• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בני התורה האתיופים - מה יהיה עליהם?

האם גדולי ישראל מתערבים בנושא ומפעילים לחץ על ראשי ישיבות לקבל בחורים מהעדה האתיופית?
גדולי ישראל.
הסבר. פרט. נמק.
הרי מהאשכנזים אין מה לצפות (למרות שבמקרים ספציפים כולם סייעו. וכוונתי לר' חיים. לר' בער'ל פוברסקי. לר' גרשון וכו'. מידיעה. רק שבצורה כללית יגידו לך שאם כבר אז נתחיל עם הספרדים כולם..)
וגדולי ישראל ספרדים...
למי שמכיר את הדינמיקה היום, זו לא שאלה.
ולמי שלא, אז 'גדולי ישראל' הספרדים זה או ראשי השיבות עצמם,
או גדולי תורה שאין להם כוח מספק נגד ראשי הישבות...

גדולי ישראל.
הסבר. פרט. נמק.
הרי מהאשכנזים אין מה לצפות (למרות שבמקרים ספציפים כולם סייעו. וכוונתי לר' חיים. לר' בער'ל פוברסקי. לר' גרשון וכו'. מידיעה. רק שבצורה כללית יגידו לך שאם כבר אז נתחיל עם הספרדים כולם..)
וגדולי ישראל ספרדים...
למי שמכיר את הדינמיקה היום, זו לא שאלה.
ולמי שלא, אז 'גדולי ישראל' הספרדים זה או ראשי השיבות עצמם,
או גדולי תורה שאין להם כוח מספק נגד ראשי הישבות...
על דא קא בכינא...
הפוליטיקאים בדגש על דרעי ושר הדתות עוזרים?
הרי הם יושבים על השיבר

על דא קא בכינא...
הרי הם יושבים על השיבר
זה בדיוק הענין ..
דרעי הוציא מכתב לפני עונת הרישום לכל רה"י אבל המכתב גרם לתוצאה הפוכה
ולמה? כי זה הגיע מדרעי ואין סיבה שהוא יורה לרה"י מה לעשות ואיך לעשות.
היה עדיף להוציא מכתב ממועצת חכמי התורה או מכמה מהראשי ישיבות הגדולים [הגר"א סאלים הגרא"צ סופר הגר"ב לב וכו'] אבל הם בעצמם נגד הענין..

דרעי הוציא מכתב
מכתב?
ככה לא עובדים!
צריך שיחת טלפון לראש הישיבה אם אתה לא מקבל 4 ראשים לפחות אין לך מה להגיש בקשה לתקציבים שנה הבאה פלוס שולח לך ביקורת של משרד הדתות כל חודשיים פלוס ממנה פקיד שיבדוק כפל תקציבים פלוס ביקורת ממשרד הבריאות למטבח ולמצב התברואתי בישיבה, ככה כל שנה!

מכתב?
ככה לא עובדים!
צריך שיחת טלפון לראש הישיבה אם אתה לא מקבל 4 ראשים לפחות אין לך מה להגיש בקשה לתקציבים שנה הבאה פלוס שולח לך ביקורת של משרד הדתות כל חודשיים פלוס ממנה פקיד שיבדוק כפל תקציבים פלוס ביקורת ממשרד הבריאות למטבח ולמצב התברואתי בישיבה, ככה כל שנה!
הלוואי...
למי שמכיר איך העסק מתנהל יודע שזה יגרום לתוצאה הפוכה בה יציבו את האתיופים כ'רודפי הדת' מבלי שאף אחד לא יתעניין מי הצודק.
ולמה נראה למישהו ששווה לדרעי להקריב את הקשר הדיי עדין שבעמל רב הוא טווה עם ראשי הישיבות למען העדה האתיופית...
צריך לשבור את הראש מה עושים.
ולגבי
על דא קא בכינא...
הרי הם יושבים על השיבר
בראיון ב'משפחה' הם שלחו להם פירגונים...
צריך לנסות להבין את הסאב-טקסט האם באמת עוזרים או שזה מס שפתיים.

מכתב?
ככה לא עובדים!
פלוס שם אותם בכלא לשנה על כל בחור שהם לא מקבלים..
אתה רציני עם הכתיבה שלך !!!!
קצת הגזמת..
גם אם אתה לא מבין את דעת רה"י לא דרעי מחליט מה הם יעשו זה דבר שצריך להיות הכי ברור בעולם

פלוס שם אותם בכלא לשנה על כל בחור שהם לא מקבלים..
אתה רציני עם הכתיבה שלך !!!!
קצת הגזמת..
גם אם אתה לא מבין את דעת רה"י לא דרעי מחליט מה הם יעשו זה דבר שצריך להיות הכי ברור בעולם
לא כלא. זו לא הצורה, אבל כשיש חוסר צדק צריך לפעול ביד קשה.ואם אין אף אחד עם שיניים, אז צריך שיהיה אחד עם שיניים.
ואם דרעי לא מוכן להפשיל שרוולים אז צריך להכריח אותו להכניס ח'כ אתיופי.
ואם לא אז הגיע הזמן לפתוח התאגדות של בני הקהילה האתיופית החרדים ולממש את הכוח שלהם.

ואם לא אז הגיע הזמן לפתוח התאגדות של בני הקהילה האתיופית החרדים ולממש את הכוח שלהם.
זה הרעיון של הכנס... (עיין תחילת השרשור הזה)
וזו סנונית של מה שמתכננים שם.
אני בקשר עם כמה מהחבר'ה שם, ונראה שהם למדו דבר או שניים...
אני גר בבני ברק ופשוט נמאס לי לראות אתיופים מתקלקלים כי אין להם ישיבות שמסכימות לקבל אותם.
וכל הבעיות האלו מתחילות כי מנסים לחקות את האשכנזים.
אמת לאמיתה...
כאב מאין כמוהו, דור שלם ועדה שלימה, שפניה לטמיון בעוד כולם רואים זאת ושותקים...

"יראי חטא ימאסו - בן ישיבה אתיופי עומד מול קשיים ללא גבול"

לפניכם הנאום המטלטל של ראש הישיבה הגאון רבי דוד אברהם שליט"א
במסיבת חנוכה לכשישים בני ישיבות עמלי תורה אתיופים
מכל עולם הישיבות
בחורים בני עליה עמלי תורה המופלגים בכל מידה נכונה
השאלה מה יהא עליהם
כי כרגע אין להם מענה בעולם הישיבות
ומצד שני ב"ה מתחילים להיווצר כמות של בני תורה כאלו
מחילה גדולה מכבוד הגאון הגדול אבל זה לא מספיק אבל בונעמיד את השאלה במצב שלו זה קצת לא מובן למה הוא מקבל את כולם לישיבה שלו
זה כמו שראש ישיבה אשכנזי יבוא לומר לספרדים תקבלו את פלוני לישיבה שלכם
השאלה תכלס מה עושים
הדברים שהוא אומר חשובים

מחילה צריך לעשות הדגשה בעבר פגשתי ת"ח שאמר לי שכל קבוצה ספרדים אשכנזים צריכה שיהייה לה מוסדות משלה ואני בתוך עצמי חשבתי שהוא טועה כיון שאם כן אין לדבר סוף כי בעצם תעשה ישיבה גם לכל עדה אומר דוגרי אני לא כזה צדיק בא נראה אותי מקיים מה שאני אומר ולכן הרב אברהם בא נראה מה יקרה במבחן התוצאה חא לקבל בחור אחד 10 בחורים אטיופים
זה דבר ראשון
שנית בעבר פורסם הסירטו /ל הרב של השטנימן עם הרב סורצקין וכולם התלהבו ה איך הרב שטנימן אמר גאווה אבל
אני אומר שכל אחד מאיתנו כזה ובא נראה עצמנו עושים זאת זה לא חכמה כמו שמשהו שולח את הקהילה שלו לשלוח לת"ת מחוץ לעירו כי לא מעוניין במקומו וספר את הסיפור הנ"ל נו באמת וזה לא גאווה כאילו הדשא של השני ירוק יותר מי שגר באזורנו יודע מה כוונתי לא רוצה לדבר

נערך לאחרונה:
מה בדיוק הם יכולים לעשות מול דרעי ורה"י כאיגוד?
א. לדעת מה כוחם הפוליטי, קרי כמה קולות הם שוים בקלפי. אם הם שוים מנדט אז לדרוש ח''כ . אם לא לעבוד חזק על הבחירות המקומיות .
ב. ולחץ על ראשי ישיבות דרך גדולי ישראל.
ג לגבות כסף ולאסוף תרומות ולהשקיע אותם במשרדי יח''צ וכתבות בלתי פוסקות בעיתונים כולל עיתון הדרך, כמובן שבדרך נעימה ומכבדת, תתאר לך שבצלאל קהאן פותח כל יום את השידור במונולוג על מקומות לימוד גזעניים.
ד. לא לפנות לבג''ץ!! זה רק יהרוס.
ה. ליצור דמות ציבורית אתיופית עם כוח גדול, לדוגמא רב חשוב שמוציאים לו עלון ומשוקים אותו ופותחים לו מוסדות וכדו'.
ו'. פתיחת מוסדות לימוד למצויינים בלבד לאתיופים אבל בעיקר ישיבות קטנות!! לא גדולות! והכי מומלץ מכינות.
ז. להקים גוף שידריך כל בחור ובחור איך להתנהג בצורה ישיבתית ומה ללבוש וכדומה וילווה אותו ולא ירפה עד שיהיה לו מוסד לימודי.
ח לפנות בקשת תקציבים מהממשלה להעדפה מתקנת שכל מוסד יקבל יותר כסף לפי מספר הבחורים האתיופים.
ועוד ועוד

א. לדעת מה כוחם הפוליטי, קרי כמה קולות הם שוים בקלפי. אם הם שוים מנדט אז לדרוש ח''כ . אם לא לעבוד חזק על הבחירות המקומיות .
ג לגבות כסף ולאסוף תרומות ולהשקיע אותם במשרדי יח''צ וכתבות בלתי פוסקות בעיתונים כולל עיתון הדרך, כמובן שבדרך נעימה ומכבדת, תתאר לך שבצלאל קהאן פותח כל יום את השידור במונולוג על מקומות לימוד גזעניים.
ה. ליצור דמות ציבורית אתיופית עם כוח גדול, לדוגמא רב חשוב שמוציאים לו עלון ומשוקים אותו ופותחים לו מוסדות וכדו'.
ו'. פתיחת מוסדות לימוד למצויינים בלבד לאתיופים אבל בעיקר ישיבות קטנות!! לא גדולות! והכי מומלץ מכינות.
ז. להקים גוף שידריך כל בחור ובחור איך להתנהג בצורה ישיבתית ומה ללבוש וכדומה וילווה אותו ולא ירפה עד שיהיה לו מוסד לימודי.
ח לפנות בקשת תקציבים מהממשלה להעדפה מתקנת שכל מוסד יקבל יותר כסף לפי מספר הבחורים האתיופים.
ועוד ועוד
אתה אומר דברים יפים אבל נומר לך את האמת לצערי גם מצד ש"ס הם הגלגל החמישי ולא מתייחסים אליהם ברצינות כמו הסרת מועמודות
של הרב גזאי הצדיק מלהיות בכנסת בדרך עקומה דרך פרסום סרטון שהוסרט כמה שנים לפני כן ואני אומר לך שאנשים מתוכנו
תהייה בריא השם ישמור אותך

לא מדוייק.
כיום הוא גר באלקנה, מאז נישואיו, אך הוא לא גדל ברחוב זה.
הוא נכדו של הגאון הק' חכם אברהם הררי רפול ועל ברכיו גדל, כשהוא היה תמיד נוקט במרן הגרע"י כסמל לגדלות
גדל בשכונת בית וגן לאביו ואמו ר’ מאיר ורחל ז”ל

מחילה צריך לעשות הדגשה בעבר פגשתי ת"ח שאמר לי שכל קבוצה ספרדים אשכנזים צריכה שיהייה לה מוסדות משלה ואני בתוך עצמי חשבתי שהוא טועה כיון שאם כן אין לדבר סוף כי בעצם תעשה ישיבה גם לכל עדה אומר דוגרי אני לא כזה צדיק בא נראה אותי מקיים מה שאני אומר ולכן הרב אברהם בא נראה מה יקרה במבחן התוצאה חא לקבל בחור אחד 10 בחורים אטיופים
זה דבר ראשון
שנית בעבר פורסם הסירטו /ל הרב של השטנימן עם הרב סורצקין וכולם התלהבו ה איך הרב שטנימן אמר גאווה אבל
אני אומר שכל אחד מאיתנו כזה ובא נראה עצמנו עושים זאת זה לא חכמה כמו שמשהו שולח את הקהילה שלו לשלוח לת"ת מחוץ לעירו כי לא מעוניין במקומו וספר את הסיפור הנ"ל נו באמת וזה לא גאווה כאילו הדשא של השני ירוק יותר מי שגר באזורנו יודע מה כוונתי לא רוצה לדבר
לא בדיוק הבנתי מה אתה רוצה
אפילו שקראתי את הדברים כמה פעמים
בכל אופן, לדעתי עצם זה שמדברים על זה,
זה כבר חלק משמעותי בפתרון!

ועוד ועוד
אמת.
ושוב, כפי שכתבתי למעלה
זה הרעיון של הכנס... (עיין תחילת השרשור הזה)
וזו סנונית של מה שמתכננים שם.
אני בקשר עם כמה מהחבר'ה שם, ונראה שהם למדו דבר או שניים...
כרגע עובדים שם על כמה סעיפים במקביל...
נחיה ונראה.
ועל כל פנים נעים לקרוא את דבריך ציון ש דברי טעם והיגיון צרוף...

חזור
חלק עליון