• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בני התורה האתיופים - מה יהיה עליהם?

הרב דסטה, אם אני מבין נכון, מי שמצריך גיור לחומרה טוען שהמציאות השתנתה מאז הרדב"ז.
יכול להיות שהוא צודק ויכול להיות שטועה, אבל לא נכון להציג את זה כאילו הוא חולק מדעתו על הרדב"ז
ברור כשמש שהם חולקים מדעתם על הרדב''ז, ובמחילה מכבודו מפני האריכות שיש בדבר ועוד יגיע אי''ה החזון (עובדיה יוסף) למועד בעיתו ובזמנו לשם כך
ומפני הקנטרנים אין כאן (בפורום) המקום להאריך בזה באופן כללי אבל לפטור אותך בלא כלום גם לא מכובד ולכן השיב לך בפרטי 👍

ברור כי לא נעים לשאול כל אחד עברת גיור ? וזה פתח למריבות וכו'

בסוף אלו שמתעקשים שלא לעבור גיור הם הורסים לאלו שכן.

עד יערה עלינו רוח ממרום וזרקתי עליכם מים טהורים
ברוכים הבאים לכדור הארץ!
יש לי איזו בעיה אישית ויסכימו איתי חברי הפורום היקרים עם טיפוסים הטומנים את הראש בחול, או כאלו המתערבים בסוגיא בלי שום רקע, אל תצדיק שום גזענות על סמך הגיגים אישיים שלא ביררת כלל. תשאיר את העבודה לכאלו שמכירים את הנתונים, מבין ריסי קולך ניכר כי הינך איזה ישיבע-בוחער הקנאי לדרכם של עולם הישיבות והחן והכבוד לך, אך בנושא המדובר אינך או לא מבין או לא רוצה להבין לא מיניה ולא מקצתיה, ולוואי והנושא ההלכתי היה זה שמניע את ראשי הישיבות שליט"א. הלוואי.
אין זה חדש שישנה הפליה במוסדות.
ומקווה שלא תאמר לי תכף שגם האפליה בין אשכנזים לספרדים נובעת מבעיה ביהדות....
ויפה כתב -
גם את אלו שעברו גיור לחומרא
שהם ודאי יהודים אתם לא מקבלים
אז מה השקר הזה
זו האמת. ואשמח שכבודו יכבד את עצמו ואחד מן השתיים או יניח לנושא זה שאינו ככל הנושאים אלא דיני נפשות תלויים בו.
או יכבד את עצמו ויפתח במסע ארוך לעומק האמת לברר האם מעניין מישהו מראשי הישיבות הנושא ההלכתי (ספויילר - בתשעים אחוז מהמקרים - לא!!! ומקווה שלא אכזבתי מישהו...)

ברוכים הבאים לכדור הארץ!
יש לי איזו בעיה אישית ויסכימו איתי חברי הפורום היקרים עם טיפוסים הטומנים את הראש בחול, או כאלו המתערבים בסוגיא בלי שום רקע, אל תצדיק שום גזענות על סמך הגיגים אישיים שלא ביררת כלל. תשאיר את העבודה לכאלו שמכירים את הנתונים, מבין ריסי קולך ניכר כי הינך איזה ישיבע-בוחער הקנאי לדרכם של עולם הישיבות והחן והכבוד לך, אך בנושא המדובר אינך או לא מבין או לא רוצה להבין לא מיניה ולא מקצתיה, ולוואי והנושא ההלכתי היה זה שמניע את ראשי הישיבות שליט"א. הלוואי.
אין זה חדש שישנה הפליה במוסדות.
ומקווה שלא תאמר לי תכף שגם האפליה בין אשכנזים לספרדים נובעת מבעיה ביהדות....
ויפה כתב -

זו האמת. ואשמח שכבודו יכבד את עצמו ואחד מן השתיים או יניח לנושא זה שאינו ככל הנושאים אלא דיני נפשות תלויים בו.
או יכבד את עצמו ויפתח במסע ארוך לעומק האמת לברר האם מעניין מישהו מראשי הישיבות הנושא ההלכתי (ספויילר - בתשעים אחוז מהמקרים - לא!!! ומקווה שלא אכזבתי מישהו...)
דברים כדורבנות!! ואני מקווה שסגרת את הגולל על המשא ומתן לשווא כאן בסוגיא זו 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
ירבו כמותך בישראל.
ואגב נראה לי שהנ''ל כבר תלוי עומד מחוץ לפורום 🧐🧐🧐🧐🙃

בישיבת באר התלמוד תמיד היו מקבלים אתיופים ...
בישיבת שיח יצחק (אוחנה) לא שולל אתיופים ובעבר היו לו תלמיד אחד או שנים
בישיבת נחלת ישראל (אשדוד) - אחיו ל אבי אמסלם אאם יבוא להיבחן לא שולל אפשרות של קבלה
עוד ישיבה באשדווד שהוקמה במיוחד לבני העידה האתיופית
וכן פורת יוסף (העתיקה) ישנו בחור אתיופי
חלק מהאינפורמציה באדיבות @עובדי ה' ולכך העזרת ה' כשיקלט עוד מידע אמין או אני או הרב @עובדי ה'
נעלה את זה (אני סומך מאוד על הנל בהכירי אותו שהוא אדם אמין )

הצעירים מבני העדה שנולדו לאמהות שומרות תורה לפי (כמעט) כל הדעות אינם צריכים גיור לחומרא.

אבל מי שאינו כן מוטב שילין על עצמו ויוותר על טיפתהכבוד שנותרה לו ולא יתלונן על ישיבות שלא רוצים להכניס ספק גויים שלמרות שהרב עובדיה הכשיר אותם שאר גדולי ישראל לא הסכימו איתו

וגם אילו הצדק ההילכתי עם מרן אבל הם יפסידו את שמם ואת כבודם.
ברור כי לא נעים לשאול כל אחד עברת גיור ? וזה פתח למריבות וכו'

בסוף אלו שמתעקשים שלא לעבור גיור הם הורסים לאלו שכן.

עד יערה עלינו רוח ממרום וזרקתי עליכם מים טהורים
אם אתה מדבר מה שמפריע לך אישית לא אענה
אבל כללי אני מכיר ויודע ומי שמתעקש שלא לעבור גרות לחומרא (מה עולה לו ?) אין זה כי אם רוע לב. (וכי ממתי בני אתיופיה בהנחה שהם יהודים נוהגים ונגררים אחר 'מרן'....) ורק תאוות ניצוח או כבוד מדומה
אם אתה אמיתי תגיד ברור:

"כל היהדות וזה שיש עם נבחר וכו' זה כולו גזענות ונגד הכלה וכו'"

אבל אין מה לעשות בחרת או נולדת להיות יהודי אתה גזען בהגדרה (ומי שאומר אחרת הוא מתייפיף בעיני הגוים והחילונים או שכבר הספיק לשקר לעמו כל כך עד שמאמין בעצמו בשקריו).
ניכר מבין ריסי עיניך שאתה אשכנזי (או יותר גרוע ספרדי משוכנז) שאינו אוהב את מרן זצ"ל
לכתוב על מרן במרכאות "מרן" זו חוצפה
לטען טענות בלא טעם וריח נגד מרן זה חוצפה
(לשיטתך שהאתיופים הם רח"ל (ובשקר) הם גוים מה זה משנה אם אמא שומר תו"מ כל עוד שלא יהודייה זה נקרא שהיא גוייה לשיטתך)
ואל תנסה לטען טענות של ספרדים משוכנזים אשר חולקים בלא טען וריח על מרן

לא הבנתי דבריך לגמרי,
אבל כל בני אתיופיה שומרי התורה והמצוות הולכים כמו מרן זיע"א, מהסיבה הפשוטה שלפי החולקים עליו אינם יהודים ח"ו.
וכפי שהיה מתבטא א' מבני ישיבתי שהיה הודי, שהוא לא משתכנז, כי ברגע שהוא משתכנז הוא כבר גוי...
וכי לא ידע על פלגינן

לא מדוייק כלל.
קיבלו בודדים בלבד.
ועשרות עשרות מצויינים לא התקבלו.
עם זאת הגר"ח כהן מאוד מנסה לסייע בדרכים נוספות.
ומאות מצויינים שאינם אתיופים ג"כ לא התקבלו.
ראש ישיבה לא אמור לקבל כל בחור, הנידון הוא רק האם לא מקבל אתיופים בשל מוצאם.
ואם הוא מקבל אתיופים ש"מ שאין לו בעיה עם מוצאם.
ותול"מ.

ומאות מצויינים שאינם אתיופים ג"כ לא התקבלו.
ראש ישיבה לא אמור לקבל כל בחור, הנידון הוא רק האם לא מקבל אתיופים בשל מוצאם.
ואם הוא מקבל אתיופים ש"מ שאין לו בעיה עם מוצאם.
ותול"מ.
לא מדוייק בעליל וביודעי ומכירי קאמינא
ונעצור כאן מפאת כבודו של רה"י שם.

כמעט כל אתיופי שכן התקבל (בשש שנים האחרונות) היה זה מחמת הכרחים שונים ולא כי הוא התאים ואחרים לא.
היו יותר מתאימים שלא התקבלו כי אותם הכרחים לא היו.
ודי בזאת.

חזור
חלק עליון