• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

פלפולא דאורייתא - הרב רפאל סויד

אם כבר העלו את נושא נשות הרבנים, ידוע כמה קשה הדבר היה למצוא באותה תקופה אשה שתשמח להינשא לבחור ישיבה
והנה סיפור מדהים מאותם ימים סיפור לא ידוע כלל על חזיון נורא שהיה לראש ישיבה רבינו עזרא עטיה זיע"א
מובא בספר שבו ואחלמה לגאון רבי רפאל מאמו שליט"אסיפור על חכם עזרא.png

נערך לאחרונה:
הנשים של
הסטייפלער
ר' חיים גריינמן
ר' ניסים קרליץ
הר' שבח רוזנבלט
ר' יידל בויאר
ר' חצקל ברטלר
ר' חיים קנייבסקי
וכמעט כל נשות גדולי הדור הקודם וגדולי האדמורים
זה לא מספיק ראיה????
גם אם תכתוב 1000 נשים של רבנים, זה לא יעלה ולא יוריד,
אתה מנסה להכניס חשבונאות לנושא של ענייני השקפה, שלום בית וכדומה וזה נידון לכישלון.
תוסיף את העובדה שנשים הם עם בפני עצמן.
אין פה שום ראיה וגם לא תהיה, לא למדים הלכה ממעשים וק"ו מענייני נשים ושיקוליהם, כפי שלא תלמד הלכה שמותר פאה עקב כך שהרבה ממשפחתו של מרן זצ"ל חובשות פאה.

אם כבר העלו את נושא נשות הרבנים, ידוע כמה קשה הדבר היה למצוא באותה תקופה אשה שתשמח להינשא לבחור ישיבה
והנה סיפור מדהים מאותם ימים סיפור לא ידוע כלל על חזיון נורא שהיה לראש ישיבה רבינו עזרא עטיה זיע"א
מותא בספר שבו ואחלמה לגאון רבי רפאל מאמו שליט"אהצג קובץ מצורף 24139
כמדומני ראיתי סיפור זה בספר רבנו האור לציון, שהביא כן. או באיש על העדה...

לא צריך לקשקש, ביתו של הר' שלמה זלמן אוירבאך היא שכנה שלי וסיפרה לנו שלחתונתה קנה לה אביה שתי פאות, [עד היום היא הולכת עם פאה]
ר' שמואל אוירבאך דיבר רק מצד צניעות
ר' משה שטרנבוך כל משפחתו לובשת, אני ראיתי את ביתו
חכם בן ציון אשתו וביתו לבשו [וכן אני מכיר את הקשקושים שלא שמעו לו וכו', יסכר פי דוברי ....
הגרי''ש בנותיו לובשות
אשתו של הסטיפלער לבשה ונראה לי שגם אשתו של רבינו החזו''א
כל תלמידי החזו''א כל משפחתם לובשת ר' חיים גריינמן ר' ניסים קרליץ וכו' [ומדובר באנשים שלא צריך להביא ראיות לגודל דקדוקם בהלכה]
וכו' וכו'
אז אין עניין לסלף היסטוריה וודאי לא במידי דעבידי לגלויי
מרן רבינו הגדול זיע"א ענה על הקושייא שלך ביביע אומר
חלק ה' אבן העזר סימן ה'
וכתב ובערך ז"ל: ואין לתמוה על שאנו רואים וכו' נשות רבנים ואדמורי"ם וכו', משום שידעתי כי המה לא יכולים לעשות כלום עם נשותיהם כו' וכו'
לא זוכר את לשון קדשו אבל השיב על זה במפורש
כמו כן מכאן תצא הקריאה לכל הצדיקים נאמני מרן (כמו @הנאמן של מרן שליט"א וכל חברי...) שיבואו לעזרת ה' בגיבורים
לקיים את שמרן כתב שהוא תמה על מערכות העיתונים הדתיים שמדפיסים מודעות של פאניות.
גייועאלד! עולם התורה עד מתי נשתוק? איפה "רבם דקרו... מחאה נמרצת וכו'...?????

זה מה שר' רפאל סויד שלח:
לבקשת רבים ניתן להוריד את כל העלונים הקודמים באתר בינינו ובאתר דרשו

קבצים מצורפים

• __________________________________________________________פלפולא דאורייתא 39 - הערות בענייני ע...pdf
    339.5 KB · צפיות: 27
כנראה ששהיה א

מרן רבינו הגדול זיע"א ענה על הקושייא שלך ביביע אומר
חלק ה' אבן העזר סימן ה'
וכתב ובערך ז"ל: ואין לתמוה על שאנו רואים וכו' נשות רבנים ואדמורי"ם וכו', משום שידעתי כי המה לא יכולים לעשות כלום עם נשותיהם כו' וכו'
לא זוכר את לשון קדשו אבל השיב על זה במפורש
כמו כן מכאן תצא הקריאה לכל הצדיקים נאמני מרן (כמו @הנאמן של מרן שליט"א וכל חברי...) שיבואו לעזרת ה' בגיבורים
לקיים את שמרן כתב שהוא תמה על מערכות העיתונים הדתיים שמדפיסים מוגעות של פאניות.
גייועאלד! עולם התורה עד מתי נשתוק? איפה "רבם דקרו... מחאה נמרצת וכו'...?????
עיין בהודעה שלאחמ''כ

מה אני רואה שם בדיוק???
פשוט בדיחה
יש שם נשים שלא אוכלות כל השנה לא עוף ולא בשר ולא ביצים
חוץ מאיזה עוף מגעיל בראקל, עושים את כל החומרות האפשריות בנדה, מקיימים כל דקדוק של הלכה, ורק בזה לא שומעים לבעליהן
ולאביהן
אתה פשוט חי בסרט ולא מכיר את הציבור הזה
בא תכיר ואז תדבר
אצל ביתו של ר' משה שטרנבוך התארחתי, הם אנשים פרומער'ס ברמה שלא ראית מעולם, אנשים שמשקיעים הון של כסף בשביל כל מצווה, ורק בזה הם פתאום לא שומעים לבעליהן
כדאי שתכיר עוד כמה סוגי נשים חןץ ממי שבסביבתך
זה לא יזיק

חזור
חלק עליון