• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שאלות מקו ההלכה י"ט אלול תשפ"ג - בית הכנסת, בשר בחלב, תשלומין, שבת, כיפור, שום קלוף | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
להשים לב לשינוי: כל יום "שלישי" בערב בין השעות 20:30-21:15
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 ‏‏‏‏

תוכן השיעור: בית הכנסת, בשר בחלב, תשלומין, שבת, כיפור, שום קלוף, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:

א. בבהכ"נ שבשכונה יש חדר צדדי שמתפללים בו אבל אין בו היכל . האם מותר לדבר בו דברי חולין או שאין בזה דין בהכ"נ ממש?

ב. מה ההגדרה של דברים בטלים שאסור לדבר בבהכ"נ?

ג. יש לי סכרת נעורים, האם מותר לאכול חלב אחרי בשר?

ד. אני צריך להתפלל פעמיים ערבית תשלומים למנחה, האם אני צריך לומר את העמידה השניה מיד אחרי היה"ר ואיך צריך לעשות את הפסיעות?

ה. יש לי סדר לימוד ואני משתמש בספר בסימניות הציבעוניות שנדבקות, ובשבת נדבק לי קצת צבע בספר, מה אוכל לעשות כדי שאוכל להשתמש בסימניה בשבת?

ו. האם מותר להשתמש בסימניות המדבקות בשבת או שיש בזה משום תופר?

ז. הבת שלי בת 19 ויש לה גוף חלש, מה מותר לה לאכול ולשתות בצום של כיפור?

ח. ההורים שלי בני 80 פלוס ויש להם כמה בעיות רפואיות , איך הם צריכים לנהוג לגבי הצום של יום יום כיפור?

ט. אכלתי בשרי ונשארו לי 20 דקות, האם אפשר להקל לאכול חלבי?

י. קיבלתי מההורים שלי שום קלוף בקופסא והשתמשתי בחצי, בעלי אמר לבדוק אם יש בזה בעיה, האם זה בסדר? ואיך מותר לכתחילה לעשות שום קלוף?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202 וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון