פוסק שציטט פוסק אחר האם בהכרח שסובר כמותו לחלוטין

וכעת ראיתי במנוח"ש ח"ה ס"ס כ"ז, שכתב כמה כללים בדברי הראב"ד ז"ל, ובכלל ג' כתב שהשגותיו על הרמב"ם הם חיבורו היותר בתראה של הראב"ד.
ובכלל ט' כתב שפוסק שמביא בשתיקה דברי פוסק אחר ש"מ שסובר כמותו, עיי"ש. (לתשומת לב @נשיא מועצת רה"י הי"ו).

אולי באמת בספריו של הגרי"ח סופר שליט"א
אכן כן. עיין בספרו ברכת יעקב עמוד 11 שכתב "פוסק שמביא דברי פוסק אחר בשתיקה ולא חלק עליו, שמע מינה דהוא סובר כמותו". והביא לזה ראיות מדברי הפוסקים בעשרות מקומות כיד ה' הטובה עליו, עיי"ש.

וכעת ראיתי במנוח"ש ח"ה ס"ס כ"ז, שכתב כמה כללים בדברי הראב"ד ז"ל, ובכלל ג' כתב שהשגותיו על הרמב"ם הם חיבורו היותר בתראה של הראב"ד.
ובכלל ט' כתב שפוסק שמביא בשתיקה דברי פוסק אחר ש"מ שסובר כמותו, עיי"ש. (לתשומת לב @נשיא מועצת רה"י הי"ו).
מנוחת שלום? לא כולם בקיאים כמוך.

לכאורה ההערה בדברי הראב"ד יש לעיי' שהרי יש מקום לומר שהראב"ד המובא בהשג' לחוד והראב"ד שמביאו הרשב"א והראשונים לחוד וכמו שכבר כ' המשנ"ב (סי' קעב' שעה"צ אות ה') ורק באתי לעורר

כבר מעיקרא הבנתי שלשם אתה חותר. רק שים לב שזה לשני הצדדים...

וחוששני שאתה קודם יורה החץ ואח"כ מסמן המטרה.
רבנו @פשוט אינני מכוון לשום כיוון...

ורק טענתי היא שעכ"פ א"א להכריח מכך שהובא אי מאי באי מאי...

ואה"נ כמובן שזה לכאן ולכאן...

ושוב ישר כח גדול על הכל

לו כבודו רבנו @פשוט שליט"א יוכל להעלות ליאת דברי הגרי"ח בזה, זה יועיל לי מאוד...

אם אין בכך טרחא מיוחדת כמובן...

לו כבודו רבנו @פשוט שליט"א יוכל להעלות ליאת דברי הגרי"ח בזה, זה יועיל לי מאוד...

אם אין בכך טרחא מיוחדת כמובן...
לא עברתי על כל הדברים שם, מחמת שאני עסוק בענין אחר, ומצורפים הדברים גם מקונטרס מנוח"ש הנ"ל בדעת הראב"ד כאמור לעיל, וגם מספרו ברכת יעקב שציין לו שם, בדעת שאר פוסקים. עיי"ש.

קבצים מצורפים

• okI9h530oCDUKn_TRueKh.pdf
    314.3 KB · צפיות: 4
  • W2sw036pOt_UhnxGfKmGP.pdf
    1.3 MB · צפיות: 4
לא עברתי על כל הדברים שם, מחמת שאני עסוק בענין אחר, ומצורפים הדברים גם מקונטרס מנוח"ש הנ"ל בדעת הראב"ד כאמור לעיל, וגם מספרו ברכת יעקב שציין לו שם, בדעת שאר פוסקים. עיי"ש.
רבנו @פשוט שליט"א מה אומר ומה אדבר... ישר כח גדול!

אגב... במה כבודו עסוק אם יורשה לי... (סתם סקרנות בעלמא...)

רבנו @פשוט שליט"א מה אומר ומה אדבר... ישר כח גדול!
בשמחה ובאהבה.
אגב... במה כבודו עסוק אם יורשה לי... (סתם סקרנות בעלמא...)
במו"מ שיש לי עם הרב @לשמור ולעשות שליט"א בגדרי קבלת הוראות מרן ז"ל.
ובסוגיית אין עונשים מה"ד.

בשמחה ובאהבה.
ישר כח!
במו"מ שיש לי עם הרב @לשמור ולעשות שליט"א בגדרי קבלת הוראות מרן ז"ל.
יש באפשר לתמצת בקצרה ממש (אני עסוק כידוע :) ... בסה"ע בזה"ז, אבל בכל זאת... שיהיה משהו לחשוב עליו בין לבין...)
ובסוגיית אין עונשים מה"ד.
...

חזור
חלק עליון