• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רבותי מהפכה

אבל זה העניין בדיוק, שמה שלא מעניין אותך, עניין מאד את מרן, ולכן הוא היה נלחם בפסק הלכה איתם אם זה פאה אם זה לגבי רוב יין אם זה לגבי כללי פסיקה אם זה אפילו שהיה מגחך על הריח שנודף מהם ביז בתמוז כמו שמפורסם בוידאו ועוד ועוד, הוא עשה מזה עניין יותר ממך כי הוא הבין שצריך להעמיד את הדור הזה. ואתה כותב שאין שום קשר....
ועם כל זה לא שמענו ממנו מעולם הוראה לא לשלוח למוסדות אחינו בני אשכנז.
אז בבקשה ממך תפסיק להעמיס את הזיותיך בדעתו.

מה אתה מצפה שהוא יפתח חזית אש מולם וילבה את המחלוקת... (ומה יעשה אדם שבאמת אין לו מוסד בקרבת מקום וכל מיני מקרים של שעת הדחק , ואנחנו כאן מדברים על גישה הלכתחילה והבריאה). ושהוא צחק וחיקה אותם איזה ריח נודף מהם בימים בין המצרים לפי הפסק שלהם זה אתה כן מקבל?!

ולשיטתך יעלה על הדעת שהוא כתב פסקים בהלכה על מנת שיעשו דברים להיפך ממנו? מה מרן ציפה לשיטתך, שכל החיים נרדוף אחריהם שנחקה אותם זה מרן ציפה?!

אם בניו יגידו לי שכן, הוא ציפה שנחקה אותם אז אני יקבל את זה ויחקה אותם, אבל כל זמן שלא היה פרסום כזה, לדעתי מרן היה לו גאווה עצמית אבל באים רבנים קטנים ממנו ומשנים את דרכו

ועם כל זה לא שמענו ממנו מעולם הוראה לא לשלוח למוסדות אחינו בני אשכנז.
אז בבקשה ממך תפסיק להעמיס את הזיותיך בדעתו.
אני מציע לך לשמוע את הקלטת של מרן לגבי הסערה שעורר החזו"א לגבי ספרי תורה של הספרדים שהם פסולים... אתה תכיר מרן שאתה כנראה לא מכיר...

שמע את הקלטת ותראה הוא תוקף אותם ואז נראה אותך כותב כאן מעל כל במה שהוא לא אמר מעולם אל תלכו אליהם, הצחקת אותי. שמע את הקלטת , זה שיעור שנקרא יום שכולם תורה הלכות ת"ת משהו כזה אשמח אם מישהו יעלה את זה

כאילו מרן צריך לרדת מעולם העליון ולומר לך: אדוני בבקשה אל תלמד בישיבה שלא מכניסים את הספרים שלי. וכל זמן שהוא לא ירד ואמר לך אז כאילו לדעתך אין סתירה בדבר אה...

אתה מודה שאתה רוצה ללכת בדרכם? אם כן אז תשלח לאשכנזים, ואם כן, אז ממילא יהדות ספרד תמשיך להיות רודפת אחרי אחרים, ואם כן , תמשיך ההפליה והנחיתות ועוד ועוד ועוד, ואם ככה, אי אפשר אחרי זה לבוא לבחורי ישיבות ולומר להם לכו בדרך של מרן, שהרי אנחנו יוצאים בעקבות הרבנים שלא הולכים בדרכו, ואם כן אתה מוחק את מה שמרן ייסד... הבנת את השרשרת או לא?
השרשרת היא שמרן שלח את בניו ונכדיו כולם לישיבות אשכנזיות, וגם אלו שהתחילו בפורת יוסף, העבירם לישיבות אשכנזיות.

אל תספר לי מה אתה עושה זה לא מעניין אף אחד, תענה על הגישה , כיצד יתקיים בבני ספרד "ויגבה לבו בדרכי ה'" כאשר אתה הולך לרעות בשדות זרים? תסביר לכולם איך אתה מרים קרנה של יהדות ספרד בשעה שאתה מחכה אשכנזים וצועד בדרכם?
איך שהתקיים ומתקיים בנו ויגבה ליבו בדרכי ה', כאשר מרן רבינו הגדול זיע"א שלח את כל צאצאיו ללמוד בישיבות אשכנזיות!!!

מה אתה מצפה שהוא יפתח חזית אש מולם וילבה את המחלוקת... (ומה יעשה אדם שבאמת אין לו מוסד בקרבת מקום וכל מיני מקרים של שעת הדחק , ואנחנו כאן מדברים על גישה הלכתחילה והבריאה).
לדבריך היה לנו לצפות שישלח את בניו ונכדיו לישיבות ספרדיות, כי זו לדבריך השיטה של הליכתחילה והבריאה.
כנראה שמרן סבר שגם לכתחילה וגם מבחינה בריאותית צריך במקרים מסויימים לכה"פ לשלוח לישיבות אשכנזיות!!!

תשובה לשאלתך:
אני רוצה לומר לך שאת השאלה הזאת שאלתי הרבה, ואמרו המבוגרים מדור הקודם שלא היה כמעט ישיבות ספרדיות והמצב היה ממש בהתחלה ולא ידעו לאן יגיעו הדברים - אתה יודע שהיום המצב שונה לגמרי ויש שפע.
ואגב - מי אמר לך שמרן בדיעבד לא הצטער על כך וראה בזה ברירית מחדל... תחשוב טוב על הדברים.... כי הוא אח"כ חלק איתם הרבה על אף שזה גרם הרבה אי נעימות בציבור, זה הוכיח על דעתו האמיתית, לא כמו אחרים שעד היום מחקים אותם ועיין היטב כי נפלה הראיה שלך

ולסיכום: אם אתה לומד בדעת מרן זצ"ל שכך הדרך , עדיף היום להורות לכל חוזר בתשובה או לספרדי מבית להיום אשכנזי וללכת למקור להיות סוג א' ולא ב'.
אם אתה מאמין בגישה הזאת, ממילא זאת המשוואה שיוצאת, למה להיות ספרדי שמחקה אחרים לך תיהיה המקור. נמתין לשמוע עוד תגובות מאחרים.

תשובה לשאלתך:
אני רוצה לומר לך שאת השאלה הזאת שאלתי הרבה, ואמרו המבוגרים מדור הקודם שלא היה כמעט ישיבות ספרדיות והמצב היה ממש בהתחלה ולא ידעו לאן יגיעו הדברים - אתה יודע שהיום המצב שונה לגמרי ויש שפע.
ואגב - מי אמר לך שמרן בדיעבד לא הצטער על כך וראה בזה ברירית מחדל... תחשוב טוב על הדברים.... כי הוא אח"כ חלק איתם הרבה על אף שזה גרם הרבה אי נעימות בציבור, זה הוכיח על דעתו האמיתית, לא כמו אחרים שעד היום מחקים אותם ועיין היטב כי נפלה הראיה שלך

ולסיכום: אם אתה לומד בדעת מרן זצ"ל שכך הדרך , עדיף היום להורות לכל חוזר בתשובה או לספרדי מבית להיום אשכנזי וללכת למקור להיות סוג א' ולא ב'.
אם אתה מאמין בגישה הזאת, ממילא זאת המשוואה שיוצאת, למה להיות ספרדי שמחקה אחרים לך תיהיה המקור. נמתין לשמוע עוד תגובות מאחרים.
לא ענית מה עם הויגבה ליבו בדרכי ה', בשביל זה לא צריך הרבה ישיבות.
מזה שגם נכדיו למדו ולומדים בישיבות אשכנזיות רואים שלא התחרט על זה.

את הנכדים אי אפשר לשפוט כי ברגע שאתה למדת במוסדות עם שם אתה לא תירד רמה להיות עם ספרדים, זה פשוט.
הסברתי לך שהיגבה ליבו זה היה ברירית מחדל כי פעמים שהישיבה הייתה עם אווירה יותר טובה וכיוצא אבל זה גלש למקומות שכבר הדור המאוחר יותר לא מכיר ולא יכול יותר להיכנס לספרדי זה ירידת ברמה לדעתם.

הרב עובדיה היה גאה בעצמו רואים זאת מהפסקים והתבטויות שלו, השירים שהיה שומע ועוד ועוד, אני לא חושב שהדור הבא אחריו כבר נמצא במקום שלו...

במהלך השבוע לראות כמה מסכימים עם הגישה שלך להיות זרם שגדל במפעלי תורה שהולכים בדרך אחרת (וחלקם לא סופרים בכלל את הרב עובדיה), ואדרבה אם אני יראה רוב מוחלט כמו שאתה אומר, אז מהיום נתחיל להתפלל בסידור

אני מכיר ראש כולל שמבכה על ששלח את בניו ללמוד אצלם, הם פשוט נהרסו כי נתנו להם הרגשה של סוג ב'

וזה מה שאמר הרב בר שלום כאשר נתנו לו לדבר לפני הבחירות של ש"ס בלווין שכל הרבנים התאספו, הוא אמר בפה מלא שהם תמיד היו סוג ב' בצד לא נתנו להם להתבטאות, אולי תדבר עם הרב אליהו בר שלום ותשמע....

את הנכדים אי אפשר לשפוט כי ברגע שאתה למדת במוסדות עם שם אתה לא תירד רמה להיות עם ספרדים, זה פשוט.
הסברתי לך שהיגבה ליבו זה היה ברירית מחדל כי פעמים שהישיבה הייתה עם אווירה יותר טובה וכיוצא אבל זה גלש למקומות שכבר הדור המאוחר יותר לא מכיר ולא יכול יותר להיכנס לספרדי זה ירידת ברמה לדעתם.

הרב עובדיה היה גאה בעצמו רואים זאת מהפסקים והתבטויות שלו, השירים שהיה שומע ועוד ועוד, אני לא חושב שהדור הבא אחריו כבר נמצא במקום שלו...

במהלך השבוע לראות כמה מסכימים עם הגישה שלך להיות זרם שגדל במפעלי תורה שהולכים בדרך אחרת (וחלקם לא סופרים בכלל את הרב עובדיה), ואדרבה אם אני יראה רוב מוחלט כמו שאתה אומר, אז מהיום נתחיל להתפלל בסידור
מכיר הרבה ספרדים שלמדו אצל אשכנזים, והם ספרדים גאים ובריאים הרבה יותר מאשר אלו שלמדו אצל ספרדים, ולכן פזלו כל הזמן לאשכנזים!!!

אני מציע לך לשמוע את הקלטת של מרן לגבי הסערה שעורר החזו"א לגבי ספרי תורה של הספרדים שהם פסולים... אתה תכיר מרן שאתה כנראה לא מכיר...

שמע את הקלטת ותראה הוא תוקף אותם ואז נראה אותך כותב כאן מעל כל במה שהוא לא אמר מעולם אל תלכו אליהם, הצחקת אותי. שמע את הקלטת , זה שיעור שנקרא יום שכולם תורה הלכות ת"ת משהו כזה אשמח אם מישהו יעלה את זה
אתה מספר לי?
אני לא צריך לא קלטות ולא הסרטות...
הייתי בזמן אמת שנים על גבי שנים בשיעוריו נבג"מ זיע"א.
ועם כל זה עם כל המחלוקות ההלכתיות, אין זה נוגע לנד"ד מאומה.

וכבר רמז היום הראש"ל שליט"א בשיעור, לגבי בע"ת ואכמ"ל...

חזור
חלק עליון