• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בר-לב הפגין מול בית מרן ראש הישיבה; קריאות להחרים את מאפיית אנג'ל

סתם משהו שאני לא מבין
נכון שהם באו וביקשו סליחה כנ"ל
אולם מה עם מה שכתב הנכד של מייסד אנג'ל עלינו החרדים?
איך העם מסוגל לוותר על זלזול כזה בציבור?
ואגב הוא חלק מההנהלה במפעל
מצו"ב

קבצים מצורפים

• _נכד_של_מייסד_אנגל_בהסתה_חמורה_נגד_החרדים.jpg
    _נכד_של_מייסד_אנגל_בהסתה_חמורה_נגד_החרדים.jpg
    81.3 KB · צפיות: 15
צודק
יש באמת הרבה שאמרו לי (אברכים) שלא חוזרים לעולם לאנג'ל בגלל אותו נכד טיפש מטופש.
האמת זה לא יעזור בכלל שהתנצל, אחרי כאלה מילים נוראיות ואיומות

סתם משהו שאני לא מבין
נכון שהם באו וביקשו סליחה כנ"ל
ואגב הוא חלק מההנהלה במפעל
מצו"ב
כמדומה שהם כתבו במכתב ההתנצלות שלהנ״ל אין קשר לחברה.

צודק
יש באמת הרבה שאמרו לי (אברכים) שלא חוזרים לעולם לאנג'ל בגלל אותו נכד טיפש מטופש.
האמת זה לא יעזור בכלל שהתנצל, אחרי כאלה מילים נוראיות ואיומות
גם אני לא מסוגל לקנות מאנג'ל.
וכמדומה שאין מוסדות שיחזרו אליהם בקלות.

נעלם מעיני קודשכם מה שכתב מורנו הראב"ד שליט"א
הצג קובץ מצורף 9647
הנה מודעא נוספת מהיום [קצת פלא הסתירות שיש בין 2 ההודעות, שמא תרי תנאי אליבא דרבי דוב, גם הענין של הבית דין החדש שם מעניין אותי אבל לא כאן המקום לדון]
1686259115737.png

עמר בר לב, יו"ר דירקטוריון מאפיית אנג'ל חזר בו מההתנצלות בראיון ל'ידיעות אחרונות' ואמר כי "לא התקפלנו ולא נכנענו. זה סיפור שנמשך חודש, לא נלחצנו מהאיומים, אבל ברגע שזה הופך לעוד מאבק בציבור הישראלי ונגד המאפייה - ומה בכלל למאפייה שמספקת לחם כבר 100 שנים ולסיפור הזה - וברגע שהתברר לנו שבכלל מפרשים את השתיקה שלנו כיהירות וזלזול אז היה ברור שצריך לעשות משהו". עם זאת הוא טען שלא התנצל, למרות שהשאיר מכתב התנצלות ברור בבית הרב זצ"ל: "אני לא רואה בזה מכתב התנצלות. אפשר לתת כותרות מפה ועד להודעה חדשה אבל זה לא מכתב התנצלות".

עמר בר לב, יו"ר דירקטוריון מאפיית אנג'ל חזר בו מההתנצלות בראיון ל'ידיעות אחרונות' ואמר כי "לא התקפלנו ולא נכנענו. זה סיפור שנמשך חודש, לא נלחצנו מהאיומים, אבל ברגע שזה הופך לעוד מאבק בציבור הישראלי ונגד המאפייה - ומה בכלל למאפייה שמספקת לחם כבר 100 שנים ולסיפור הזה - וברגע שהתברר לנו שבכלל מפרשים את השתיקה שלנו כיהירות וזלזול אז היה ברור שצריך לעשות משהו". עם זאת הוא טען שלא התנצל, למרות שהשאיר מכתב התנצלות ברור בבית הרב זצ"ל: "אני לא רואה בזה מכתב התנצלות. אפשר לתת כותרות מפה ועד להודעה חדשה אבל זה לא מכתב התנצלות".
כבר כשקראתי את מכתב ה"התנצלות" הבנתי שהוא לא באמת מתנצל, ולכן אני ממשיך שלא לרכוש אנג'ל.

להאמין שהיצור הזה כמעט היה רמטכ"ל....
כמה הוכחות צריך כדי להיווכח שאנחנו תלויים רק בחסדי שמים!!
כבשה בין שבעים זאבים כפשוטו!
שום צהל ושום מוסד, רק רחמי שמים בזכות תורת ארץ ארץ ישראל

אחרי סיום החרם החרדי על אנג'ל, התירו ב'קיפקעס' לפרסם כי הנימוק שהוביל את אנשי הביטאון הליטאי 'יתד נאמן' לפנות לוועדה הרוחנית, ומשם להכרעת מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל, כדי לשאול האם לפרסם את דבר החרם, הייתה מחשש כי החרם שהוצת על ידי אנשי תקשורת, משמש אותם לצרכיהם האישיים. בסופו של דבר, העיתון אכן לא פרסם על כך מאומה.

בכיר בעיתון סיפר אז ל'קיפקעס' כי עלה חשש שחלק ממובילי החרם בטוויטר אינם מתכוונים לשם שמיים, ומנצלים את כלי החרם, עליו אמורים להחליט רק גדולי ישראל, כדי לגרוף רווחים אישיים.

ואכן, במהלך חודש החרם, פנו כמה מאותם מובילי החרם לבכירים במאפיית אנג'ל בהצעות להביא לפתרון המשבר בתמורה לסכום הגון, אך בסוף היוזמה שלהם נכשלה והמאפייה בחרה באנשי מקצוע, והביאו לסיום הסאגה בתיווכו של הנשיא הרצוג, במהלך השבעה על מרן זצוק"ל.

ב'קיפקעס' ציינו כי לעומת המהלך הציני של חלק ממובילי החרם, הציבור החרדי בכללותו נמנע מרכישת מוצרי מאפיית אנג'ל, מתוך מחאה על הפגיעה בכבוד התורה, בלי להיות מודעים בכלל לשיקולים הזרים.

כמו כן, ב'קיפקעס' ראו השבוע שבקרית ספר פחות התחברו להתנצלות המאוחרת של מאפיית אנג'ל ותושבים קרעו את מודעות ההתנצלות של החברה.

WhatsApp-Image-2023-06-06-at-21.55.34-1024x768.jpeg

נראה שהחרם ממשיך
תלמידי הגר"י זילברשטיין מציינים ל'המחדש' כי ניכר כאן שחכם עדיף מנביא, שכן עמוד ההוראה אמר את דבריו עוד באמצע השבוע, מיד אחרי שעלו ובאו להתנצל בשבעה, עוד בטרם התראיין עומר בר לב לידיעות אחרונות, ואמר כי ההתנצלות אינה התנצלות…

להלן תמלול ההקלטה מתוך קו "שיח יצחק":

הנכד שואל: הרבה שואלים מה דעת סבא על אנג'ל, אחרי שהם התנצלו, בהתחלה סבא אמר לא לקנות מהם שום דבר, ואמר שמי שקונה מראה שלא כואב לו כבוד התורה. כעת שהם התנצלו, מה?

עמוד ההוראה: שמעת מה שפסקתי? אמרתי להם ככה, עם היתומים (של מרן רה"י זצ"ל) הסתדרתם, אבל עם הקב"ה עוד לא הסתדרתם, אני רוצה שתסתדרו איתו, לפתוח אנג'ל – כולל, כולל של אנג'ל.

הנכד: שיכפר להם על הביזוי שהם עשו? לע"נ ר' גרשון?

עמוד ההוראה: לא, לא, נעזוב את ר' גרשון. הבנים שלו צלצלו אלי שהם רוצים לסלוח לו, הוא הרי מבקש, מתחנן, בוודאי שכן. ר' גרשון הרי אציל שבאצילים, ברגע שהם דיברו נגדו, הוא נתן הוראה ליתד לא לכתוב שום דבר על זה, איזה מין אציל, להתעלם לגמרי… אז אמרתי עם הבנים הסתדרתם, אבל יש לכם בעיה עם הקב"ה, לכן שיקים כולל אנג'ל. גם עשר אנשים מספיק לי.

הנכד: אז הציבור, הציבור שואל האם לקנות את החלות והמאפים?

עמוד ההוראה: אינני יודע מה הם עשו, אני הודעתי למשפחה להגיד, איתנו הסתדרת, אבל צריך להסתדר עם האלוקים, לפתוח כולל אפילו עשרה איש, לא אכפת לי כמה, יעלה לך לחודש שלוש אלף שקל, עשרה איש.

הנכד: לפתוח או להחזיק מקום תורה?

עמוד ההוראה: לא להחזיק, לפתוח כולל. אני רוצה את הפרסום, כמו שיש פרסומי ענק על החלות והמאפים של אנגל, הו-הא איזה פרסומים… הוא יהודי מאד מאד עשיר היהודי הזה, ואני כעת ביקשתי שיגידו לו שיקבל על עצמו לפתוח כולל, וזה יכפר על החילול השם, איזה יפה שזה יהיה…

הנכד: אז בינתיים לא לקנות מאנג'ל?

עמוד ההוראה: אני הייתי אומר בינתיים עוד לא לקנות [ממוצרי אנג'ל].

להקים כעת כולל, כתשובת המשקל, כולל, זה כל כך אלנגטי, כזה קידוש השם זה יהיה.

ממש כשאמרתי את זה, אני הרגשתי שזה יהיה קידוש השם…., עד כאן תמלול ההקלטה.

נראה שהחרם ממשיך
תלמידי הגר"י זילברשטיין מציינים ל'המחדש' כי ניכר כאן שחכם עדיף מנביא, שכן עמוד ההוראה אמר את דבריו עוד באמצע השבוע, מיד אחרי שעלו ובאו להתנצל בשבעה, עוד בטרם התראיין עומר בר לב לידיעות אחרונות, ואמר כי ההתנצלות אינה התנצלות…

להלן תמלול ההקלטה מתוך קו "שיח יצחק":

הנכד שואל: הרבה שואלים מה דעת סבא על אנג'ל, אחרי שהם התנצלו, בהתחלה סבא אמר לא לקנות מהם שום דבר, ואמר שמי שקונה מראה שלא כואב לו כבוד התורה. כעת שהם התנצלו, מה?

עמוד ההוראה: שמעת מה שפסקתי? אמרתי להם ככה, עם היתומים (של מרן רה"י זצ"ל) הסתדרתם, אבל עם הקב"ה עוד לא הסתדרתם, אני רוצה שתסתדרו איתו, לפתוח אנג'ל – כולל, כולל של אנג'ל.

הנכד: שיכפר להם על הביזוי שהם עשו? לע"נ ר' גרשון?

עמוד ההוראה: לא, לא, נעזוב את ר' גרשון. הבנים שלו צלצלו אלי שהם רוצים לסלוח לו, הוא הרי מבקש, מתחנן, בוודאי שכן. ר' גרשון הרי אציל שבאצילים, ברגע שהם דיברו נגדו, הוא נתן הוראה ליתד לא לכתוב שום דבר על זה, איזה מין אציל, להתעלם לגמרי… אז אמרתי עם הבנים הסתדרתם, אבל יש לכם בעיה עם הקב"ה, לכן שיקים כולל אנג'ל. גם עשר אנשים מספיק לי.

הנכד: אז הציבור, הציבור שואל האם לקנות את החלות והמאפים?

עמוד ההוראה: אינני יודע מה הם עשו, אני הודעתי למשפחה להגיד, איתנו הסתדרת, אבל צריך להסתדר עם האלוקים, לפתוח כולל אפילו עשרה איש, לא אכפת לי כמה, יעלה לך לחודש שלוש אלף שקל, עשרה איש.

הנכד: לפתוח או להחזיק מקום תורה?

עמוד ההוראה: לא להחזיק, לפתוח כולל. אני רוצה את הפרסום, כמו שיש פרסומי ענק על החלות והמאפים של אנגל, הו-הא איזה פרסומים… הוא יהודי מאד מאד עשיר היהודי הזה, ואני כעת ביקשתי שיגידו לו שיקבל על עצמו לפתוח כולל, וזה יכפר על החילול השם, איזה יפה שזה יהיה…

הנכד: אז בינתיים לא לקנות מאנג'ל?

עמוד ההוראה: אני הייתי אומר בינתיים עוד לא לקנות [ממוצרי אנג'ל].

להקים כעת כולל, כתשובת המשקל, כולל, זה כל כך אלנגטי, כזה קידוש השם זה יהיה.

ממש כשאמרתי את זה, אני הרגשתי שזה יהיה קידוש השם…., עד כאן תמלול ההקלטה.
איזה כיוון מחשבה ישר!
מי יתן ויהי כן

חזור
חלק עליון