• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

המלצות החברים על שתיה לפורים

במחיר הזה קח הר חרמון של יקבי רמת הגולן, רק שים לב שהיין לא משנת שמיטה
הרב @פשוט נשמע שכבודו בכלל לא @פשוט (תמחל לי, אני עוד באוירת האשכול הזה)
תסביר לי רגע. קברנה סוביניון. זה סוג טוב לכולי עלמא נכון?
השאלה מה החברה. ומה הסדרה של החברה.
מה בעצם לדוגמא השוני בין החברה 'היוצר' לבין חברות אחרות. ומה ההבדלים בתוך ה'יוצר ביןנ בראשית' לסדרות אחרות שלהם, שיותר יקרות למשל...

הרב @פשוט נשמע שכבודו בכלל לא @פשוט (תמחל לי, אני עוד באוירת האשכול הזה)
תסביר לי רגע. קברנה סוביניון. זה סוג טוב לכולי עלמא נכון?
השאלה מה החברה. ומה הסדרה של החברה.
מה בעצם לדוגמא השוני בין החברה 'היוצר' לבין חברות אחרות. ומה ההבדלים בתוך ה'יוצר ביןנ בראשית' לסדרות אחרות שלהם, שיותר יקרות למשל...
הכל פשוט, הקברנה סוביניון הוא בעצם זן צרפתי בורדולזי מעולה.
אבל יש הרבה תנאים, מקום גידול הענב, רמת חומציות ורמת סוכרים בענב, זמן ועת הבצירה, משך הזמן מעת הבצירה עד לעשיית היין, זמן יישון בחבית, ובאיזה חבית ועוד ועוד.
סביר להניח שהיין הזול לא יושן, ואם יושן זה בחביות נירוסטה ולא בחביות עץ אלון, וגם לתקופה קצרה, ולא לשנה פלוס וכו'.
ביקבי רמת הגולן, גם היינות הפשוטים יחסית הינם טובים. היקרים לטעמי יקרים מדאי, אבל הכל תלוי בהיצע וביקוש. אבל הזולים כסדרת הר חרמון הינם ממש טובים ושוים כל שקל.
שכחתי לציין גם את רמתו המקצועית של היינן.

מי שמחפש יין עדין, יש יין ברטנורה (לא התבלבלתי) בקבוק בצבע כחול, יין לבן מתוק עם טעם מאוד טעים, מומלץ
זה יין קינוח, 5% אלכוהול, די קשה להשתכר ממנו. (מתאים גם לנשים).
ובמעין שלוש ברכתו על הארץ ועל פרי הגפן, ולא על פרי גפנה.

חזור
חלק עליון