כמו חילונים גמורים, ונאלץ חברי לברוח משם כל עוד נפשו בו
וזה מצוי גם במסלולים ובמעיינות ונהרות כמו נחל האסי וקייאקים ועוד
מה שכתבת על הגן חיות זה באמת התפלאתי איך אמר מרן שילכו לגן חיות ששם החיות מהלכות גם מחוץ לכלובים...

דברים נוקבים היוצאים מהלב של הגאון הרב דוד נקי על הפרצה החדשה שהמציאו חוף משפחות. מילה מכובסת של חוף מעורב לחרדים ה' ישמור
בדבריו דיבר על כך שרחצה מעורבת אסורה אפי' בלבוש צנוע וזה ודאי נכון
אבל צריך לדעת שזה הרבה יותר מזה כיון שאין כזה דבר בפועל חוף מעורב צנוע,
בכל חוף משפחות, אוטומטי יש הרבה ליכלוך שמגיע ישר מהחוף המעורב על כל המשתמע מכך,
ועי' בדברי האור החיים חיזוק גדול לקראת בין הזמנים:
אור החיים במדבר פרק כה
(א) וישב ישראל בשטים וגו'. צריך לדעת מה צורך בהודעת מאמר זה, ורז"ל (מד"ר ותנחומא) העירו בזה ואמרו כי להודיעך בא כי זה סיבה לזנות וכו' לפי שהמקום מטבעו לעורר טבע התאוה הבהמית, ונראה לפרש שהכתוב יעיד סיבת הזנות שהיתה לפי שיצאו העם לטייל חוץ למחנה ישראל ושם נמצאו בנות מואב, והוא אומרו וישב ישראל בשטים פירוש במקום שהיו מטיילים בו חוץ למחניהם, ושטים הוא לשון טיולים כדרך אומרו (יא ח) שטו העם ופירש"י שם וזה לשונו אין שייט אלא לשון טיול, וזה סיבת ויחל העם לזנות.

ויש חוף כזה בטבריה מול רמבע"ה חוף עם כמה שולחנות וספסלים, חוף די מוזנח ששום חילוני לא בא שם ויש הרבה חרדים ובחורי ישיבות ואין פגע רע, אבל זה לא ים מעורב ח"ו.
מחילה אבל כבודו יברר קצת יותר,
מהחוף הנפרד וימינה לכיוון צמח יש את חוף השקמים וצנוברי ועודו עוד חופים
ולשם כל הבחורי ישיבות הולכים ובמיוחד לחוף השקמים
והמראות שיש שם איני מסוגל לכתוב במקום קדוש זה

רק מה שכן אני יכול לומר - שיש בדיחה עצובה בקרב בני הישיבות
שהשדכנית הכי גדולה ומוצלחת - זו העיר טבריה ודי למבין

אני מכיר כמה וכמה בחורים שנפלו ברוחניות בחופים האלו ושלא יספרו לכם סיפורים

לידיעתך החוף שממול רמבע"ה הוא החוף הנפרד.... ואם אתה מתכוון לחוף הנקרא "שקמים" שהוא קצת אחרי, שם בתקופת החופש יש הרבה חילונים, ומראות נגעים, ה' יצילנו!!! אז לפני שאתה קובל על גדולי דור ות"ח שיבררו יותר.... טול קורה מבין עיניך!!

קבצים מצורפים

• עלון 131 - חוף משפחות - אביזרייהו דגילוי עריות שיהרג ואל יעבור.pdf
    836.2 KB · צפיות: 19
החוף מול ר' מאיר זה גברים משמאל ונשים מימין עם מחיצה מעלייא
יותר שמאלה לכיוון חמי טבריא יש חוף משפחות שקשה מאוד לשבת שם כמו שכתבת, אבל בהחלט יש שם לפעמים פריצות
אבל חוץ מזה יש חופים שממש נכנסים למים, ולפעמים גם באים חילונים שאין להם בושה וה' ירחם, ולא מזמן סיפר לי חבר מטבריא שהיה בחוף כזה עם אהלים לחרדים בלבד, ובאו זוג חסידי לשם, ויצאו מהאהל כמו חילונים גמורים, ונאלץ חברי לברוח משם כל עוד נפשו בו
וזה מצוי גם במסלולים ובמעיינות ונהרות כמו נחל האסי וקייאקים ועוד
מה שכתבת על הגן חיות זה באמת התפלאתי איך אמר מרן שילכו לגן חיות ששם החיות מהלכות גם מחוץ לכלובים...
הסיפור על הזוג החסידי לא מדוייק, צ"ל "ובאו זוג חילוני בלבוש חסידי, והתנהגו בהתאם".
הרי בינינו, בלי להכיר לדעת במי מדובר, ברור שיש להם אייפון והאשה הולכת עם פאה כאורך הגלות, ועוד כמה מרעין בישין, ואין בינם לחרדיות וחסידות כל קשר, אלא שנח להם להישאר בלבוש החסידי.

לעצם המצב זה לא משנה, כי ברגע שיש אנשים כאלו שרק מחפשים במה להיתלות ולעשות ככל העולה על רוחם, [וברור שיש], ממילא אין שום מקום להקל ראש וללכת למקומות כאלו גם אם מדברים שזה לא אמור להיות ככה, [רק שלפעמים זה מאוד מזעזע אנשים איך חרדים מתנהגים כך, אז צריך לומר את האמת הפשוטה שהם כבר מזמן לא חרדים].

לגבי קיאקים בנץ שכמה כתבו שאין פריצות בשעה כזו המציאות היא שלא שמתעכבים שם ולא שטים ב"מהירות הבזק" כך שאין תועלת כל כך וכבר מגיעים חילונים ופריצות ידוע לי שפעם היה קיקאים למשפחות חרדיום ושם מקפידים על כך.
יש גם כן את החסקה של אינדי פארק ושנה שעברה היה שם משגיח שלא הרשה לגברים להכנס בלי גופיה... כך שיש דרכא אחרינא

עוד נקודה חשובה
בבריכות מופרדות לנשים יכול להיות מצילות וגם זה לא בכל פעם
אבל כפי ששמעתי בים אין אף פעם מצילה גם בחוף לנשים
אבל בכל זאת התירו הפוסקים אם יהיו בלוש צנוע לחלוטין

גם בשו"ת נחלת לוי ח"ג יו"ד ס' יב

קבצים מצורפים

• _מקור נאמן - א - מאזוז, חוף מופרד מציל.pdf
    2.7 MB · צפיות: 9
  • אור תורה תשמו -מרן חוף מופרד.pdf
    1.7 MB · צפיות: 8
  • אורחות הבית חוף מציל.pdf
    3.2 MB · צפיות: 7
  • הליכות בת ישראל חוף מציל.pdf
    1.6 MB · צפיות: 8
אבל כפי ששמעתי בים אין אף פעם מצילה גם בחוף לנשים

כמדומני ששם זה מצילה בנוסף למציל...

מה שמעניין שלכולם מפריע חוף משפחות ומסלולים ובצדק

ולדעתי יש דבר גרוע ביותר שאף פעם לא שמעתי מישהו שמציף את הנושא
ושמו - קיאקים
ושלא יספרו לכם סיפורים, המקום שם פרוץ ברמות גבוהות
ובמיוחד בקיאקי רפטינג נהר הירדן שבכניסה למתחם יש לו ברים ושטויות של אחינו הטועים
שלחו לי במייל:
פסק הבד''ץ בעניין הקייאקים ונחלי המים.jpg

לא חסר מקומות ראויים שחרדים הולכים לשם ואין שם ב"ה בעיות כאלו...
כדאי וראוי מאוד לפרסם מקומות ואתרים שאין שם פריצות כלל, מקום שמיועד רק לחרדים עם שעות נפרדות, כי גם בבתי מלון יש עירבוביא בחדרי אוכל ובלובי גם אם כולם חרדים זה לא מתאים שיושבים בנים ובנות יחד ופשוט.
רבינו כתב שלא חסר מקומות שאין בעיות כאלו וכו' אדרבה מי שיודע בברור מוחלט שיכתוב כאן לתועלת הרבים (אולי לעשות מדור מיוחד לשם כך) יש"כ

חזור
חלק עליון