• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עימוד ברבע ממחיר השוק ! מבצע שבירת מחירים !

איך שלא תהפוך את זה . להוציא ספר זה להפסיד כסף נקודה.
אלא אם כן אתה מגיד מפורסם וכדומה
ממש לא נכון, בד"כ אתה צודק אבל בהרבה מציאויות לא. כגון ב:
א. רבנים מפורסמים.
ב. ספרים מוצלחים ביותר, בד"כ זה בספרים מקיפים על נושא מסויים.

אם יש להלין עוד, זה על מעצבי הכריכות, בשנה האחרונה הם הקפיצו את המחיר, אם פעם היה אפשר למצוא הכל כלול ב-1000-1500 ש"ח, היום הם מתחילים ב800-1000 ש"ח לגלופה, וידם נטויה להרבה יותר.
אמת ויציב
אכן ישנם עדיין מעצבים טובים באיכות מעולה ובמחירים של פעם
וכמו הרב משה לוי מגב"ש ועוד

כבודו מוזמן לפנות לערוך השולחן שציטטתי לעיל
הוא זצ"ל כתב ש"יש לצעוק על החנוונים המוזילים סחורותיהם ביותר, וכ"ש בשאר מיני סחורות שצריכים להרוויח הרבה יותר"
אם הרב יסכים עמך אני אכתוב טור גם על הפקעת שערים, תבדוק ותעדכן..
(תשאל את הרב גם לגבי ה "זול ומבורך"..)

ועכשיו ברצינות. זו גם בעיה קשה, אין חולק, פשוט אני נתקלתי בשוברי המחיר ולכן כתבתי על זה
ערוך השלחן מדברים ששני אנשים מוכרים את אותה סחורה בשני מחירים שונים. ואתה מדבר פה על שתי סוגי סחורות, שלכל אחד מחיר אחר.

ערוך השלחן מדברים ששני אנשים מוכרים את אותה סחורה בשני מחירים שונים. ואתה מדבר פה על שתי סוגי סחורות, שלכל אחד מחיר אחר.
??
בפעם ה -- אני לא מדבר על אלו שברמת על, אני מדבר על אלו הממוצעים ואלו נחשבים אותה סחורה
טעמו של ערוך השולחן הוא מכיוון שההוא ששובר את השוק מזיק לשאר הסוחרים (המעמדים במקרה שלנו)
וכאן אלו ששוברים את השוק, יש מצב שהסחורה שלהם לא נקראת עימוד, ועדיין הם מזיקים למעמדים. וכדלעיל.
אני חושב שהכותרת של השרשור לא מתאימה
כי משמע שבאים לפרסם על מחיר זול ולא ההפך
בערך כמו אלו שמפרסמים על עימוד בזול ובעצם לא באמת מספקים עימוד..
ועכשיו ברצינות, זה נועד למשוך את אלו שמתעניינים בעימוד בזול (אלו שמפרסמים על כך ואלו שנותנים להם עבודות)

כמדומה שהוא כתב לך שהכותרת שכתבת היא שקר. כי היא מטעה ור"ל לך שזה שכתבת כן כדי למשוך תשומת לב לא מתרץ את זה שבחרת להשתמש בשקר.
הבנתי ב"ה
והתכוונתי שאוקיי. שמתי כותרת מטעה בכוונה. אם זה מפריע לניק זה או אחר אז במחילה מכבודו שיתקדם לדיון הבא

אולי בהמשך אכתוב גם טור על שקר, בעז"ה

אגב אני לא בטוח שזה "שובר" את השוק. צריך להציג נתונים שטענה זו נכונה.
הבנתי ב"ה
והתכוונתי שאוקיי. שמתי כותרת מטעה בכוונה. אם זה מפריע לניק זה או אחר אז במחילה מכבודו שיתקדם לדיון הבא

בסדר.
אגב על סמך מה אתה כותב שזה "שובר" את השוק? עשית בירור ומחקר על זה או סתם נתקלת בכמה שהלכו לזולים והנחת כך?

לשבור את השוק
פירושו שיש כמה שמוכרים את אותו מוצר, ואחד מהם הולך וחותך מחירים בצורה חדה ומשמעותית

וכן, זה בהחלט מטריד את קהילת המעמדים
אני חבר בפרום מעמדים מסויים (יש בו מאות, מכל גווני הקשת החרדית) וזה נושא כאוב שעולה בקבוצה מידי פעם ואין פתרון כרגע חוץ מ(לנסות)לעורר מודעות לעניין

לשבור את השוק
פירושו שיש כמה שמוכרים את אותו מוצר, ואחד מהם הולך וחותך מחירים בצורה חדה ומשמעותית

אני חבר בפרום מעמדים מסויים (יש בו מאות, מכל גווני הקשת החרדית) וזה נושא כאוב שעולה בקבוצה מידי פעם ואין פתרון כרגע חוץ מ(לנסות)לעורר מודעות לעניין
זה שזה מטריד אותם לא אומר שזה שובר השוק.
זה קיים בכל תחום אפשרי ולא רק בעימוד. ולא נראה שזה שובר את השוק.

בדידי הווה עובדא כאשר הגשתי הצעת מחיר של 6 ש"ח לעמוד שתי טקסטים, שנחשב לזול אבל עדיין בתוך השוק, וחזר האיש אחרי יומיים וכעס שאני גנב וכו והוא קיבל מחיר הרבה יותר טוב.. שתקתי. אחר כך הראו לי את הספר והבנתי.. לצערי ולצער אותו מחבר ולצער כל מי שירצה ללמוד בספר. עימוד זה גם חכמה ולא רק מלאכה, זה מליון נקודות קטנות שמשפיעות על הספר שלכם, וחייב משהו מקצועי, ומקצועי אמיתי בד"כ מכבד את עצמו ואת מקצועו ולא לוקח מחירים כאלה]
--

בהצלחה לכולנו
היא גופא הסיבה שזה לא בטוח שובר את השוק כי בניגוד למי שמוכר את אותו מוצר במחיר זול כאן על הרוב מדובר בעבודה חובבנית ש"שוברה" בצידה עם תוצאות לא מזהירות ומי שיכבה מתוצאה לא טובה בפעם הבאה כנראה יהיה מוכן לשלם יותר.

העובדה שהמחירים לא ירדו....

ובדידי הוא עובדא שכמה פעמים קניתי מחנות זולה של מוצרי חשמל רשת גדולה מאוד ומפורסמת אבל כשזה מגיע לאחריות על המוצרים לך תשבור את הראש מול הספקים השונים.(אגב זה גם ברשתות היקרות והנחשבות כך שלא עוזרים מול הספקים).

מאז אני לפחות במוצרים יקרים קונה מחנות שאני מכיר את המוכר על אף שהוא יותר יקר כי הוא לא "רשת גדולה" ולא יכול להרשות לעצמו למכור בזול כ"כ. אבל בשירות ואחריות אין עליו כל בעיה הוא מתמודד מול הספק.

לשבור את השוק

אם אני מבין על איזה פורום אתה מדבר, שגם אשתי למדה אצלם עימוד, וחברה בפורום שלהם.
אז הנושא הוא אחר לגמרי, כי המחירים שמוצגים שם כסטנדרטיים הם מעל הסטנדרט, והם אלו שמפקיעים את השערים, ומתלוננים על אלו שלא מיישרים קו עם הגחמות שלהם.

מעבר לכך ר' @שלמה כהן היקר נראה לי שבמקום לבזבז ואויר על מי ששובר את השוק תעלה כאן כמה דוגמאות לעימוד שלך כפי הנראה יש כאן כמה וכמה מחברי ספרים שמסתובבים כאן באתר כך יכירו אותך ואולי ישתמשו בכישורך. אולי יש לך הצעה ל @ציון שמחפש מחיר לרב טקסט עיין לעיל.

הבנתי ב"ה

אני מקוה שהטור לא יהיה 'מטעה בכונה'....
בכל אופן המחירים המפורסמים בפורום הנ"ל הוא מעל הממוצע.
מחיר נורמלי זה 4.5ש"ח לעמוד אבל זה נתון לשינוי לאיזה יופי של עימוד רוצים להגיע ובאיזה רמה וגם על כמה עמודים מדובר יש הבדל בין 100 לאלף.....
וכן זה תלוי איזה עבודה עושים, האם זה כולל גם את ההוצאה לאור וההכנה להדפסה ובחירת גודל הדף וכן הלאה יש בזה בלי סוף ניואנסים.
הצד השוה שבהם שלהוציא ספר זה כמעט בלתי אפשרי ויקר בטירוף וכל מי שיכול להוזיל זה זיכוי הרבים גדול!
יש כאלה שלוקחים הרבה כסף אבל אתה מקבל את הספר למדרכה, ויש כאלה שמשקיעים עליך שעה וחצי ואין סיבה שתשלם על העבודה שלהם יותר 2.5 שקל לעמוד. וירבו כמותם כיון שזה מעודד הוצאת ספרים כמו שהיה מרן זיע"א מעודד הוצאת סםרים, ובכך מתרבית תורה בישראל.!!

אם אני מבין על איזה פורום אתה מדבר, שגם אשתי למדה אצלם עימוד, וחברה בפורום שלהם.
אז הנושא הוא אחר לגמרי, כי המחירים שמוצגים שם כסטנדרטיים הם מעל הסטנדרט, והם אלו שמפקיעים את השערים, ומתלוננים על אלו שלא מיישרים קו עם הגחמות שלהם.
מי מפקיע שערים? יש שם גם מחירים כמו פה.. יש שם מאות מעמדים ומעמדות מכל הרמות ומכל הקשת החרדית ומכל הסוגים. זה המקום אולי היחיד לבדוק את השוק והממוצע וכו באמת.
(אני לא מדבר על המחירון הרשמי שלהם, אני מדבר על הפורום)
אני מקוה שהטור לא יהיה 'מטעה בכונה'....
בכל אופן המחירים המפורסמים בפורום הנ"ל הוא מעל הממוצע.
מחיר נורמלי זה 4.5ש"ח לעמוד אבל זה נתון לשינוי לאיזה יופי של עימוד רוצים להגיע ובאיזה רמה וגם על כמה עמודים מדובר יש הבדל בין 100 לאלף.....
וכן זה תלוי איזה עבודה עושים, האם זה כולל גם את ההוצאה לאור וההכנה להדפסה ובחירת גודל הדף וכן הלאה יש בזה בלי סוף ניואנסים.
הצד השוה שבהם שלהוציא ספר זה כמעט בלתי אפשרי ויקר בטירוף וכל מי שיכול להוזיל זה זיכוי הרבים גדול!
יש כאלה שלוקחים הרבה כסף אבל אתה מקבל את הספר למדרכה, ויש כאלה שמשקיעים עליך שעה וחצי ואין סיבה שתשלם על העבודה שלהם יותר 2.5 שקל לעמוד. וירבו כמותם כיון שזה מעודד הוצאת ספרים כמו שהיה מרן זיע"א מעודד הוצאת סםרים, ובכך מתרבית תורה בישראל.!!
אתה לא משלם על השעות שהוא ישב על המחשב והיה על המסך את החומר שלך בעבודה
אתה משלם על הלימוד הידע הניסיון התוכנות וכו וכו
[שאלו פעם את פיקאסו למה הוא מוכר את היצירות שלו במחירים כל כך גבוהים, והוא ענה, כשאני מוכר יצירה אני לא מוכר את היצירה הספציפית הזו, אני מוכר את כל הלימוד והכשרון והנסיון והיידע של כל החיים שלי שהשקעתי בה, והמחיר של זה לא נמוך..] ונכון שעימוד זה לא יצירה של פיקאסו, אבל הרעיון..
ההוצאה לאור - ההכנה להדפסה - בחירת גודל הדף - וכן הלאה, בעברית לא כתבת כאן כלום. כלומר, כתבת, אבל מילים רקות מתוכן. (סורי..)
"הוצאה לאור" למה הכוונה? לתמלול, להקלדה, לעריכה, לעיצוב, לפרסום, ברור שיעלה יותר זו עבודה שלא כלולה בקטגוריית עימוד ואין דרך לחשבן אותה בתוכה. שאתה עושה קניות לבית אתה מחשב את עלות החלב בתוך סעיף הלחם? ההא זה אותה מכולת, אז מה? זה שתי סעיפים נפרדים.
"הכנה להדפסה" מה זה? אני מוריד לדפוס חומרים בצורה יום יומית ואין חיה כזו כזו בשום ג'ונגל. אין שלב כזה בעבודה. (אא"כ עשה טעות בסגירת החומר, בגודל, בתיאום עם הפרוזץ, בעובי השדרה, הכל יכול להיות, אבל כתהליך עבודה סטנדרטי - אין דבר כזה).
"בחירת גודל הדף" גם זה מה התכוונת? יש גודל סטנדרטי של כ 17.5/25 יש גדול ויש קטן, המקסימום שהמעמד עושה הוא מראה לך שלושה גדלים ואתה בוחר לפי סוג הספר, תהליך שלוקח בין שתיים לשתי דקות ואין עליו תשלום.
"וכן הלאה" את זה נוהגים לכתוב בפרסומות חובבניות כשנגמר היתרונות מוסיפים 'ועוד' ..

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון