• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שכח להרים המתג שמכניס השעון למצב שבת

יונתן37

New member
שלום רב,
במידה וכיוון שעון שבת אך שכח להכניסו למצב שבת, דהיינו, החשמל יישאר דולק כל השבת.
שאלתי היא , האם יש תיקון לדבר.
יש כאן כמה משתנים שיש לייחס להם חשיבות.
חדר הילדים דולק, ויש כאן צער , כיוון שלא יצליחו להירדם , אותו דבר בסלון ( אחד מהם ישן שם)
הזזת המתג כאשר החשמל עדיין דולק, אין בה אפקט מבחינה חשמלית בזמן הנתון.(?)

האם יש צד להקל ( וזאת במידה ואין גוי בהישג יד)

תודה.

שלום רב,
במידה וכיוון שעון שבת אך שכח להכניסו למצב שבת, דהיינו, החשמל יישאר דולק כל השבת.
שאלתי היא , האם יש תיקון לדבר.
יש כאן כמה משתנים שיש לייחס להם חשיבות.
חדר הילדים דולק, ויש כאן צער , כיוון שלא יצליחו להירדם , אותו דבר בסלון ( אחד מהם ישן שם)
הזזת המתג כאשר החשמל עדיין דולק, אין בה אפקט מבחינה חשמלית בזמן הנתון.(?)

האם יש צד להקל ( וזאת במידה ואין גוי בהישג יד)

תודה.
שמעתי בזמנו מהרב בנימין חותה שבדקו טוב את השעון ויש רגע כמימריה שיש הפסקה בין מצב רגיל למצב שעון שבת, וממילא יש בזה בעיה אם לא איסור, ויש כמובן לעשות שאלת רב!

אני לא מגיב מבחינה הלכתית אלא מתוך נסיון אישי, אם המנורה בחדר היא מנורת לד רגילה שמתברגת, אני ממליץ בחום לשים גרב שחורה, אני מלביש גרב לכתחילה ואז כשאני רוצה אור בחדר אני מוריד אותה ואילו כשצריך לישון מחזיר אותה, בנורת לד אין חשש שהגרב תשרף מכיון שהנורה לא חמה כל כך (מנסיון) ואם יש לך נורה מתברגת אבל אינה לד, אני ממליץ לך לעבור ללד

תו
אני לא מגיב מבחינה הלכתית אלא מתוך נסיון אישי, אם המנורה בחדר היא מנורת לד רגילה שמתברגת, אני ממליץ בחום לשים גרב שחורה, אני מלביש גרב לכתחילה ואז כשאני רוצה אור בחדר אני מוריד אותה ואילו כשצריך לישון מחזיר אותה, בנורת לד אין חשש שהגרב תשרף מכיון שהנורה לא חמה כל כך (מנסיון) ואם יש לך נורה מתברגת אבל אינה לד, אני ממליץ לך לעבור ללד
תודה על עצתך. אך לא מדובר בבית מנורה שאפשר לעטוף עם גרב.

חזור
חלק עליון