• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תכניות 'שאלות ותשובות' בערוצי הקודש - קריאת מרן הראשון לציון שליט"א

זו רק השערה להגיד שהוא מחפש
תראה את כל הדיונים שפתח בפורום לתורה, תתבונן היטב בסגנון הכתיבה ותבין
ואז תבין מה ההבדל בין זה לבין מחלוקת בין גדולי ישראל
וחוץ מזה אף אחד לא זלזל באותו ת"ח ברדיו באופן אישי, אלא רק הערנו הערות חשובות שצריך לדעת אותם

האם יש מספר טלפון שאפשר לשמוע את שיעורי התורה של קול חי?

נערך לאחרונה:
אגב מזמן שמעתי תוכנית של הרב חותה שליט"א, וגם שם השואל לא שאל רק את מה שהקליט קודם לכן בקו, אלא הוסיף עוד ניסיון להתקדם הלאה בשאלה, והוא ירד מהקו עפ"י זכרוני, הרב אמר לו, זהו.
ויישר כוחו של הרב. אם כי קשה לי להאמין שבמשך שנים לא מקבלים ביטחון, ומצד שני כבוד, ואולי כן אפשר להיגרר להמשך שאלה ותשובה. ולכן אם רוצים לכסות מכל הכיוונים היה ראוי שהשאלה המוקלטת מהקו תעלה לשידור ולא מאזין חי.

עוד אוסיף ואומר:
ישנן תוכנית שאלות ותשובות לפני צום יום כיפור ואולי גם ט' באב בשידור חי ברדיו עם הרב המשיב בתוכנית ורופא.
לכשעצמו להקים מערך של רבנים ורופאים יחד לענות תשובות בנושאים חשובים כטלו - מבורך. וכך עושים קו ההלכה הספרדי.
אבל בשידור חי??? אם יש למעוברת תוספת לומר, עוד איזשהו נתון שלא מקובל לעלותו מעל גבי הרדיו... אולי בכלל קוצר סבלנות או זמן בשידור יכול לגרום לשכוח פרטים וכו'.... כ"כ דחוף לכם לעשות את זה בשידור חי? אדרבה תפרסמו שבוע שלם ברדיו פרסומות שבימים פלוני אלמוני יהיה ניתן להתקשר לרדיו ושלוחה ייעודית עם הרב פלוני ורופאים בשאלות כאלו וכאלו... כ"כ דחוף לכם הרייטינג לעשות זאת בשידור חי?

עוד אוסיף ואומר:
ישנן תוכנית שאלות ותשובות לפני צום יום כיפור ואולי גם ט' באב בשידור חי ברדיו עם הרב המשיב בתוכנית ורופא.
לכשעצמו להקים מערך של רבנים ורופאים יחד לענות תשובות בנושאים חשובים כטלו - מבורך. וכך עושים קו ההלכה הספרדי.
אבל בשידור חי??? אם יש למעוברת תוספת לומר, עוד איזשהו נתון שלא מקובל לעלותו מעל גבי הרדיו... אולי בכלל קוצר סבלנות או זמן בשידור יכול לגרום לשכוח פרטים וכו'.... כ"כ דחוף לכם לעשות את זה בשידור חי? אדרבה תפרסמו שבוע שלם ברדיו פרסומות שבימים פלוני אלמוני יהיה ניתן להתקשר לרדיו ושלוחה ייעודית עם הרב פלוני ורופאים בשאלות כאלו וכאלו... כ"כ דחוף לכם הרייטינג לעשות זאת בשידור חי?
גם למה צריך רדיו בכלל
שיהיה אפשרות לגשת (לפחות שבוע או כמה ימים) לגדולי התורה בלי משב"קים ולדבר גלוי ולפתוח את הכל על השלחן ולקבל מענה ברור...
כל כך קשה, מה לעשות בדור שלנו...
לא לחינם מרן היה אומר להקדים את בעלי הבתים בתשובות לשאלות שלהם לתלמידי חכמים....

גם למה צריך רדיו בכלל
שיהיה אפשרות לגשת (לפחות שבוע או כמה ימים) לגדולי התורה בלי משב"קים ולדבר גלוי ולפתוח את הכל על השלחן ולקבל מענה ברור...
כל כך קשה, מה לעשות בדור שלנו...
לא לחינם מרן היה אומר להקדים את בעלי הבתים בתשובות לשאלות שלהם לתלמידי חכמים....
אבל גם כבודו היקר מבין שקוי ההלכה גרמו סיוע עצום לרבנים הגדולים.
אתה מבין בלי קשר לבוא פיזית כמו שאתה מדבר, שאפילו על 'לבא טלפונית' להגר"א זכאי שליט"א ועוד גדולים זו מעמסה שירדה ע"י קוי ההלכה

אבל גם כבודו היקר מבין שקוי ההלכה גרמו סיוע עצום לרבנים הגדולים.
אתה מבין בלי קשר לבוא פיזית כמו שאתה מדבר, שאפילו על 'לבא טלפונית' להגר"א זכאי שליט"א ועוד גדולים זו מעמסה שירדה ע"י קוי ההלכה
אמת
אבל דע לך ואני אומר זאת בבירור גמור ואתה מוזמן לנסות:
הרב אהרן זכאי נמצא עד כמה דקות ספורות לשבת צמוד לטלפון, וכל מי שמתקשר ושואל שאלות נענה בשמחה
זו קבלה שקיבל על עצמו, לנצל את זמן זה לעזור לעם ישראל בשאלות בהלכה.

אמת
אבל דע לך ואני אומר זאת בבירור גמור ואתה מוזמן לנסות:
הרב אהרן זכאי נמצא עד כמה דקות ספורות לשבת צמוד לטלפון, וכל מי שמתקשר ושואל שאלות נענה בשמחה
זו קבלה שקיבל על עצמו, לנצל את זמן זה לעזור לעם ישראל בשאלות בהלכה.
יודע ומכיר.
רק אומר שהקוי הלכה מבורכים. ואמרתי בסך הכל שאם הרדיו רוצים באמת להועיל, אז במקום שידורים חיים בזמנים המיוחדים לפני הצומות, שקימו שלוחה יעודית לזה לא בשידור חי, ושיהיה כמתכונת קו ההלכה.
אגב, תוך כדי כתיבה אני אומר, אדרבה ואדרבה אני התכוונתי להוסיף דברים שמפריעים לי בתוכניות ההלכה ונגעתי בנקודת הרב + רופא בשידור חי והצעתי מה יעשו. אוי אדרבה ואדרבה שכל התוכניות הללו יגנזו באמת בכבוד גדול לשלוחה סגורה לא בשידור חי.
פרנוסה? שישימו פרסומת כניסה לשלוחה.

אשמח לקבל תגובת הרבנים שליט"א תלמידי הראשון לציון שליט"א
לא עברתי על כל הנאמר בהודעות, אך זאת אני יכול להעיד שכששאלתי בעבר את מרן הראש"ל שאלה קשה בהל' ברכהמ"ז [ששאלתי את זה הרבה ת"ח וגדו"י ולא ידעו כ"כ לענות לי על שאלה זו], הוא ענה לי בכזו פשטות "אני כרגע לא בסוגיא, אבל בפשטות ההלכה היא.....", איזו גדלות, איזו ענווה, וכי מרן שליט"א לא בסוגיא??? אלא הוא רצה להראות את דרך הישר, אשרינו שזכינו לזה בדורנו.

עוד ידובר רבות על הענוה של מרן שליט"א, מה שאני חויתי ממש, אין שני לו, ממש.
אדרבה ואדרבה, כבודו לא יחכה עם זה, זיכוי הרבים לא דוחים, זה כאן ועכשיו.
כבודו יפתח שרשור חדש ויביא שם עובדו והנהגות, וכל שאר מחוברי הפורום יביאו ג"כ.

מרן שליט"א הוא עוצמה. מלבד גדלותו בתורה כוחו גדול בהרבה עניינים. ראיתי זאת בעיני וחויתי זאת על בשרי. לא מזמן אחד מגדולי ישראל ממש ביקש מאיתנו שנשלח שם למרן שליט"א לרפוא"ש וביקש ממש שמרן שליט"א יעתיר בעדו.

חזור
חלק עליון