מהי דעת מרן על הופעה של אומן חושים, קוסם, טלפתיה, וכו'?

זכורני שזה היה שאלה באור השבת, כמה שחפשתי לא מצאתי
אולי הרב @אברך מבני ברק ידע לענות לנו

אני שואל משום שביביע אומר כתב שאסור גם לראות

שו"ת יביע אומר חלק ה - יורה דעה סימן יד
וכבר נתבאר שגם הרואים שלא שיתפו פעולה עם הקוסם הלזה, יש עליהם איסור.

כדוגמת 'שימי אילוזיני'
אני באופן אישי דיברתי בזה עם שימי אילוזיני והוא הראה לי מכתב עם כתב יד של מרן שליט''א עוד שהיה רה''י חזו''ע שהתיר לו לצורך פרנסתו אפשר לפנות אליו שהוא יפרסם את המכתב אני מאמין שהוא יעשה זאת בשמחה

אני עצמי שאלתי את מרן זיע"א שיש ס"ס להתיר בגלל שיטת היד הקטנה ועוד
ומרן זעי"א א"ל כך בערך בזה"ל: אני לא מחפש היתירים
אם צריך אני מתיר, זה בשביל יש להתיר שאנשים יבזבזו את הזמן ויעשו ביטול תורה
לא צריך להתיר כאלו דברים.
עכ"ל הטהורה זיע"א.

אני עצמי שאלתי את מרן זיע"א שיש ס"ס להתיר בגלל שיטת היד הקטנה ועוד
ומרן זעי"א א"ל כך בערך בזה"ל: אני לא מחפש היתירים
אם צריך אני מתיר, זה בשביל יש להתיר שאנשים יבזבזו את הזמן ויעשו ביטול תורה
לא צריך להתיר כאלו דברים.
עכ"ל הטהורה זיע"א.
מקוה שהבנת מזה שאסור ולא שמותר

ששימי אילוזיני יחשוף את המכתב, לא מאמין שיש כזה דבר, אנחנו כבר נברר את זה, בן כמה היית כשהוא הראה לך את המכתב?
מה זה משנה בן כמה הייתי ? יש הבדל אם הייתי בן 22 או 25 או בן 30 את המכתב ראיתי ! אפשר לשאול אתו הוא גר בירושלים ברמות ג' כשלמדתי בכולל בירושלים לפני כארבע שנים הוא היה לומד לעיתים קרובות בבית הכנסת מאורת משה אפשר לבקש ממנו את המכתב

נערך לאחרונה:
אשמח לשמוע מהת"ח כאן על דעת מרן זצוק"ל ושליט"א על הופעה של אומן חושים, קוסם, טלפטיה, וכו' כדוגמת 'שימי אילוזיני' 'ורונן קמרון'.
(בעבר שמעתי שמועה בשם מרן הראש"ל שליט"א על שימי אילוזיני שמותר להיות בהופעות שלו וכו' - אשמח אם מישהו יוכל לאמת).
אני הבנתי שיש לשימי אילוזיני חוברת מלאה בהסכמות על מה שהוא עושה, כולל ממרן הראש"ל פוסק הדור שליט"א, כמדומני עוד כשהיה ראש ישיבה הביא לו הסכמה לדברים, ככה"נ אם הוא יגלה קסם וכדו'.
הבנתי גם שמי שמבקש ממנו הוא שולח לו צילום של הדברים.
אני לא ראיתי את ההסכמות, מי שיש לו את המספר שלו יכול לבקש ממנו ולהעלות לכאן.

הגאון הרב ש@מתלמידי הראש"ל שליט"א​

האם כבודו ראה את מה שהבאתי לעייל ממרן זצ"ל?
כן ראיתי חזק ואמץ אני לא נכנסתי לגפו של נידון רק סיפרתי את מה ששימי אילוזיני הראה לי את המכתב ועד כמה שזכור לי שבמכתב שם כתוב שגם מרן זיע''א הסכים עימו משום שזאת פרנסתו אם היה לי את המספר של שימי .א. הייתי שואל אתו שוב ומבקש ממנו לפרסם את המכתב הזה

זה המספר הנפוץ המשוייך אליו. (איני יודע אם שלו עצמו): 052-2720003
למי שיש פלא' שמתאפשר לו לקבל הודעות וכדו' שיעשה טובה שהתקשר עליו שישלח לו אני דברתי עכשיו איתו והוא אמר לי שהוא מוכן לשלוח בשמחה רבה לכל מי שיבקש

חזור
חלק עליון