• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

האם יש חילול שבת באירגון קירוב?

ב"ה
שלום וברכה,
כבר דנו בנושא הידברות בעבר כדלהלן בקישור,
הרב לשמור ולעשות צודק לחלוטין שאין שום ענין לדון בזה,
ואנכי איש צעיר אוסיף על דבריו שיש גם 'איסור' לדון בזה בדרך הנוכחית, בפרט אחרי המבואר 'והמצורף' בקישור זה: https://forum.moreshet-maran.com/threads/הידברות.156/post-1484

נ.ב. לכן נבקש מהכותבים לעיל לערוך או למחוק דבריהם בהתאם,

בברכה רבה

ב"ה
שלום וברכה,
כבר דנו בנושא הידברות בעבר כדלהלן בקישור,
הרב לשמור ולעשות צודק לחלוטין שאין שום ענין לדון בזה,
ואנכי איש צעיר אוסיף על דבריו שיש גם 'איסור' לדון בזה בדרך הנוכחית, בפרט אחרי המבואר 'והמצורף' בקישור זה: https://forum.moreshet-maran.com/threads/הידברות.156/post-1484

נ.ב. לכן נבקש מהכותבים לעיל לערוך או למחוק דבריהם בהתאם,

בברכה רבה
להרה"ג @הרב שמעון ללוש שליט"א אני לכשעצמי מחקתי חלק מהדברים ומקווה שדי בזה, כי לא כתבתי איזה גילויים מרעישים או משהו מיוחד.

@הרב שמעון ללוש אם ברצונכם שכל האשכול ימחק לגמרי. אז אני פונה מכאן לרב @מורשת מרן שימחק את האשכול.
אין כוונתי היתה לגרור לשאר הדברים באירגון והנידונים בשנים האחרונות. אלא נטו עניין הכתבה בשבת.
אבל אם גם זה לא בסדר לעניות דעתי תחליטו האם למחוק הכל והרב @מורשת מרן ימחק את כל האשכול.
בטלה דעתינו בפני רבני האתר וההנהלה.

כי סהדי במרומים שאין לי שום מטרה חיצונית בזה ורק כבוד שמים!!
גם אני. בכלל לא היתה כוונתי גם שיגלוש למחלוקת הרב מוצפי ועוד רבנים על אירגון הידברות.
זה היה נטו דבר תמוה שכתבה מתפרסמת בשבת. ואם מאצלינו תבוא הישועה לתקן מעוות, למה לא? כמו שכתב @יי"ש המזכירה היתה המומה.... אולי זה תקלה טכנית ואולי לא. בואו נועיל....

שלחתי שאלה לרב ירון אשכנזי - מההנהלה הרוחנית של הארגון, וזה מה שענה לי:
בדקתי מול מנהל האתר, והתברר שבאמת היתה תקלה בשרת של המחשבים והתאריך הוצג בטעות. אבל לכל בר בי רב דחד יומא ברור מעל לכל ספק שמדובר בטעות טכנית, הרי סיכום חדשות השבת כללו ידיעות שהיו במשך היום של השבת, אם כן כיצד הכתב חזה את כל מה שיארע במשך היום? אלא ברור הדבר שהטעות היא טכנית לחלוטין.

זאת ועוד - לא ניתן להיכנס לאתר הידברות בשבת קודש, אתר הידברות סגור ומסוגר, בנוסף - כל עובדי הידברות ללא יוצא מן הכלל שומרי שבת.

ופשוט שאין לדון לכף חובה את הארגון הקדוש הידברות שהחזיר אלפים בתשובה ועושה מהפכה בעולם התשובה. וכמו שכתב החפץ חיים בכלל ב' שחייב לדון את חבירו לכף זכות גם אם מדובר באדם בינוני חייב לדונו לכף זכות, קל וחומר כאשר מדובר בת"ח, שאף אם רוב צדדים נוטים לכף חובה חייבים לדון לכף זכות. וכבר ידוע בכל העולם שמרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצוק"ל עבר ואישר את כל הפרוייקטים בהידברות והיה מעורב בכל שאלה, ולכן חבל שישנם אנשים אשר מלעיזים ומקטרגים לחינם בארגון הידברות הקדוש, ובפרט כעת לפני הימים הנוראים יש להם לעשות חשבון נפש לעצמם על זה שציערו אנשים שכל חטאם הוא שמוסרים נפש למען עם ישראל על פי דעת רבותיהם גדולי הדור.

שלחתי שאלה לרב ירון אשכנזי - מההנהלה הרוחנית של הארגון, וזה מה שענה לי:
בדקתי מול מנהל האתר, והתברר שבאמת היתה תקלה בשרת של המחשבים והתאריך הוצג בטעות. אבל לכל בר בי רב דחד יומא ברור מעל לכל ספק שמדובר בטעות טכנית, הרי סיכום חדשות השבת כללו ידיעות שהיו במשך היום של השבת, אם כן כיצד הכתב חזה את כל מה שיארע במשך היום? אלא ברור הדבר שהטעות היא טכנית לחלוטין.

זאת ועוד - לא ניתן להיכנס לאתר הידברות בשבת קודש, אתר הידברות סגור ומסוגר, בנוסף - כל עובדי הידברות ללא יוצא מן הכלל שומרי שבת.

ופשוט שאין לדון לכף חובה את הארגון הקדוש הידברות שהחזיר אלפים בתשובה ועושה מהפכה בעולם התשובה. וכמו שכתב החפץ חיים בכלל ב' שחייב לדון את חבירו לכף זכות גם אם מדובר באדם בינוני חייב לדונו לכף זכות, קל וחומר כאשר מדובר בת"ח, שאף אם רוב צדדים נוטים לכף חובה חייבים לדון לכף זכות. וכבר ידוע בכל העולם שמרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצוק"ל עבר ואישר את כל הפרוייקטים בהידברות והיה מעורב בכל שאלה, ולכן חבל שישנם אנשים אשר מלעיזים ומקטרגים לחינם בארגון הידברות הקדוש, ובפרט כעת לפני הימים הנוראים יש להם לעשות חשבון נפש לעצמם על זה שציערו אנשים שכל חטאם הוא שמוסרים נפש למען עם ישראל על פי דעת רבותיהם גדולי הדור.
ישר כח.

חזור
חלק עליון