• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מועצת חכמי התורה של ש"ס מה יהיה כעת?!

יש למישהו מושג לגבי המכתב המוצ"בטהרה.jpg על לימוד הלכות טהרה בימי השובבי"ם שהיה כנס השבוע בבית של חכם משה צדקא וחתמו על מכתב אבל נפקד ממנו חתימת מרן חכם יצחק, והגרב"צ מוצפי, ועוד רבנים בולטים כמו הרב ירחי, וחכם אברהם יונה

תודה.
אמנם חסום לי, אך את התוכן הבנתי.

עצרת מספד להגר"ש בעדני זצ"ל - בימים האחרונים התקיימו דיונים האם למנות נשיא מועצת -
לחדשות JDN נודע גם כי בימים האחרונים התקיימו דיונים האם למנות את זקן חברי המועצת, הגאון רבי משה מאיה, לנשיא מועצת חכמי התורה, אך ייתכן ולא יעשו זאת, בין היתר מכיוון שחבר המועצת הגאון רבי דוד יוסף שוהה כעת בחו״ל.

עצרת מספד להגר"ש בעדני זצ"ל - בימים האחרונים התקיימו דיונים האם למנות נשיא מועצת -
לחדשות JDN נודע גם כי בימים האחרונים התקיימו דיונים האם למנות את זקן חברי המועצת, הגאון רבי משה מאיה, לנשיא מועצת חכמי התורה, אך ייתכן ולא יעשו זאת, בין היתר מכיוון שחבר המועצת הגאון רבי דוד יוסף שוהה כעת בחו״ל.
מי שמכיר את הרב מאיה יודע שלא יסכים ליטול עטרת זאת, מרוב ענוותנותו.

זה הסיבה? או שרוצים למנות את מרן הראשל"צ שליט"א לנשיא המועצת? מה הולך פה?

ודאי שימתינו עם זה עד פרישת מרן הראש"ל שליט"א, ובפרט שאין באופק בחירות וכד'.
לא ימנו גם את מרן הראשל"צ וגם את הגאון הרב מאיה, ולכן אם ימנו בזמן הקרוב את הרב מאיה זה יסתור את כל מה שנאמר פה שמרן הראשל"צ הוא יהיה נשיא המועצת... ולכן אני לא מצליח להבין מה פירסמו שהיה דיונים...

לא ימנו גם את מרן הראשל"צ וגם את הגאון הרב מאיה, ולכן אם ימנו בזמן הקרוב את הרב מאיה זה יסתור את כל מה שנאמר פה שמרן הראשל"צ הוא יהיה נשיא המועצת... ולכן אני לא מצליח להבין מה פירסמו שהיה דיונים...
הוא אשר אמרתי, שלא ימנו את הרב מאיה, לרוב ענוותנותו, וגם מטעם "תחת אבותיך יהיו בניך".

הגאון הגדול רבי אברהם סאלים שליט"א שנואם כעת בעצרת המספד, אין ספק ופקפוק שמקומו בהנהגת הציבור במועצת חכמי התורה, מגדולי הראשי ישיבות שבשנים האחרונות חזר ב"ה לתמוך בתנועת ש"ס ובעצמאות הספרדית, יש לו הערכה עצומה בקרב בני התורה, ואלפי בוגרים תלמידיו בלב ונפש, לא מבין איך לא מכניסים אותו, וזה רק דוגמא...
וכעת מרן הראשל"צ שליט"א אף נעמד בשבילו מלא קומתו...

נערך לאחרונה:
לרוב ענוותנותו, וגם מטעם "תחת אבותיך יהיו בניך".
לענ"ד בעיקר משום שהוא באמת כבר מנהיג את כל הציבור, והציבור כרוך אחריו, ועל כגון דא אמרו שהאדם עושה את התפקיד, ואין בכך רק עניין סמלי כי הוא 'הבן של'... [ובלי לפגוע ח"ו כי הוא זה בכבודו של מורנו הגאון הגדול הרב מאיה]

רק משהו קטן שאני לא מבין
שרשור כל כך ארוך
ואפילו מסקנה אחת לא יצאה

ועוד שאלה קטנה להרב עיני ישראל פותח הדיון
נוכחנו לדעת שהנך ממש מקורב למרן שליט"א

אולי כבודו ישאל אותו את כל השאלות בעניין הרחבת המועצת וכד' ואת התשובות שתקבל ממנו תוכל לעלות כאן
הרי לא נראה לי שמאן דהו ממקבלי ההחלטות צופה כאן, ממילא אין שום תועלת בשרשור זה

ובמיוחד שבקלות אפשר להגיע לדיבורים האסורים ובסוף נצרכים לערוך שוב את ההודעה

לאורך שנים היה התואר מו"ר, משמש בעיתון כתוארו של הגר"ש בעדני.
כזכור, לפני מספר חודשים פרסמנו לראשונה ב'בחדרי חרדים' כי הגר"מ מאיה, המכהן כיו"ר הוועדה הרוחנית של 'הדרך', הורה להוסיף את התואר מרן פאר הדור לגר"ש בעדני זצ"ל. לצד הכינוי מרן רבינו זי"ע המשמש למרן הגר"ע יוסף, ומרן רה"י זצוק"ל המשמש למרן חכם שלום כהן זצ"ל.
לדעתי די לנו לנסות לנכס לעצמנו מנהג של אחינו האשכנזים שנותנים לכל אחד תארים מתארים שונים.. כאילו זה מה שירומם או יקטין את מי מהרבנים.. כל אחד מכיר את רבותיו והולך לפי רבותיו וגם אם פלוני יוכתר בתואר רשכבה"ג או של כל כדור הארץ אז מה? זה יעשה אותו יותר צדיק, יותר קרוב לקוב"ה? או אותי יותר בחבר'ה של אותו חכם פלוני?
שטויות והבלים.
ואפי' מעורר אצלי בחילה..

ו @עיני ישראל היקר.. מה יתן לך ומה יוסיף לך אם יהיה במועצת עוד כך וכך רבנים? תאמין לי זה רק יעורר יותר מדנים ואמוציות שליליות (בעיקר מתלמידיהון ותלמידי תלמידיהון) ושוב הציבור שלנו יקרע לגזרים ולשבטים כמו אחר פטירת מרן הגר"ע שקמו להם כמה וכמה מרני"ם.. כאילו זה מוצר הנמכר בשוק הסיטונאי......

ו @עיני ישראל היקר.. מה יתן לך ומה יוסיף לך אם יהיה במועצת עוד כך וכך רבנים?
ראה מה שהשבתי על כיו"ב למעלה
אז אולי תסגור את המועצת לגמרי וזהו...
למה גדולי ישראל נלחמו להרחיב את המועצת?? עיין ערך חכם שלום ש'הכריח' את הרב אלבז... וכן אצל האשכנזים ע"י מרן הרב שטיינמן ואח"כ מרן הרב קנייבסקי ועוד שהרחיבו את המועצת... למה צריך???? קצת השקפה נכונה לא יזיק... גם אצל האשכנזים גדולי ישראל מינו ולא העסקנים, וחבל שגדו"י מעוררים אצלך בחילה...!
אם אתה חושב שהרחבת המועצת היא 'הכתרה' פוליטית מצבך עגום שבעתיים
יש בכך עיקרון נחוץ שמראים גדולי התורה לציבור שיש להם חלק פעיל בהנהגה
וכי אני סומך על החברי כנסת שנמצאים שם?? מבחינתי וכך דעת תורה, אם הם לא שליחים של גדולי ישראל אין לי קשר אליהם!!
ואם אין הנהגה רחבה ופעילה שמשמיעה דעתה דעת תורה ברמה, מה יש לחפש?? וד"ל
ותמשיכו לקשקש ולא תבינו איפה נעלמים פתאום ציבורים שלמים של בני תורה [לא מרביצי אלא 'משלנו'] מתנועת ש"ס...
הציבור רוצה להיות גאה במנהיגיו, ולהיות סמוך ובטוח שיש הנהגה רוחנית מעל הפוליטית.
ושוב אחזור בפעם המי יודע, כל מי שטוען כמוך הוא בהכרח לא מעורב בציבור הרחב יותר, אלא הוא מאד מצומצם בקרב תלמידי מרן בכל ליבם ומאודם [שגם אני מתלמידיו ב"ה], והחכמה היא להיות קשוב לרחשי הציבור כולו, ואם יהיו ציבורים שירגישו לא מיוצגים מספיק במועצת זה יזיק לציבור הספרדי מבחינה פוליטית\תדמיתית ובסוף גם תורנית, כי לכל זה יש השפעה ישירה על המוסדות וכו', ואין להאריך והמבין יבין.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון