מחאה אדירה! זעזוע ושאט נפש מהדברים המחרידים אשר נכתבו נגד מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א מורשתו ותלמידיו בחוברת 'מן המאור' של ישיבת 'מאור התורה'

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
אני מבין שכבודו מנסה להסיט את הדיון,
נא אל תפגע ברגשותינו!
לא מסיט ולא כלום.
כבר מילתי אמורה שאין צורך להתרגש מכל שטות של איזה עורך עלום בעלון פנימי של איזו ישיבה.
ועצם המחאה גרוע יותר וגורם לחשיפת ההבלים ופרסומם.

לא מסיט ולא כלום.
כבר מילתי אמורה שאין צורך להתרגש מכל שטות של איזה עורך עלום בעלון פנימי של איזו ישיבה.
אם היו כותבים כך על המשפחה של כבודו, כבודו היה שותק?
מה עם חובת המחאה?
ובפרט כמו שכתבו כאן לעיל שמרן רבינו פאר הדור הראש"ל רבינו יצחק יוסף שליט"א אמר בפירוש שחובה למחות על הדברים המזעזעים הללו.

אם היו כותבים כך על המשפחה של כבודו, כבודו היה שותק?
מה עם חובת המחאה?
אני חושב שכן.
מעולם לא נכנסתי לבית השכנים לשמוע מה מדברים עלי ועל משפחתי....
ובפרט כמו שכתבו כאן לעיל שמרן רבינו פאר הדור הראש"ל רבינו יצחק יוסף שליט"א אמר בפירוש שחובה למחות על הדברים המזעזעים הללו.
מי כמוהו שליט"א יודע לעשות מחאה כשצריך.
יש פה מהצד השני ג"כ כבוד תלמידי חכמים, תשאיר את הזירה לליגה שלהם.

1716539635858.png

חברים, אני רק כמסכם את כל האמור לעיל!

יש את התמימים שכאילו לא מבינים מה הולך כאן וכאילו ח"ו אנחנו הם אלו שיוצאים על עם קדוש ועל החכמים.

יש גם את אלו שנוטים לדרך של כבוד חכמים ולא לחרחר ריב ומדון במיוחד בימים אלו (יש שעושים כן מחמת פחד שיודעים שיש הרבה צדק במחאה של כל מי שרואה את עצמו כתלמיד של מרן זיע"א ומרן שליט"א, ויש שעושים כן מחמת פחד אמיתי מחמת שאינם מבינים את עומקם של דברים).

ויש את תלמידי מרן רבנו הגדול גדול הדורות זיע"א וכן תלמידי מרן רבנו עמוד ההוראה פוסק הדור הראש"ל שליט"א - שרואים איך מחמת פוליטיקה יש מי שנותנים במה ותוארים ופרסום (וח"ח לא מזלזל בכל חכם או רב באשר הוא, אלא רק הבעת כאב וזעקה על האמור לקמן) לדרך והנהגה שכל דרכם הייתה למחוק את מרן, ואפי' אם הדבר טוב כעת לתנועת ש"ס, צריך לדעת שאותם רבנים לא השקיעו כלום בתנועה ברגעים הקשים, ולכן יוכול למכור אותנו לאשכנזים במחי יד!!! ומתפלל שאח"כ לא נגיע ל"מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו".
ואת עלי על כולנה מה שיש להרעיש עולמות על כבוד התורה שנרמס וכי מרן שליט"א בא להשתלט על עם קדוש??

כל מי שהוא מהקבוצה האחרונה לחצו על לייק למען כבוד התורה

פלא עליך מרן הראש''ל אמר בשבת אחרונה דברים חרפים על הנכתב שם שזה ביזוי גדול למרן וחייבים למחות בדבר הזה ויעיד מי שהיה בסביבתו כשאמר זאת ואתה כמקרר את הזילזול הזה ולכתוב באותיות קידוש לבנה שאני לא מוחה רק על זה צריך למחות
זה בדיוק הענין
יש עוד אחרים שמרן מדבר עליהם בכאב לא מאתמול, וכשהם מבזים אותו ומחרפים אותו אומרים לי לא כדאי לעשות מהם רעש, אבל כאן זה כן לגיטימי למחות?? אם זה לגיטימי - שיהיה ביחס לכול החוצפנים, אם צריך לשתוק אז גם שיהיה ביחס לכולם.

הבעיה היא לא רק על מה שנכתב, אלא שאותם שאחראים על מה שנכתב קבלו שליטה על מפעליו של מרן, וזה דבר מסוכן מאוד...

על מה כל המהומה?
למה להטיח האשמות על תלמידי חכמים שכביכול ידעו והסכימו למה שנכתב?
אולי הכותב הוא משיירי הנחיתים שעדיין חושבים שאנו צריכים להיות כפופים לרבני האשכנזים הע"י, אולי כואב לו שעולם התורה הספרדי קם ומתעצם בכוחות עצמו וכולו מאוחד תחת גדולי התורה הספרדים.
[ולא בכדי, הדברים המזעזעים נכתבו בסוגריים, ואולי הוסיפם סמוך להדפסה]
חבל על הזמן והדיבורים בזה, שהרי מי שלומד ויודע בתורת רבותינו, יודע מהם היסודות העצומים לכל פסק והלכה, וכאשר מרן דיבר "להחזיר עטרה ליושנה" דיבר לקהילות הספרדים שבאו מכל הגליות לא"י שיחזרו כולם לעשות אגודה אחת לפסוק כדעת השו"ע כאשר הכל מבוסס בספריו הק', עם מקורות נאמנים, ולא מסברות מדומות והמצאות...
רבותי, עם קצת כף זכות, נעבור גם את זה.

אחר המחילה מחלק מחברי הפורום אשר רגזה רוחם לכבודו של מרן הגרע
לפע"ד אין סיבה כלל להתרגשות יתירה זו ,ואסביר הרב ע"ה היה אדם שכמעט לאורך כל תחנות חייו מאז שהתחיל אורו להזריח בצעירותו ועד כמעט סוף חייו קמו כנגדו מתנגדים מכל מיני גוונים וסוגים אשר ניסו לגמדו ולהקטין את דמותו ובעיקר לצמצם את השפעתו על הציבור ככל הניתן , אבל.....
מה שקרה בפועל הוא ההיפך הגמור קרנו של הרב רק עלתה ועלתה עם השנים בצורה יוצאת דופן עד שבאחרית ימיו הרב ע"ה היה קונצנזוס בקרב כמעט כל החוגים ותורתו עד היום הולכת ופושטת בכל רחבי העולם (כמדומני שמאז המשנ"ב ועד היום אין פוסק שספריו ותורתו נתפשטו כמו מרן ז"ל ( אני נמצא הרבה גם בארץ העמים וגם שם אין בית כנסת ספרדי ללא ספריו וגם אצל רבים מאחינו בני אשכנז )
ולעומת זאת מההתנגדות לדרכו כמעט שלא נשאר מאומה לא אצלינו ולא אצל אחינו האשכנזים (ותעיד על כך עובדת היותו של מהר"א סאלים במועצת חכמי התורה לעומת היותו לפני כמה עשורים בתנועה אחרת זללה"ה) למעט כמה מתוסכלים שעדיין לא מצליחים להשלים עם המציאות הזו
לכן לענ"ד במציאות בה אנו חיים היום אין שום מקום להתרגש מאיזה אלמוני שלא עידכנו אותו שהימים האלו עברו מהעולם מזמן ואדרבה התייחסות לדבריו היא זו שנותנת איזה הד קלוש להבליו

אחר המחילה מחלק מחברי הפורום אשר רגזה רוחם לכבודו של מרן הגרע
לפע"ד אין סיבה כלל להתרגשות יתירה זו ,ואסביר הרב ע"ה היה אדם שכמעט לאורך כל תחנות חייו מאז שהתחיל אורו להזריח בצעירותו ועד כמעט סוף חייו קמו כנגדו מתנגדים מכל מיני גוונים וסוגים אשר ניסו לגמדו ולהקטין את דמותו ובעיקר לצמצם את השפעתו על הציבור ככל הניתן , אבל.....
מה שקרה בפועל הוא ההיפך הגמור קרנו של הרב רק עלתה ועלתה עם השנים בצורה יוצאת דופן עד שבאחרית ימיו הרב ע"ה היה קונצנזוס בקרב כמעט כל החוגים ותורתו עד היום הולכת ופושטת בכל רחבי העולם (כמדומני שמאז המשנ"ב ועד היום אין פוסק שספריו ותורתו נתפשטו כמו מרן ז"ל ( אני נמצא הרבה גם בארץ העמים וגם שם אין בית כנסת ספרדי ללא ספריו וגם אצל רבים מאחינו בני אשכנז )
ולעומת זאת מההתנגדות לדרכו כמעט שלא נשאר מאומה לא אצלינו ולא אצל אחינו האשכנזים (ותעיד על כך עובדת היותו של מהר"א סאלים במועצת חכמי התורה לעומת היותו לפני כמה עשורים בתנועה אחרת זללה"ה) למעט כמה מתוסכלים שעדיין לא מצליחים להשלים עם המציאות הזו
לכן לענ"ד במציאות בה אנו חיים היום אין שום מקום להתרגש מאיזה אלמוני שלא עידכנו אותו שהימים האלו עברו מהעולם מזמן ואדרבה התייחסות לדבריו היא זו שנותנת איזה הד קלוש להבליו
כן זה הכל טוב ויפה כשסתם אחד מחליט לכתוב כן אבל שזה מתפרסם לאלפי בוגרים של ישיבה שמכבד את עצמה וזה כך עובר בשתיקה זה אסור

סיפר לי חבר שדיבר עם נכד הגר"א סלים שליט"א וסיפר לו שכבר בהתחלה לאחר שהראו את העלון לרב יצחק יוסף, הרב סלים שלח לראש"ל התנצלות והסבר והכל על מקומו בא בשלום, וכל הדיבורים מיותרים וכבר הוזכר לעיל שעדיף להשאיר את הויכוח לגדולים ממנו.....

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון