• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

המלצות לספרים על הלכות ברכות

ע"ה ס"ט

Well-known member
התחלנו בכולל הלכות ברכות, והיינו שמחים לקבל המלצות על ספרים מוצלחים על הלכות אלו, בפרט כאלה המסודרים על סדר השו"ע והמשנ"ב.

מה שעלה בחכתינו בנתיים זה:
חזו"ע
ילקו"י
הלכ"ב
ברכת ה'
שערי הברכה
ברכה נאמנה
הליכות ברכות
ברכת שמואל (זכאי)
שלמי ברכה
אור ההלכה
וזאת הברכה
נתיבות הברכה (ברונר)

נשמח לשמוע על עוד ספרים ומה סגנונם ומעלתם.

התחלנו בכולל הלכות ברכות, והיינו שמחים לקבל המלצות על ספרים מוצלחים על הלכות אלו, בפרט כאלה המסודרים על סדר השו"ע והמשנ"ב.

מה שעלה בחכתינו בנתיים זה:
חזו"ע
ילקו"י
הלכ"ב
ברכת ה'
שערי הברכה
ברכה נאמנה
הליכות ברכות
ברכת שמואל (זכאי)
שלמי ברכה
אור ההלכה
וזאת הברכה
נתיבות הברכה (ברונר)

נשמח לשמוע על עוד ספרים ומה סגנונם ומעלתם.
מעשה הברכה
של נכד מרן
ברכה ברורה
אור ההלכה.
אוצר הברכות. (הובא כאן)

מה שמצו"ב

קבצים מצורפים

• הלכות תפילה, נשיאת כפים, בית כנסת וברכות-2.pdf
    8.1 MB · צפיות: 16
נערך לאחרונה על ידי מנחה:
ספרי ביאור:
לביאור גוף דברי הטוב"י והנו"כ, יש פאר הבית או"ח חלק א - הוא על הלכות ברכות. ע"ש. אני עיינתי בו בחלק על יו"ד, ושם הוא ממש יפה ומוצלח, לא למדתי איתו או"ח, מסתבר שה"ה.
לגבי הלכות נט"י מומלץ מאד ספר לרעות בגנים ב"כ המבאר כל דבר דבר דבור על אופניו.

נערך לאחרונה:
אני למדתי בשילוב של משנה ברורה דרשו שמביא את הנקודות עיקריות של עיון ופוסקי אשכנזים לפי סדר המשנ"ב וגם ספר משנה ברורה ''מאורות'' שהביאו ממש את כל הפוסקים הספרדים על הדף , אבל הערות פחות עיונית כמו המשנה ברורה דרשו

אני למדתי בשילוב של משנה ברורה דרשו שמביא את הנקודות עיקריות של עיון ופוסקי אשכנזים לפי סדר המשנ"ב וגם ספר משנה ברורה ''מאורות'' שהביאו ממש את כל הפוסקים הספרדים על הדף , אבל הערות פחות עיונית כמו המשנה ברורה דרשו
אחהמ"ר גם אני השתמשתי בהתחלה בשניהם, אבל אח"כ הפסקתי להשתמש בדרשו, כי כמעט כל מה שנגעו בו, הובא בהרחבה במאורות, שבאמת עשה עבודה מקיפה עיונית ויסודית.

לגבי מאורות
מלבד ילקו'י כמעט
אלא א'כ חלק א שמיועד למרן
וכתבו בהקדמה
שבעיקר הבאו הספרדים ב'אח כהח אורלצ יבי'א

לא הבנתי כלום ! אולי אני צריך להתפלל יותר בכוונה ב''אתה חונן''
אני אפרש דבריו כפי הנראה לעניות דעתי:
לגבי מאורות, מה שנאמר שהביאו ממש את כל הפוסקים הספרדים,
הוא מלבד ילקו'י כמעט (שאותו כמעט ולא הביאו בכלל)
אלא א'כ (- מה שכן הביאו רק מתוך ילקו"י) חלק א שמיועד למרן (- שמרן זצ"ל הוא זה שכתב אותו, ולכן כן הביאו אותו. אבל לא את שאר הילקו"י שכתב הרב יצחק).
ואמנם הם בעצמם כתבו בהקדמה
ש
כל מה שהם הביאו זה בעיקר הבאו את ספרי הספרדים ב'אח כהח אורלצ יבי'א, וגם בהקדמה לא הזכירו בכלל שיביאו ילקו"י.

חזור
חלק עליון