• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

תמונה נדירה של אביו של הבן איש חי???

אבל במעשה עם חכם ר' אברהם עדס כתוב שהקברן עצמו בא והעיד איפה קבר את הבא''ח בהר הזיתים וקיבל תשלום על כך, ועל סמך זה יש שם את הקבר היום.
זה גם היה מוזר לי... אבל בספר דברי יצחק כתוב שהגר"י כדורי אמר בפירוש שלא להתייחס לזה כלל... והרב כדורי אמר שהראיה לזה הוא מזה שהמקובלים האמיתים לא עולים על קברו בהר הזיתים מפני שאין זה הוא... וגם היום אין עלייה המונית לקברו שם כמו למשל אצל רבינו האור החיים, משום שהוא אינו קבור שם באמת, האמת שאני הייתי שם בקבר של הבן איש חי ביום הילולת האור החיים, ולא ראיתי שם נפש חיה, אצל האור החיים ושאר הצדיקים שם כן, אולי משום שהוא לא קבור שם באמת!!!

2 הערות.

א.

בעניין מקום קבורתו:
נתחיל בעובדות, הבן איש חי נקבר בבגדאד, אין חולק.
מה קרה אחרי? יש כמה וכמה גרסאות... (בהזדמנות אחת התבטא מרן הגרע"י זי"ע ואמר שגופו הטהור קבור בבגדאד ונשמתו שוכנת בהר הזיתים).
הרב י"מ גבאי אגב, ביקר שם, ויש תיעוד וידאו שפרסם יצחק כרמלי, (אגב, לא נכנס לאמינות הוידאו, כי סדאם ימ"ש בודאות פינה את בית העלמין, אבל לפי המסורת מרן הועבר ע"י נכדו כמדומני לבית העלמין ה"חדש").

קבצים מצורפים

• DSCN9102-e1570009203600.jpg
    DSCN9102-e1570009203600.jpg
    357.5 KB · צפיות: 20
  • ביומא-דהילולא.-הרב-ישראל-מאיר-גבאי-עם-המדריך-העיראקי-בחלקת-הבן-איש-חי-בבית-הקברות-בבגדד.jpg
    ביומא-דהילולא.-הרב-ישראל-מאיר-גבאי-עם-המדריך-העיראקי-בחלקת-הבן-איש-חי-בבית-הקברות-בבגדד.jpg
    136.7 KB · צפיות: 17
  • 250.jpg
    250.jpg
    25.6 KB · צפיות: 16
  • צילום מסך 2023-09-03 205632.png
    צילום מסך 2023-09-03 205632.png
    103.4 KB · צפיות: 16
ב.

בעניין תמונתו:

יש בידי תמונה נדירה של הבא"ח שהיה בגיל מבוגר עם שערות לבנות ועיניו וצורתו היו אחרת לגמרי

לצערי אתה טועה.
התמונה שהעלת, צולמה בהפרש של כמה רגעים בודדים מהתמונה המוכרת והמפורסמת!!!
חדי עין ישימו לב לשינויים, ממש קטנטנים של תזוזה
ככל הנראה התמונה המורחבת צולמה אחרי התמונה הראשונה, כאשר אליה התווספו כל שאר החבורה.

ולכן אני מעלה שוב את המחשבה שמא מדובר במן הרי"ח הטוב זלל"ה...

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2023-09-03 204134.png
    צילום מסך 2023-09-03 204134.png
    706.1 KB · צפיות: 16
  • יהודים-ורבנים-בבגדד-בשנת-תרלז.jpg
    יהודים-ורבנים-בבגדד-בשנת-תרלז.jpg
    64.2 KB · צפיות: 16
ב.

בעניין תמונתו:

לצערי אתה טועה.
התמונה שהעלת, צולמה בהפרש של כמה רגעים בודדים מהתמונה המוכרת והמפורסמת!!!
חדי עין ישימו לב לשינויים, ממש קטנטנים של תזוזה
ככל הנראה התמונה המורחבת צולמה אחרי התמונה הראשונה, כאשר אליה התווספו כל שאר החבורה.

ולכן אני מעלה שוב את המחשבה שמא מדובר במן הרי"ח הטוב זלל"ה...
החכמתני!
מענין שנטפרי לא סיננו את התמונה....
בכל אופן לא דומה לבא''ח.

יש תמונה בספר המנהיג שהוציאו על מרן. מי שיכול שיצלם משם. כנראה זו תמונה אחרת.... הרב @בגדי מלכים ...
יש תמונה באלבום "בן איש חי" מהדורת אהבת שלום, זה עיבוד פוטושופ קטנטן לתמונה המטושטשת, היום עם AI אפשר להגיע לתוצאות נחמדות יותר...DG2.pngצילום מסך 2023-09-03 204134.png

2 הערות.

א.

בעניין מקום קבורתו:
נתחיל בעובדות, הבן איש חי נקבר בבגדאד, אין חולק.
מה קרה אחרי? יש כמה וכמה גרסאות... (בהזדמנות אחת התבטא מרן הגרע"י זי"ע ואמר שגופו הטהור קבור בבגדאד ונשמתו שוכנת בהר הזיתים).
הרב י"מ גבאי אגב, ביקר שם, ויש תיעוד וידאו שפרסם יצחק כרמלי, (אגב, לא נכנס לאמינות הוידאו, כי סדאם ימ"ש בודאות פינה את בית העלמין, אבל לפי המסורת מרן הועבר ע"י נכדו כמדומני לבית העלמין ה"חדש").
שאלה-142217
לכבודו שליט'א
אני לומדת בספריו של הבן איש חי והוא ממש מחזק אותי (ובהזדמנות זו תודה לרב על תרגום הספר חוקי הנשים) השאלה שלי האם מותר ללכת לקברו ולהתפלל אני מרגישה שאני חייבת

תשובה
קברו בבגדד. ורק טפשים המציאו שהוא קבור בהר הזיתים רחמנא ליצלן מהם ומשכמותם.

שאלה-41674
בס''ד
שלום עליכם כבוד הרב
קראתי בספר תורה לשמה של הגאון רבינו יוסף חיים על תולדות חייו וכתוב שם שבא הקברן של הרב חזן ע''ה ואמר שקבר את הבן איש חי בהר הזיתים וצריך לשלם לו 400 (כסף של אז) ועד היום יש מצבה בהר הזיתים
האם הרב יכול לפרש ? כי אני שמעתי שהרב אמר בשיעור שהוא נקבר בבגדאד

תשובה
ואתה באמת מאמין שמלאכים הופכים להיות קברנים ???

מן הסתם הכוונה לזה:
וראה מה שכתבו בעניין כאן.
וכבר בפורום הדבר נידון בעבר כאן.
לי יש את ההקלטה הזו, וכתבו שם שזה קולו של ר' בן ציון חזן ז"ל.
מה שכן לפי הסיפורים שלהנ"ל היה קול מיוחד במינו עד כדי שרצו המוסלמים שיהיה המואזין שלהם בבגדד ולכך ברח משם בעצת רבו הבא"ח ז"ל לא מסתבר כ"כ.

והקברן הוא מלאך שנוטל ארבע מאות שקל כסף?
ואגב, בתמונה שהובאה לעיל כתוב שביקש ממנו חצי לירה זהב...
מחילה ידידי
הסיפור היה שהקברן בא ואמר שהמלאכים הביאו את הגופה והוא קבר.
בתמונה המצורפת שהובאה לעיל מספר שהקברן חפר הקבר... וקבר... והיו אנשים בלוויה...
DSCN9102-e1570009203600.jpg

חזור
חלק עליון