• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

דעת הראשל''צ שליט''א בעניין ביצה בחמין אם נהיית בשרית???

אם שמעת לא היית שואל, הוא הביא את ההליכות עולם הזה והוא אמר שחלק הבינו ככה ואז הקשו עליו..., והסביר בטוב טעם ודעת את ההליכות עולם...
את האמת, במחילה מכבודך חכם איציק, כתבת שורה שלמה אבל לא כתבת כלום
ושמא מקוצר המשיג ועומק המושג לא זכיתי להבין

אברך אחד פרסם סרטון להתיר, ופלא על חמיו שנותן לפרסם דברים כאלה
רק אציין שהמקור שלו בשו"ת הרי יהודה, שגם הוא כותב שחביריו לא הסכימו איתו.

לא נראה לי מה שהוא אומר. שיביא ראיה הפוכה מדין הרשב"א. איני יודע מה כתב הרי יהודה. ולשיטתו למה הרשב"א היה צריך לומר שיש נקבים בביצה. הרי רק אם היא מתפוצצת יש בעיה?! אני חולק על דבריו

לא נראה לי מה שהוא אומר. שיביא ראיה הפוכה מדין הרשב"א. איני יודע מה כתב הרי יהודה. ולשיטתו למה הרשב"א היה צריך לומר שיש נקבים בביצה. הרי רק אם היא מתפוצצת יש בעיה?! אני חולק על דבריו
הם אומרים שהרשב"א לא דיבר על שש שעות, ויש לחלק בין נקבי הקליפה למפוצצת, שזה מקבל טעם וזה מקבל ממשות. וכמ"ש האול"צ. רק שאין לזה מקור הגון.
ובאמת לא יודע למה אברך ממהר להוציא כזה סרטון בלי בסיס, ועוד חמיו סומך שתי ידיו עליו, ואומר שיגיד למרן שליט"א שלא שייך בזה הטעמים להמתנת שש שעות... באמת איך רבנו שליט"א לא חשב על זה.

אם שמעת לא היית שואל, הוא הביא את ההליכות עולם הזה והוא אמר שחלק הבינו ככה ואז הקשו עליו..., והסביר בטוב טעם ודעת את ההליכות עולם...
מחילה מכבודו לא מדובר על ההליכות עולם הזה:
יש הליכו"ע לעניין נט בר נט באוכלין שעליו דיבר מרן בשיעור וחילק בין לח ליבש,
ויש הליכות עולם לעניין נט בר נט בשעת בישול שחולק על החוו"ד וכן דעת רוב האחרונים ובזה אין שום טעות וכן עיקר להלכה!

דבר ראשון, יש להעריך שהוא מקבל את דעת גדולי הפוסקים וחזר בו מההיתר.
אבל אחר המחילה, הוא שואל מי מעיז לקום כנגדו, ואני הקטן מעיז קצת, כי הטענה שאף אחד מהפוסקים לא אסר את זה, איך הגיע לכזאת סברא, הם כותבים מפורש שלא לאכול עם חלב, אז מניין ההיתר שלא להחשיבו תבשיל של בשר?

חזור
חלק עליון