• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

אשמח מאד לקבל פתה"ד

אשמח מאד אם מי שיש לו פרויקט השו"ת (לא אוצר החכמה) אם יוכל להביא לי בקובץ את דברי הפתח הדביר על סימן רסח או' י (לגבי מעין שבע)
זה דחוף לי מאד.
אתה יודע שיש שם? אני לא רואה שיש לי.

קבצים מצורפים

• 29p-full.pdf
    910.5 KB · צפיות: 5
אין בפתח הדביר בפרויקט השו"ת
זו בעיה רצינית שם שחסרים המון פוסקים ספרדים על הסדר הש"ע כמו כה"ח ופתח הדביר ועוד, אבל פוסקים אשכנזים יש למכביר
אפשר לראות את הרשימה של הספרים כאן

אין בפתח הדביר בפרויקט השו"ת
זו בעיה רצינית שם שחסרים המון פוסקים ספרדים על הסדר הש"ע כמו כה"ח ופתח הדביר ועוד, אבל פוסקים אשכנזים יש למכביר
אפשר לראות את הרשימה של הספרים כאן
מדבריך ניכר ביקורת כלפי פרוייקט השו"ת, אולם ההיפך הוא הנכון, הביקורת צריכה להיות מופנית כלפי מכוני הוצאת הספרים הספרדים.
אני שאלתי בעבר שאלה זו את הרב יעקב שפיגל - האחראי של פרויקט השו"ת, מדוע אין שם את ספרי הכה"ח מהדורה חדשה, חסד לאלפים, פתה"ד, יפה ללב, חקרי לב [מהדורת מכון המאור] ועוד, והשיב לי שכבר הרבה זמן הם לא מקלידים ספרים מעצמם מחמת הטירחא המרובה, אלא לוקחים ספרים מאחרים שהדפיסו במהדורות מחודשות, והמכונים האשכנזים כמו מוסד הרב קוק וזכרון אהרן ופרויקט פרידברג [כל הספרים על הרמב"ם] ועוד נותנים להם חינם אין כסף, אולם המכונים הספרדים הנ"ל לא מוכנים אפילו תמורת תשלום לתת את ספריהם לזיכוי הרבים, ואמר לי אם יש לך השפעה עליהם, אדרבה אנו מוכנים לשלם להם כסף תמורת זה, אולם הם פוחדים שאנשים לא יקנו את ספריהם יותר [שזהו חשש שוא לכל מי שמבין מי קונה היום את הספרים שלהם, שזה בעיקר בתי מדרש שהם בכל מקרה יקנו, אנשים פרטיים כמעט ולא קונים היום ספרים כאלו] ולכן לא מוכנים לתת. גם מכון מאור ישראל לא נותן מהסיבה הנ"ל לא לאוצר החכמה ולא לפרוייקט השו"ת, ומי שמפסיד זה אנו בני התורה ולומדיה.
לדוגמא, כמה ת"ח מחברי הפורום כאן יש להם ספר יפה ללב או פתה"ד בביתם? האם מישהו מתכונן לקנות את המהדורות החדשות הנ"ל לביתו? אם יהיה במחשב מה טוב, ואם לא אז הפסדנו. המחשב לא ישנה לנו האם לקנות את הספר או לא. ובית המדרש בכל מקרה יקנה.
וגם להיפך, האם מישהו לא יקנה את ספרי מרן זצ"ל בגלל שיש אותם במחשב? ודאי שכולם רוצים שיהיה להם את הספרים גם בבית, ולכן החשש הוא חשש שוא.
מכאן תצא הקריאה לכל מי שיש לו השפעה על המכונים הנ"ל שיסכימו לזכות את הרבים בהפצת ספריהם במהדורות הממוחשבות, ולהסביר להם שהם לא ינזקו מזה כלכלית

מכון מאור ישראל רוצים מפני "כבודו של מרן" שיהיה בתור חבילה נפרדת באוצר החכמה, כמו מכון ירושלים מוסד הרב קוק וכד', זאת אומרת שמי שרוצה את ספרי מאור ישראל יוסיף כסף.
ואילו אוצר החכמה לא רוצים, מהסיבה שכתבתי כאן. ע"ש.
וכן מכון הכתר דיברתי עם הרב ישראל ביתאן, וג"כ אותו הדבר - רוצה חבילה, וכן מכון שובי נפשי, וכן מכון ראש פינה.
ניסיתי לחבר את מכון הכתר עם מאור ישראל (שלזה אוצר החכמה כן מסכימים), אך הרב משה יוסף אמר "שאין זה כבודו של מרן זיע"א שיצטרך להיות עם אחרים". ואותו הדבר ניסיתי לחבר את ראש פינה עם מאור ישראל ולא עלתה בידי מהטעם הנ"ל. (אולי אחר את מכון הכת"ר עם שובי נפשי, נראה בהמשך).
ולכן זה כך.
מי שיש לו השפעה על הרה"ג משה יוסף, אשמח אם יגיד לו שאין זה כבוד של מרן זיע"א שאינם באוצר החכמה כלל. כמובן שניתן לתת להם תשלום גדול, אך כאמור לא ב"חבילה".
בברכה מרובה
אהרן כהן
055-6769331

@אהרן כהן
ההשפעה צריכה להיות בכיוון שהם לא יפסידו כלום בהכנסה למאגרים התורניים וכפי שכתבתי לעיל.
זה שהם לא 'ירויחו יותר' אם לא יהיה בחבילה בפני עצמה - זה כבר לא נראה טוב. מוציאים ספר על מנת שאנשים יקנו אותו. אם כח הקניה לא נפגע - ורק רוצים לעשות עוד קופה גם על המאגרים התורניים.. מעניין מאוד אם זה רצונו של מרן זיע"א [שהוא זה שנתן את הספרים שלו לפרויקט השו"ת בתחלה לפני שיצא מכון מאור ישראל] שכל רצונו היה שתרבה תורתו ברבים ללא התחשבות ברוח הכספי.
יש כללים מה נקרא חבילה ומה לא, מי שלא עומד בכללים מה לו כי ילין?
ועוד מה עם פרויקט השו"ת, שם אין חבילה של זכרון אהרן ושל פרידברג ושל מכון ירושלים ושל מוסד הרב קוק. כולם שוים לטובה.
נקוה שגם המכון הספרדיים יצטרפו לזה.

ועוד מה עם פרויקט השו"ת, שם אין חבילה של זכרון אהרן ושל פרידברג ושל מכון ירושלים ושל מוסד הרב קוק. כולם שוים לטובה.
נקוה שגם המכון הספרדיים יצטרפו לזה.
כמה אני בדבר,הלוואי והיו ספרים יקרים אלו בפרויקט, אם יש בכוחך ר' אהרן לשנות יהיה הדבר לתועלת וברכה

מדבריך ניכר ביקורת כלפי פרוייקט השו"ת, אולם ההיפך הוא הנכון, הביקורת צריכה להיות מופנית כלפי מכוני הוצאת הספרים הספרדים.
אני שאלתי בעבר שאלה זו את הרב יעקב שפיגל - האחראי של פרויקט השו"ת, מדוע אין שם את ספרי הכה"ח מהדורה חדשה, חסד לאלפים, פתה"ד, יפה ללב, חקרי לב [מהדורת מכון המאור] ועוד, והשיב לי שכבר הרבה זמן הם לא מקלידים ספרים מעצמם מחמת הטירחא המרובה, אלא לוקחים ספרים מאחרים שהדפיסו במהדורות מחודשות, והמכונים האשכנזים כמו מוסד הרב קוק וזכרון אהרן ופרויקט פרידברג [כל הספרים על הרמב"ם] ועוד נותנים להם חינם אין כסף, אולם המכונים הספרדים הנ"ל לא מוכנים אפילו תמורת תשלום לתת את ספריהם לזיכוי הרבים, ואמר לי אם יש לך השפעה עליהם, אדרבה אנו מוכנים לשלם להם כסף תמורת זה, אולם הם פוחדים שאנשים לא יקנו את ספריהם יותר [שזהו חשש שוא לכל מי שמבין מי קונה היום את הספרים שלהם, שזה בעיקר בתי מדרש שהם בכל מקרה יקנו, אנשים פרטיים כמעט ולא קונים היום ספרים כאלו] ולכן לא מוכנים לתת. גם מכון מאור ישראל לא נותן מהסיבה הנ"ל לא לאוצר החכמה ולא לפרוייקט השו"ת, ומי שמפסיד זה אנו בני התורה ולומדיה.
לדוגמא, כמה ת"ח מחברי הפורום כאן יש להם ספר יפה ללב או פתה"ד בביתם? האם מישהו מתכונן לקנות את המהדורות החדשות הנ"ל לביתו? אם יהיה במחשב מה טוב, ואם לא אז הפסדנו. המחשב לא ישנה לנו האם לקנות את הספר או לא. ובית המדרש בכל מקרה יקנה.
וגם להיפך, האם מישהו לא יקנה את ספרי מרן זצ"ל בגלל שיש אותם במחשב? ודאי שכולם רוצים שיהיה להם את הספרים גם בבית, ולכן החשש הוא חשש שוא.
מכאן תצא הקריאה לכל מי שיש לו השפעה על המכונים הנ"ל שיסכימו לזכות את הרבים בהפצת ספריהם במהדורות הממוחשבות, ולהסביר להם שהם לא ינזקו מזה כלכלית
הרב יושב אהלים, האם פעם כבודו הדפיס איזה ספר?

הביקורת צריכה להיות מופנית כלפי מכוני הוצאת הספרים הספרדים.
שפתיים ישק "כותב" דברים נכוחים.

חזור
חלק עליון