• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

מנהיג הדור מרן הראש"ל רבינו יצחק יוסף ורבנים נוספים בחומרת איסור העליה להר הבית - כתוביות בערבית

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
כמו שאמרתי וכמו שאמרו למעלה, החוק עבר ממש במיעוט וכל קול לכאורה היה משנה,אבל באמת זה מענייננו כי העובדה היא ששס לא התנגדו,וזה מה שרלוונטי לדיון שלנו
אם שס נמנעו והחוק עבר ברוב של 61,משמע שאם הם היו מתנגדים החוק לא היה עובר לא?
כתבתי ואכתוב שוב, הרב בניזרי אומר במפורש, שבפעם הראשונה נמנעו, ובפעם השנייה (לפי הבנתי קריאה שנייה ושלישית הם התנגדו), משמע שהחוק עבר למרות ההתנגדות של שס.

לא הבנתי מדוע למחוק רשימת רבנים שהתירו\עלו להר הבית?
למה אתם מפחדים לשמוע דעה קצת אחרת?
למחוק זה חולשה לא גבורה...
מחקו את רשימת הרבנים שהעלתי?
אם כן אני גם מתנגד . דווקא ממרן למדנו לא לפחד מדעות שונות וממחלוקות, ותמיד מרן שליטא תוקף את מי שבספריו מוחק את דעת מרן זצוקל(למשל הוצאה מפורסמת של משנה ברורה שמשמיטה את דעת מרן באופן תמידי..) האם זה לא אותו דבר?

לא הבנתי מדוע למחוק רשימת רבנים שהתירו\עלו להר הבית?
למה אתם מפחדים לשמוע דעה קצת אחרת?
למחוק זה חולשה לא גבורה...
למערכת כאן יש קו ברור: שיטתו הברורה של מרן רשכבה"ג זיע"א ובנו אחריו מנהיג הדור שליט"א.
העלאת שמות מתירים יגרמו רק לדיון על גוף הרבנים, וזה לא המקום.

כתבתי ואכתוב שוב, הרב בניזרי אומר במפורש, שבפעם הראשונה נמנעו, ובפעם השנייה (לפי הבנתי קריאה שנייה ושלישית הם התנגדו), משמע שהחוק עבר למרות ההתנגדות של שס.
אם כך זה חדש לי,אני הכרתי עד היום שש"ס נמנעו ולא התנגדו לאוסלו.

למערכת כאן יש קו ברור: שיטתו הברורה של מרן רשכבה"ג זיע"א ובנו אחריו מנהיג הדור שליט"א.
שיטתו של מרן היא לא לפחד מלחלוק! כל עוד שזה בכבוד הראוי כמובן

כי זה מה שמפרסמים כל היום. ועושים שטיפת מוח.

מכאן עולה אחרת,והידברות לא חשודים בשנאת שס חחח

וכי אם תחלוק מישהו ישמע לך?
למעשה עושים מה שגדול הדור הורה, וזהו. ואכמ"ל.
ברור, אמרתי,לי אישית גם במה שלא מובן מבחינת העיון אין לזה שום קשר בהלכה למעשה שאני מתבטל למרן
אבל איך זה קשור לנושא שלנו?אני אמרתי שקצת מוזר לי שבפורום של מרן מוחקים שמות רבנים שחולקים עליו בפרט הלכתי מסויים

מכאן עולה אחרת,והידברות לא חשודים בשנאת שס חחח
זו ועדת שרים.
לא אישור חוק בכנסת של קריאה שניה ושלישית.

ברור, אמרתי,לי אישית גם במה שלא מובן מבחינת העיון אין לזה שום קשר בהלכה למעשה שאני מתבטל למרן
אבל איך זה קשור לנושא שלנו?אני אמרתי שקצת מוזר לי שבפורום של מרן מוחקים שמות רבנים שחולקים עליו בפרט הלכתי מסויים

אם העלאת הדברים תגרום לדיון על עצם הרבנים, וכן מוחקים,לא פותרים בעיה בבעיה...
צריך לאחוז ראש (כמו בסוגיה טובה בגמרא) מה הנושא : לא האם הרבנים האלה והאלה, אלא האם אדם שהולך אחר הוראות רבו הוא בגדר פסול

שמעת את דברי הרב בנזירי?
חבל סתם לטחון מים.
אני לא מכיר את הרב בנזירי, ואני גם לא רוצה להתייחס לדבריו כי אין טעם. כמו שאמרתי, אולי בגלל שזה פורום ולא שיח פנים אל פנים,יש נטייה גדולה בפורום לסטות מהנושא.
אחדד:
הנקודה שלי אינה האם שס גרמה או לא להסכם אוסלו
הנקודה שלי היא שאחר כל הפלפולים והחילוקים ,רואים ששס בזמנו לא התנגדו בנחרצות לאוסלו,וכמו שהעלתי צילום מכתב של מרן עצמו שכתב שהסכם אוסלו והפסק של מסירת שטחים בטל. משמע שלפני כן הוא כן אחז כך. ומתוך כאן אני רואה לנכון לשאול בפורום של אוהבי ותומכי מרן, שאלה שיושבת לי על הלב כבר שנים רבות,וכדרכה של תורה עליי לברר את האמת - מה אנחנו כתלמידי מרן צריכים לחשוב,ואיך עלינו להתייחס,לכך שמרן לא התנגד להסכם אוסלו,שהתברר כהסכם ששפך דם רב מישראל . האם עלינו לומר שמרן אכן אחז בדרך מסויימת וחזר בו(כמו בהרבה דיני הלכות וכדרכו של עולם,גם תנאים ואמוראים שינו דעתם לאחר זמן ואין בזה פסול) או שיש לכך הסבר אחר? ואני שוב מרגיש צורך לציין, אני אוהב את מרן בכל לבי והולך בכל חיי על פי פסיקותיו. וממנו למדתי לחפש תמיד את האמת כפי שהיא ,בכבוד לגדולי הדור כמובן.

נערך לאחרונה:
האמת שאינני זוכר מה הצביעה תנועת ש"ס אז, אבל מה שאני כן זוכר זה שהיה חוג מסוים שמירר את חיי רבינו ז''ל ועשו לו משמרות מחאה מחוץ לבית בתערובת ובפריצות בכוונה תחילה. וגם הרבנית ע"ה סבלה מהם מרורות.

אני הבאתי את רשימה זאת בעקבות אמירת אחד החברים
יש לך מושג מי אותם רבנים שמתירים? תן לי שם של מ"ד אחד בעל שיעור קומה שמתיר איסור כרת כנגד כל חכמי ישראל?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון