• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הרב יצחק יוסף-תמונות

כמדומני מרן זי"ע היה הראשון מבין הראשונים לציון שלבש רקמת זהב, עד אליו היו לובשים רקמת כסף במשך מאות שנים.
בחיי מרן זי"ע השתדלו הראשונים לציון ללבוש רקמת כסף, ולייחד את מרן בגלימת הזהב (למרות שלכולם היה גם גלימת זהב בארון).
גם הרב יצחק שליט"א בתחילת דרכו לבש גלימת כסף, (וכובע גבוה כמו של הרב יצחק נסים).
בהמשך אחרי פטירת מרן, הוא עבר לגלימות זהב.
לאט לאט הוא עשה שינוי, בהתחלה הוא היה לובש בשיעור ביזדים את הגלימת זהב עם הדוגמא כמו של מרן, וגם כובע כמו של מרן.
ועדיין באירועים הוא היה נשאר עם דוגמת החכם באשי והכובע הגבוה.
אבל היום הוא כמעט ולא משתמש בזה, והוא מקפיד ללבוש רק את הדוגמא של מרן (עם הכובע הרגיל).
מה זה? כל ה"שלושים" הוא הלך עם זה?
1691455457971.png

מה זה? כל ה"שלושים" הוא הלך עם זה?
הצג קובץ מצורף 10994
נכון, יש למרן הרב יצחק גלימה שחורה לימי אבלות,
גם למרן זי"ע הייתה כזאת, הוא לבש אותה בלוויה של הרבנית מרגלית ע"ה, וכמדומני שגם בהלוויה של הרב בן ציון אבא שאול, ובעוד כמה אירועי אבל.

אבל, קצת סטינו מהנושא של השרשור, אז אולי כדאי שיפתחו כאן נושא חדש על בגדי מרנן ורבנן זי"ע ושיבלחט"א.
אני חושב שזה יהיה מאד מרתק...
אגב, אני עובד כרגע על מיון תמונות של בגדי הראשונים לציון והחכמי באשי לדורותיהם, בכדי ליצור אלבום תמונות מפואר של כל סוגי הגלימות והמצנפות השונים שלבשו מרנן ורבנן.

כאשר זה יהיה מוכן אני אעלה א"ז לפורום בל"נ.

במסגרת החיפושים, הגעתי לתמונות נדירות ומקוריות של גדו"י מלפני למעלה ממאה שנה,

וככל הנראה גילתי גם את גלימתו המקורית של היש"א ברכה זי"ע (רבי יעקב שאול אלישר).

יתכבד מאן דהוא ויפתח אשכול חדש לנושא הזה.

נכון, יש למרן הרב יצחק גלימה שחורה לימי אבלות,
גם למרן זי"ע הייתה כזאת, הוא לבש אותה בלוויה של הרבנית מרגלית ע"ה, וכמדומני שגם בהלוויה של הרב בן ציון אבא שאול, ובעוד כמה אירועי אבל.
הערה קטנה למען הדיוק
בלוויית הרבנית לבש רבינו פראק והמבורג בלי עניבא, מצורף תמונה מאת ידידנו הברסלבע'ר ויזמן
וכן בלוויית הגרב"צ לבש פארק והמבורג עם עניבא כמובא תמונה בס' מראה האשבעלה מרן רבינו הגדול מספיד בבכי.jpg

זה תמונה מהתפילה אתמול עם @הרב שלמה דנינו גיסו של הרב @מורשת מרן שמכובד להביא עוד תמונות
הם נסעו לגבול עם לבנון והראו לרבינו מנהרה של חיזבאלה
יש תמונות בפתח המנהרה
מתי רבנו יבוא למגדל העמק ויתארח אצל כבודו? ;)

חזור
חלק עליון