• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

תיעודים נדירים ממרן ראש הישיבה גדול הדור רבינו חכם שלום הכהן זצוק"ל🎞

ומה שיש מי שטוען שפוער פיו נגד גדו''י צריך לעי' בזה ולשאול ת''ח, אבל להביע דעה משל עצמינו ולקבוע בזה מסמרות
ובדיוק זה הדבר שכבר שאלו וכבר הורו.
אבל מה לנו לדון בזה?
א. כאן אין זה מקומו ויש נושאים מיוחדים שכתבו בעניין.
ב. אין לנו מה להוסיף ואין שום צורך לייחס חשיבות.
כרגע הוא לא מפריע. את חובת המחאה כבר קיימנו. אין אנשים מקרבנו שטועים בו. אז מה לנו לטחון מים?
כדאי להפסיק לדבר ולדון בנושא הזה, ובוודאי שלא כאן!

צריך להבין דבר אחד. יש הר גבוה בגובה מאות אלפי קילומטרים. ויש הרב גבוה בגובה רק עשרות קילומטרים. מי שהולך ביניהם הוא הולך בין 'הרים גבוהים', ואף אחד לא בא לומר שגובה שני ההרים הוא שוה, אבל מה שבטוח ששני ההרים גבוהים ממני וממך בכמה אלפים [יען כי הרב אמנון יצחק בודאי יש לו זכויות אדירות שהחזיר הרבה אנשים בתשובה, ומה שיש מי שטוען שפוער פיו נגד גדו''י צריך לעי' בזה ולשאול ת''ח, אבל להביע דעה משל עצמינו ולקבוע בזה מסמרות].
לפני שכבודו כותב את ההודעה הבאה שיצפה בכל הסירטונים של מרן שמובאים כאן
מרן בעצמו אומר עליו שהוא לא ת"ח והוא רשע וכו', וחכם שלום קורא לו ס"מ, לא הר ולא חצי הר!
עיין שם ומשם בארה.....
נ.ב הראיה אם צפית תהיה אם מחקת את ההודעה הזאת.

צריך להבין דבר אחד. יש הר גבוה בגובה מאות אלפי קילומטרים. ויש הרב גבוה בגובה רק עשרות קילומטרים. מי שהולך ביניהם הוא הולך בין 'הרים גבוהים', ואף אחד לא בא לומר שגובה שני ההרים הוא שוה, אבל מה שבטוח ששני ההרים גבוהים ממני וממך בכמה אלפים [יען כי הרב אמנון יצחק בודאי יש לו זכויות אדירות שהחזיר הרבה אנשים בתשובה, ומה שיש מי שטוען שפוער פיו נגד גדו''י צריך לעי' בזה ולשאול ת''ח, אבל להביע דעה משל עצמינו ולקבוע בזה מסמרות].
כרגע הוא לא מפריע. את חובת המחאה כבר קיימנו. אין אנשים מקרבנו שטועים בו. אז מה לנו לטחון מים?
אם מישהו כותב שהוא הר של "רק עשרות קילומטרים" אז יש כאן אנשים שטועים בו.
אז תזכורת, מרן כתב עליו "הקדיח תבשילו" כלומר ה"הר" התפורר...
וחכם שלום זצ"ל אמר בזמנו שחבל שמפסיד את כל חלקו בשביל כבוד.
אמנון יצחק-הקדיח תבשילו.jpg

לפי התורה, וגם לפי "תקנון הפורום" מותר לצאת על אותו האיש, שביזה את כל גדולי הדור בריש גלי, בעזות מצח שאין כדוגמתה, ועודנו עומד במרדו, ואבוי לנו אם לא נמחה ונמלא פינו מים, כי על כך נתבע בשמים ולא להפך. ונא לא לאסור את המותר ולהתיר את האסור.
אין בעיה. רק יש לי שאלה, האם התייעצת עם רב לפני שאתה אומר את כל דבריך, א''כ אני מקבלם באהבה וחיבה רבה.

אין בעיה. רק יש לי שאלה, האם התייעצת עם רב לפני שאתה אומר את כל דבריך, א''כ אני מקבלם באהבה וחיבה רבה.
אם הרב (מרן זיע"א) פסק, מה צריך להתייעץ? אתה מתייעץ עם הרב שלך על כל הלכה שמרן פסק האם לקיים אותה או לא?

אם הרב (מרן זיע"א) פסק, מה צריך להתייעץ? אתה מתייעץ עם הרב שלך על כל הלכה שמרן פסק האם לקיים אותה או לא?
אכן אתה צודק, לא שמתי לב כראו ולא עיינתי כראוי. צדקו דבריך חד משמעית בלא מקום או צל של ספק.סליחה עם הטעיתי משהו [אני לא חושב שהצלחתי....

חזור
חלק עליון