• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הגדלת החברים בפורום 'מורשת מרן' - כמות מול איכות!

כמות או איכות - הצביעו!

• סה"כ בוחרים
    48
לא חלומות ולא כלום... אתה כנראה צריך להיזכר עוד טיפה אחורה בשנים... תאמין לי, אני יודע מעט על מרן... (אפילו הוא התבטא בבדיחות עליהם בבית אחרי המאורע הזה. אבל אני לא הולך לכתוב פה מה הוא אמר בבית עליהם)
תשאל את תלמידו המובהק הגר"ב גמליאלי שליט"א.
איני צריך לשאול אף אחד.
כל תלמיד של חכם בן ציון נ"ע דחד יומא, יודע שאין ולא היה סיכוי בעולם מעולם ולעולם, להטות את ליבו הטהור כנגד ידיד נפשו מנעוריו מו"ר הגר"ע ז"ל. וק"ו שחלילה ידבר כנגדו.

איני צריך לשאול אף אחד.
כל תלמיד של חכם בן ציון נ"ע דחד יומא, יודע שאין ולא היה סיכוי בעולם מעולם ולעולם, להטות את ליבו הטהור כנגד ידיד נפשו מנעוריו מו"ר הגר"ע ז"ל. וק"ו שחלילה ידבר כנגדו.
שתהיה בריא, לא הבנת אותי אז. מרביצי הגיעו אליו לבית כדי לנסות לדבר איתו ולהסית אותו, והוא זרק אותם מכל המדרגות.... לא כתבתי שהוא חשב אפילו להסכים איתם...

שתהיה בריא, לא הבנת אותי אז. מרביצי הגיעו אליו לבית כדי לנסות לדבר איתו ולהסית אותו, והוא זרק אותם מכל המדרגות.... לא כתבתי שהוא חשב אפילו להסכים איתם...
נחה דעתי.
אבל אם כדבריך, לא מובן מה סברו מעיקרא???

שבוע טוב וחג שמח
אבקש להציג את הנושא כפי שהוא מנקודת מבטי, אני לא בא להילחם ולא לכתוב נגד אף אחד, את זה עשיתי מספיק לפני שנים רבות...
הייתי מעדיף לשתוק בנושא הזה, והסיבה היא בעיקר בגלל הצעירים שאני נמצא איתם שלא נראה לי שהם צריכים לדעת מה היה בעבר וגם המציאות היום שונה בהרבה ממה שהיה בזמנו
בתור אחד שליוה את מרן רבינו עובדיה בשנים הקשות ההן, הוא ממש היה כמו מנודה ומורחק, היו אז מנהיגים בעלי עוצמה [שהיום אין אפילו אחד כמוהם לא באשכנזים ולא בספרדים, ואל תדאגו - גם לחילונים היום אין אפילו אחד עוצמתי כמו שהיו אז, זה לעומת זה עשה אלקים] שכעסו על מרן ומהם נפצה המחלוקת
הרוב כאן הכירו את רבינו כשהוא היה כמו מלך, אבל אם תרצו יש לי עדיין מודעות מאותה תקופה שבהם כתבו על רבינו ברחובות בצורה מזולזלת ונוראית, ומי שהוביל את הקו המזלזל הזה היו דוקא רבנים ספרדים שלחלקם אתם קוראים היום מרן!
המצב היה שרבינו עובדיה הגיע לחופה וניסו לדקור אותו במחטים, הורידו לו את האויר בגלגלים, וזה רק דוגמאות קטנות
שהיום אני ירגיש שהמנהיג שלנו יהיה אחד מאלה שהובילו את המלחמה הזו אז?!!! זה לא יקרה בחיים! לא יעזור לש"ס ולא לאף אחד, בליבם של הרבה כמוני זה הרגשה של בגידה ברבינו הגדול, ושלא יתפלאו להיכן נעלמנו בבחירות ולמה לא רואים את האש בעינים שהיתה במערכות הבחירות הקודמות [תוכלו לבדוק מההודעות שלי בבחירות האחרונות ותראו היכן הייתי, הסתובבתי בקברי צדיקים בכפרים הערבים בצפון. מצטער אבל לא מתחרט.. בכל הבחירות הקודמות ציפיתי את הרכב בפלקטים של ש"ס והתרוצצתי להביא עוד מצביעים, ובין לבין ישבתי במטה לצלצל שיבואו לבחור, וכל זה שלא על מנת לקבל פרס]

ולאלה שטוענים שאנחנו צריכים לגדול ולשכוח מה שהיה, אני עונה "לגדול" תגידו לתינוק שעדיין עם הטיטול והמוצץ.. אנחנו ב"ה עזבנו את הטיטול והמוצץ כבר בשנת תשמ"ה, הלכנו עם מרן רבינו עובדיה גם כשהוא היה לבד מבחינת עולם התורה, גדלנו הרבה יותר ממה שחשבו אלה שרוצים היום שנגדל, איננו צריכים להם ב"ה, יש לנו מספיק רבנים משלנו שאנחנו מקבלים את הנהגתם, ולא צריכים יבוא של רבנים שכבודם במקומם מונח
רק לראות את הגלריה של הרבנים שהיו היום ביזדים [שהרבה מהם איני מכיר] מחמם את הלב להבין שיש לנו מספיק מנהיגים משלנו ולא צריך לכפות עלינו אחרים
שוב אני מדגיש, לא צריך לזלזל באף אחד, לא צריך לנטור איבה, אפשר לחיות עם כולם בשלום ואחוה, אבל שכל אחד ישאר במקומו עם מורשתו, יש לעם ישראל 12 שבטים, כל שבט עם היחודיות שלו, ולא צריך לערבב בכוח בין השבטים.
כנלע"ד.

שבוע טוב וחג שמח
אבקש להציג את הנושא כפי שהוא מנקודת מבטי, אני לא בא להילחם ולא לכתוב נגד אף אחד, את זה עשיתי מספיק לפני שנים רבות...
הייתי מעדיף לשתוק בנושא הזה, והסיבה היא בעיקר בגלל הצעירים שאני נמצא איתם שלא נראה לי שהם צריכים לדעת מה היה בעבר וגם המציאות היום שונה בהרבה ממה שהיה בזמנו
בתור אחד שליוה את מרן רבינו עובדיה בשנים הקשות ההן, הוא ממש היה כמו מנודה ומורחק, היו אז מנהיגים בעלי עוצמה [שהיום אין אפילו אחד כמוהם לא באשכנזים ולא בספרדים, ואל תדאגו - גם לחילונים היום אין אפילו אחד עוצמתי כמו שהיו אז, זה לעומת זה עשה אלקים] שכעסו על מרן ומהם נפצה המחלוקת
הרוב כאן הכירו את רבינו כשהוא היה כמו מלך, אבל אם תרצו יש לי עדיין מודעות מאותה תקופה שבהם כתבו על רבינו ברחובות בצורה מזולזלת ונוראית, ומי שהוביל את הקו המזלזל הזה היו דוקא רבנים ספרדים שלחלקם אתם קוראים היום מרן!
המצב היה שרבינו עובדיה הגיע לחופה וניסו לדקור אותו במחטים, הורידו לו את האויר בגלגלים, וזה רק דוגמאות קטנות
שהיום אני ירגיש שהמנהיג שלנו יהיה אחד מאלה שהובילו את המלחמה הזו אז?!!! זה לא יקרה בחיים! לא יעזור לש"ס ולא לאף אחד, בליבם של הרבה כמוני זה הרגשה של בגידה ברבינו הגדול, ושלא יתפלאו להיכן נעלמנו בבחירות ולמה לא רואים את האש בעינים שהיתה במערכות הבחירות הקודמות [תוכלו לבדוק מההודעות שלי בבחירות האחרונות ותראו היכן הייתי, הסתובבתי בקברי צדיקים בכפרים הערבים בצפון. מצטער אבל לא מתחרט.. בכל הבחירות הקודמות ציפיתי את הרכב בפלקטים של ש"ס והתרוצצתי להביא עוד מצביעים, ובין לבין ישבתי במטה לצלצל שיבואו לבחור, וכל זה שלא על מנת לקבל פרס]

ולאלה שטוענים שאנחנו צריכים לגדול ולשכוח מה שהיה, אני עונה "לגדול" תגידו לתינוק שעדיין עם הטיטול והמוצץ.. אנחנו ב"ה עזבנו את הטיטול והמוצץ כבר בשנת תשמ"ה, הלכנו עם מרן רבינו עובדיה גם כשהוא היה לבד מבחינת עולם התורה, גדלנו הרבה יותר ממה שחשבו אלה שרוצים היום שנגדל, איננו צריכים להם ב"ה, יש לנו מספיק רבנים משלנו שאנחנו מקבלים את הנהגתם, ולא צריכים יבוא של רבנים שכבודם במקומם מונח
רק לראות את הגלריה של הרבנים שהיו היום ביזדים [שהרבה מהם איני מכיר] מחמם את הלב להבין שיש לנו מספיק מנהיגים משלנו ולא צריך לכפות עלינו אחרים
שוב אני מדגיש, לא צריך לזלזל באף אחד, לא צריך לנטור איבה, אפשר לחיות עם כולם בשלום ואחוה, אבל שכל אחד ישאר במקומו עם מורשתו, יש לעם ישראל 12 שבטים, כל שבט עם היחודיות שלו, ולא צריך לערבב בכוח בין השבטים.
כנלע"ד.
יישר כח, חיכיתי למאמר ממך פה הרבה זמן... היית חסר

שבוע טוב וחג שמח

כנלע"ד.
יישר כח, חיכיתי למאמר ממך פה הרבה זמן... היית חסר
אני מאוד מקווה שזה לא המאמר האחרון,
א"א כבר לשתוק!

רק לראות את הגלריה של הרבנים שהיו היום ביזדים [שהרבה מהם איני מכיר]
ישמעו אוזניך מה שפיך מדבר...
על זה בדיוק עומד הענין
ואתחיל לבאר קצת...

לאחר פטירתו של מרן רב רבנן זצוק"ל נוצר חור עמוק בציבור בני התורה
חור שנסתם במקצתו על ידי הנהגת רה"י חכם שלום כהן והגר"ש בעדני
אולם משהלכו הם לבית עולמם נוצר חור אמיתי ועמוק אצל ציבור בני התורה
בלי להכנס לשמות אבל פשוט וברור שרב שכונה חשוב ככל שיהיה
לא מתקרב להנהגה של מרן חכם שלום וק"ו להנהגה של מרן מאור ישראל
לא יעזור בזה שום יחצון ושום כותרת זה ברור ופשוט לכל בר דעת
אי לכך ובהתאם למצב הוחלט להרחיב את גבולות התנועה ולהעמיד בראשה
גדולי ישראל אשר לאו דווקא נמנו מאז ומתמיד על דרך התנועה
אולם חובה להדגיש שאין זה סתר ואין זה סותר
לגדולתם של רבותינו מנהיגי התנועה שהיו עד עתה
מה לעשות שגדולי הדור שהלכו מאתנו השאירו חלל כל כך עמוק שרב אחד לא יכול למלאת

עכשיו זה נכון שהיה אפשר להעמיד את הרב חיים רבי הרב מוצפי וכו' וכו'
ולחשוב שהדברים מסודרים אבל האמת היא שזה לא היה מספיק
הם לא היו מסתדרים החור היה ועדיין כל כך עמוק שלסתום אותו צריך לעשות מעשה
המעשה הנכון והחכם ביותר היה למנות בראשות התנועה
את רבותינו רה"י שליט"א מציבור המרביצי לשעבר
המעשה שנעשה קשה אך נכון מאין כמותו כך הוא איחד את הציבור הספרדי
על כל גווניו תחת מועצת אחת תנועה אחת ודרך אחת

ולכל מי שקשה לו אם זה
קשה לו אם זה שמואסים כאן בדרכו של מרן
לכבוש את המלכה אמרו כאן מקודם...
אומר לכם כך:
דרכו של מרן היא העמדת הציבור הספרדי
מורשתו של מרן היא זקיפת הציבור הספרדי
כבודו של מרן הוא מה שקורה עכשיו במועצת
ברור לי במאה אחוז שהוא שש בשמים על כך
הרי מה היה קורה בלי זה
שס היתה מתפרקת לחתיכות בלא הנהגה בלא צורה ובלא דרך
תודו שזה האמת תראו בעלונים של התנועה של לפני כמה שנים
איך שכל רב בית כנסת נהיה שם איזה גדול דור
ותבינו כמה שהמצב היום השתנה
וכמה יהיה טוב ונפלא יותר שקרב היום
שההנהגה תהיה משותפת עם כבוד מרן הראש"ל שליט"א
ימים על ימי מלך תוסיף שנותיו כמו דור
אלו הם מאורינו ואשרינו שאלו הם רבותינו

נערך לאחרונה:
על זה בדיוק עומד הענין
ואתחיל לבאר קצת...

לא יעזור בזה שום יחצון ושטם כותרת זה ברור ופשוט לכל בר דעת

הם לא היו מסתדרים החור היה ועדיין כל עמוק שלסתום אותו צריך לעשות מעשה
המעשה שנעשה קשה אך נכון מאין כמותו כך הוןא איחד את הציבור הספרדי
על כל גווניו תחתיו מועצת אחת תנועה אחת ודרך אחת

ולכל מי שקשה לו אם זה
אומר לכם כך:
נורשתו של מרן היא זקיפת הציבור הספרדי
הרור לי במאה אחוז שהוא שש בשמים על כך
הרי מה היה קורה בלי זה
שס היה מתפרקת לחתיכות בלא הנהגה בלא צורה ובלא דרך
תודו שזה האמת תראו בעלונים של התנועה שך לפני כמה שנים
ותביני כמה שהמצב היום השתנה
אלו הם מאורינו אשרינו שאלה הם רבותינו
ימים

במקום
למנות אולי כן.
למרות שאין כמו מרן הראש"ל כמנהיג של בני התורה, אבל אה"נ, אם רוצים להביא עוד כמה אלפי קולות של כאלו שהיו מצביעים ג', ניחא. אבל להפוך את הקערה ולדחוק את מרן שליט"א, שהוא בא מתוך בני התורה, והנהיג ישיבה במשך עשרות שנים, ומי כמוהו שמחדיר את ההשקפה הישיבתית לציבור, וראינו בדיוק מי לחם את מלחמת בני הישיבות והאברכים בשבועות האחרונים, וכן בשיעור אתמול, עיין כאן, זה מעשה שלא יעשה.
וכבר מילתי אמורה שאולי הרוויחו כמה אלפי קולות של מצבעי דגל לשעבר, אבל נכסו לעצמם עשרות אלפי בני תורה תלמידי מרן - מאוכזבים, שהברק בעיניים לפעול למען התנועה חלף הלך לו. וכמו שכתב ידידינו הרה"ג ר' @יצחק משען לעיל.

על זה בדיוק עומד הענין
ואתחיל לבאר קצת...

לא יעזור בזה שום יחצון ושטם כותרת זה ברור ופשוט לכל בר דעת

הם לא היו מסתדרים החור היה ועדיין כל עמוק שלסתום אותו צריך לעשות מעשה
המעשה שנעשה קשה אך נכון מאין כמותו כך הוןא איחד את הציבור הספרדי
על כל גווניו תחתיו מועצת אחת תנועה אחת ודרך אחת

ולכל מי שקשה לו אם זה
אומר לכם כך:
נורשתו של מרן היא זקיפת הציבור הספרדי
הרור לי במאה אחוז שהוא שש בשמים על כך
הרי מה היה קורה בלי זה
שס היה מתפרקת לחתיכות בלא הנהגה בלא צורה ובלא דרך
תודו שזה האמת תראו בעלונים של התנועה שך לפני כמה שנים
ותביני כמה שהמצב היום השתנה
אלו הם מאורינו אשרינו שאלה הם רבותינו
ימים

במקום
תקשיב צדיק
אני לא באתי להתווכח ולהתנצח אלא לכתוב את רחשי ליבי, שאני יודע שכך מרגישים עוד הרבה כמוני

אם אתה רוצה לדעת מה היה מרן רבינו עובדיה מגיב על מצב כזה, יש עדות מהימנה על כך בספר שלהבת יוסף חי של הרב סימן טוב, ובלי נדר אני יחפש את הדברים יותר מאוחר ויביא לכאן
כעת הזמן קצר והמלאכה מרובה, עוד לא סיימתי להכין את השיעורים של החג

מרן זיע"א נלחם על העניין של קבלת הוראות מרן, שלא תהיה התורה עדרים עדרים של מנהג בוכרה, מנהג מרוקו, מנהג פרס ומדי
רבי @אושרי רביב הי"ו היקר והאהוב.
במחילה אלף פעמים מכבודך, איני חושב שיש קשר בין קבלת הוראות מרן לתנועת ש"ס ולתמיכה בה.
אפילו מקימי התנועה הגה"צ חכם שבתי אטון ז"ל ונשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן ז"ל והגר"ש בעדני ז"ל היו חלוקים על רבינו הגדול זיע"א בעניני הלכה לרוב ושימרו המנהגים הקדומים (בנוגע לגר"ש בעדני ז"ל ושימור המנהגים הקדומים אין לי ידיעה ברורה) , ומ"מ הלכו יד ביד עם רבינו הגדול זיע"א לקומם מורשת בני ספרד להחזיר העטרה ליושנה ולהגדיל תורה ולהאדירה.
גם מו"ר חכם בן ציון זיע"א שהיה חלוק בהלכה רבות עם רבינו הגדול זיע"א מ"מ ידוע ומפורסם אהבתו וידידות נפשו עם רבינו הגדול זיע"א, ואע"פ שלא הצטרף לתנועת ש"ס מחמת שהיה סבור שאסור להשתתף בבחירות, מ"מ הורה שמי שבלא"ה משתתף בבחירות יצביע לתנועת ש"ס ומבשרך אל תתעלם. וכנ"ל הגה"צ חכם יהודה מועלם ז"ל.
וברשת החינוך התורנית שייסד חכם בן ציון נ"ע עם רעהו הגר"י צדקה ז"ל צירפו את רבינו הגדול זיע"א לנשיאות באהבה ואחווה שאין לה אח וריע, הגם שהיו חלוקים בהלכה לרוב, ומי לנו כהגר"י צדקה ז"ל שהיה אדוק ודבוק בפסקי דודו הבא"ח ז"ל ומ"מ היה מכבד את רבינו הגדול ז"ל בלא גבול ומידה, צא וראה במכתבים הנדפסים בראש ספר טה"ב הנדמ"ח.

ואגב, למיטב ידיעתי כל החכמים הנזכרים סברו בענין היתר המכירה בשביעית שאין בו ממש, וכך קיבלו מרבם הגר"ע עטיה ז"ל ומ"מ היו בידידות ובאחווה שאין לה אח וריע עם רבינו הגדול ז"ל. וזו הנהגה מופלאה של חכמי פורת יוסף, וכזה ראה וקדש.

סוף דבר, אין לערב מין בשאינו מינו, ומחלוקת בהלכה לחוד, והנהגה לחוד, ומ"מ הכל באהבה ובאחווה וכבוד אמיתי וידידות נפש שאין כדוגמתה.

אצל אלו שהלכו אחר מרן זיע"א נוצר חור שלא יסתם, וכמו בכל מקום שמסתלק מנהיג שנהיה חור וא"א לסותמו.
אבל כל הדיון שלך זה על אנשים שמלכתחילה לא הלכו אחרי מרן זיע"א.
והיום מנסים לצרף אותם על חשבון הנאמנים למרן זיע"א. וכזאת לא יעשה.

לא מבין למה זה על חשבון? יש מקום לכולם.
אדרבא, ויעשו כולם אגודה אחת.
הלנצח תאכל חרב?
אנחנו בעד שיעשו כולם אגודה אחת תחת דרכו של מרן.
אם יש אנשים שזה לא מתאים להם, והם רוצים לשנות זאת בשביל להצטרף, ותחת זאת יש אנשים שנאמנים לדרכו של מרן שיעזבו, ע"ז אמר הגם לכבוש את המלכה עמי בבית?!

אנחנו בעד שיעשו כולם אגודה אחת תחת דרכו של מרן.
אם יש אנשים שזה לא מתאים להם, והם רוצים לשנות זאת בשביל להצטרף, ותחת זאת יש אנשים שנאמנים לדרכו של מרן שיעזבו, ע"ז אמר הגם לכבוש את המלכה עמי בבית?!
השאלה מה ההגדרה של "תחת דרכו"?
ולמה שאנשים נאמנים יעזבו?

חזור
חלק עליון