• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מחאה נמרצת! חובת קריאה! ישנו בחור ישיבה ברמת שלמה ספרדי שכתב:

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
מה אתה מדבר, לולא מרן זיע"א, הישיבות שלהם היו עם כמה עשרות תלמידים,
לש"ס היה תוכנית להקים ישיבות קטנות וגדולות אחרי ההצלחה של התתי"ם, (אני יודע זאת בבירור, אפשר לשאול את ר' יהודה אזרד)
אלא שהמרביצים קיבלו את הפירות של התתי"ם של ש"ס. ואחד ההוכחות הגדולות שלא צריך את המרביצים, היא ישיבת באר התלמוד עם יותר מ700 בחורים בכל הסניפים, ממש לא היה צריך בשביל זה את המרביצים, המרביצים זכו לגדולה וללמד תלמידים בזכות גדולים מעשי מרן זיע"א. נקודה.
בכולל שלי ישנם אברכים מכל רחבי הארץ, שמהם למדו בישיבות של המרביצים, אבל הם ממש לא מרגישים שום שייכות לרבני הישיבה שלהם, הם מחוברים לתורת מרן וזוכרים שבזכותו הם הגיעו למה שהגיעו. ובפרט שמגיעים לאסוקי שמעעתא אליבא דהילכתא, רואים תורת אמת מה היא, ואכמ"ל.

בוגרי הכולל/ישיבה של קול יעקב:
הרב משה צדקה
למד חברותא עם הרב עדס.
הם למדו חברותא במיר,
וכשפתח הרב עדס את הכולל,
הלך יחד איתו.
שאני יבין,
זה נקרא תלמיד?
מי אמר שהוא תלמיד?

לכן כל הבנות מתקבלות בקלות לסמינרים
הישיבות האשכנזיות מלאות ברמי"ם ספרדיים
כבר מילתנו אמורה
זה פ-נ-ט-ז-י-ו-ת
"דוקטור שאולי" תדע לחלק ולהבדיל:
זה נכון שהאשכנזים לא אוהבים אותנו בלשון המעטה, אבל זה רק בגלל הציבור הגדול בספרדי שנהיה ציבור ענק ואיכותי בפני עצמו אם תרבות אחרת ובתים אחרים, אני לא אומר שזה רע אדרבא זה מצוין והלואי שהשאכנזים היו מבינים מה הם מפסידים אבל זה לא המציאות.
אבל דבר ברור הוא, שאם המרביצי היו נשארים כמו שהם בלי שעולם הישיבות הספרדי היה מתפתח, הגזענות היתה יורדת פלאים עד כדי לא קיימת, נראה לך שהגר"י עדס נחות אצל האשכנזים, הרי הוא היה ר"מ בקול תורה ועוד ועוד, עוד דוגמא - בזמנו להגר"י טולדנו מר"י דעת חיים הוצעה בתו של הגר"ב ויסבקר שדחף מאוד לענין, רק בגלל התערבות של הרב שך והגר"נ טולדנו שמנעו את הענין מנימוקים של פערים הלכתתים נמנע הענין.
בקיצור הציבור הספרדי חווה תקופה נפלאה של פריחה וככל שהיא תתעצם תתעצם הגזענות, התשובה שלנו היא להתעצם עוד יותר לשלוח את הבנים שלנו למוסדות שלנו ופשוט לגרום להם להתגזען על הקירות...

הם מפחדים שהספרדי/ה הזו היא אחת ממשפחתך...
מבחינת חברון,
אם אתה רפול
או אם אתה סרוגסטי מראש העין - שאבא שלך עם "חי צומח דומם"
זה אותו דבר בדיוק
וזה מה - שלענ"ד - הפיל למרביצי את האסימון
לגבי הרב זעפרני, אני יכול להגיד מבדיקה מעמיקה
שהוא אכן מבין היטב היטב את הפינטאלע'
(לפחות בשנים האחרונות)
שהאשכנזים בזים לנו

לגבי הרב זעפרני, אני יכול להגיד מבדיקה מעמיקה
שהוא אכן מבין היטב היטב את הפינטאלע'
(לפחות בשנים האחרונות)