• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אתם אוכלים עוגיות פפושדו בפסח?

האם את אוכלים עוגיות פפושדו ?

• כן גם בפסח

קולות: 27 25.7%
  • כן אבל רק לפני ואחרי פסח

קולות: 43 41.0%
  • בכלל לא

קולות: 34 32.4%
  • פעם לא היינו אוכלים והיום שהשתפר המצב כן

קולות: 1 1.0%

• סה"כ בוחרים
    105
אני מעוניין ללכת למפעל ולראות בלי כל הרעש תכל'ס מתי אפשר ללכת ?
הרב נקי אמר שיש אפשרות בתקופה מסויימת אבל כמה חודשים לפני פסח הוא סגור לביקור.
לא אמר כך, לא היה ולא נברא.
אמר השנה בשיעור לפני פסח באשקלון בכולל של הרב אסף נחום השיעור מופיע ביוטיוב ב״נ אעלה את זה כשיזדמן
אם כמה חודשים לפני פסח זה סגור לביקור, זה עונה לכל!!! זה אומר שאין אפשרות של ביקור מתי שאני רוצה אלא ימים בודדים, ובתוך ימים אלו אפשר להעלים/להציג/לשחק כל מה שרוצים!!!!?
רגע! אז מתי זה פתוח כשאופים שם חמץ??
רבי @אליאב צוף , פשוט לי שאין זה במכוון, אך תראה אלו תגובות 'נחמדות' אמירה בעלמא שאינה מדויקת יכולה לגרור.
כמה חשוב לדייק במיוחד שמדובר בנושא 'רגיש', שרבים המלעיזים בו, ויש השמחים על כל אמירה כזו 'כמוצא שלל רב'...

כיון שאני מחפש אחר האמת והדיוק, ישבתי וחיפשתי את השיעור המדובר, וצפיתי ומצאתי האמירה הנ"ל (בדקה 51 לערך).
אציין שהשיעור כלל לא מהשנה אלא משנה שעברה, סמוך מאוד לפסח או בתוך חול המועד.
אני מקליד כאן את הדברים בדיוק כפי שאמרם הרב, ויאמרו החברים האם הוצאו דברים מהקשרם או לא.
[הוידאו יצורף בהודעה הבאה]. דברי הרב דוד נקי:

"אני התקשרתי אליו לפני שנתיים שלוש..תגיד לי, ר' יצחק, 'ההוא אומר ככה, ההוא אומר ככה', אתה היית אצל מרן, תגיד לי מה?
הוא אומר לי הכל שטויות, אומר לי, אני אספר לך:
כל שנה, הרב אברהם יוסף ה' ישמרהו וכל מנהלי פפושדו היו באים למרן שבוע לפני פסח.
הרי מתי אופים את הפפושדו? מחנוכה עד פורים. בדרך כלל זה הזמן. עכשיו כבר גמרו לאפות. מי שרוצה ללכת לראות? שנה הבאה, יחכה...עכשיו כבר סגרו את הכל.
ואז היו באים למרן, אומר, האוטו היה מלא בחבילות של פפושדו בצורות כאלה, בצורות כאלה, עם קופסאות, בלי קופסאות, עם שוקולד, כל הסוגים שיש. מביאים את זה, היו באים למרן לקבל ברכה, מרן היה נותן להם צ'אפחות...
וזה מה שמרן היה מחלק לנכדים שלו, לרבנים שבאים אליו בפסח. די להמציא כל מיני המצאות והשערות שמרן לא אכל. יש אחד ה' ימחל לו..."

נערך לאחרונה:

רבי @אליאב צוף , פשוט לי שאין זה במכוון, אך תראה אלו תגובות 'נחמדות' אמירה בעלמא שאינה מדויקת יכולה לגרור.
כמה חשוב לדייק במיוחד שמדובר בנושא 'רגיש', שרבים המלעיזים בו, ויש השמחים על כל אמירה כזו 'כמוצא שלל רב'...

כיון שאני מחפש אחר האמת והדיוק, ישבתי וחיפשתי את השיעור המדובר, וצפיתי ומצאתי האמירה הנ"ל (בדקה 51 לערך).
אני מקליד כאן את הדברים בדיוק כפי שאמרם הרב, ויאמרו החברים האם הוצאו דברים מהקשרם או לא.
[הוידאו יצורף בהודעה הבאה]. דברי הרב נקי:

"אני התקשרתי אליו לפני שנתיים שלוש..תגיד לי, ר' יצחק, 'ההוא אומר ככה, ההוא אומר ככה', אתה היית אצל מרן, תגיד לי מה?
הרי מתי אופים את הפפושדו? מחנוכה עד פורים. בדרך כלל זה הזמן. עכשיו כבר גמרו לאפות. מי שרוצה ללכת לראות? שנה הבאה, יחכה...עכשיו כבר סגרו את הכל.
ואז היו באים למרן, אומר, האוטו היה מלא בחבילות של פפושדו בצורות כאלה, בצורות כאלה, עם קופסאות, בלי קופסאות, עם שוקולד, כל הסוגים שיש. מביאים את זה, היו באים למרן לקבל ברכה, מרן היה נותן להם צ'אפחות...
וזה מה שמרן היה מחלק לנכדים שלו, לרבנים שבאים אליו בפסח. די להמציא כל מיני המצאות והשערות שמרן לא אכל. יש אחד ה' ימחל לו..."
באו למרן ולא הסריטו??
הסרטה אחת של מרן שווה 1000 מילים של הרב נקי

באו למרן ולא הסריטו??
הסרטה אחת של מרן שווה 1000 מילים של הרב נקי

מרן צועק בכל שנה להתיר בשופי (טוב שלזה יש הסרטות, ובכ"ז זה לא מספק אותך), כמה עדים יש שאכל והאכיל, ואתה ממשיך לברבר.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:

[הוידאו יצורף בהודעה הבאה]. דברי הרב דוד נקי:

צודק טעיתי שבחודשים אלו זה זמן האפייה.
דרך אגב אם כבר הגבתי אני אוחז מכל מה שהרב נקי אומר, ולדעתי אין מקום לטענות של כל מי שלא ביקר שם או ביקר לפני כמה שנים.
רק לעניין המצה שמורה אם מישהו יראה יישוב לכך או תירוץ שלא ראינו נשמח, כנראה רק לשנה הבאה..

יש לך הסרטה של מרן מתפלל מוסף ביו"כ?
משועמם. אולי תפסיק כבר עם ההודעות סרק האלה.
מרן צועק בכל שנה להתיר בשופי (טוב שלזה יש הסרטות, ובכ"ז זה לא מספק אותך), כמה עדים יש שאכל והאכיל, ואתה ממשיך לברבר.
עצה טובה קמ'ל, כשתראה שכתבתי משהו , דלג על זה! אל תקרא! זה ממש לא בריא לך! משתתף בצערך.

אתה מכניס יותר מדאי ליצנות ודברים בטלים בדבר שמרן זיע"א דיבר עליו ברצינות ובאחריות המירבית. והתבטא קשות על המוציאים לעז.
לתשומת לב הרב @מורשת מרן.
ח'ו לא ליצנות ולא דברים בטלים רק הסרטה שמרן אוכל מזה. מה כבר ביקשתי ,אם אין אז תגיד אין.

וכי בכל המפעלים אופים חמץ כל השנה? וכי בכל המוצרים יש קמח?
במפעלי העוגות וכד' לא אופים עם קמח?
בדקת את כל המפעלים מה הולך שם?
ידעת שקורנפלקס הוא חמץ גמור למרות שהוא לא נראה כך
מה הרכיבים בשאר המוצרים?
כל חברות הסלטים לא משתמשים בחמץ?
אגב שאלתי היא גם על חת"ס ב"ב

כנראה שזה לא כ"כ ידוע...
א. שמעתי השנה על מישהו שבתמימות אכל קורנפלקס אחרי סו"ז אכילת חמץ, כי חשב 'מה כבר יש בזה? בסה"כ פתיתי תירס...'
ב. גם אני לא ידעתי זאת, רק שלפני פסח רציתי לדעת מהם המוצרים שיש בהם חמץ גמור ומה רק לא כשר לפסח, וראיתי שבקורנפלקס יש חותמת של הבד"ץ ולא כתוב "לא כולל פסח", ואז בדקתי ברכיבים וראיתי שזה חמץ...

במפעלי העוגות וכד' לא אופים עם קמח?
בדקת את כל המפעלים מה הולך שם?
מה הרכיבים בשאר המוצרים?
כל חברות הסלטים לא משתמשים בחמץ?
אגב שאלתי היא גם על חת"ס ב"ב
מחילה, אבל אני לא מצליח להבין מה אתה רוצה כעת...

אתה כתבת 'נשמע לא מציאותי' הדרישה של בד"ץ בית יוסף ואיך זה הגיוני עם כל המוצרים שמקבלים הכשר בארץ ובעולם.
ואני עניתי שלא מכל מפעל יש אותן דרישות, כי בכל מפעל מדובר במוצרים אחרים ובחומרי גלם אחרים.
בנוסף חידדתי שלא חייב דווקא תנור חדש! אלא גם באפשרות להכשר, אבל ע"י ליבון חמור, מה שלא מתאפשר במסוע של פפושדו/גטניו.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון