• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אלו רבנים חשובים הייתם רוצים לראות בקובץ בית יוסף?

יש לו ספר שלם על עניין נר יום טוב לענות לרב רצאבי בכת"י.
אם יש לך קשר אליו כדאי שתראה לו את המאמרים המצורפים שהאריכו להוכיח כדברי הרב רצאבי מדברי 10 ראשונים מפורשים מכל העולם היהודי בעבר מלבד באשכנז, שכתבו שאין לברך, ושהירושלמי שהביא ראבי"ה אינו הירושלמי האמיתי אלא הוא 'ספר ירושלמי' שנתחבר בא"י בתקופת הגאונים ונוספו בו הרבה הוספות שאינם מהירושלמי המקורי, והאריכו בזה טובא.

קבצים מצורפים

• בעניין הברכה על נר של יו''ט ועל ענין 'ספר הירושלמי' האשכנזי.pdf
    31.7 MB · צפיות: 9
  • ברכה על הדלקת הנר ביו''ט.pdf
    103.8 KB · צפיות: 7
אם יש לך קשר אליו כדאי שתראה לו את המאמרים המצורפים שהאריכו להוכיח כדברי הרב רצאבי מדברי 10 ראשונים מפורשים מכל העולם היהודי בעבר מלבד באשכנז, שכתבו שאין לברך, ושהירושלמי שהביא ראבי"ה אינו הירושלמי האמיתי אלא הוא 'ספר ירושלמי' שנתחבר בא"י בתקופת הגאונים ונוספו בו הרבה הוספות שאינם מהירושלמי המקורי, והאריכו בזה טובא.
אני חושב שהוא כבר ראה אותם. בכל אופן אני אשאל אותו.

אולי כדאי גם להקדיש בספר למאמרים מבחירי עולם הישיבות הספרדים
לא להמתין שישלחו אלא לפנות אליהם, ע"י בירור בכל הישיבות הטובות על בחורים המתעסקים בהלכה. כדוגמת ישיבת חברון, פוניבז, פורת יוסף, יסודות, רכסים, ועוד.
אתה מוזמן לעשות את זה, לא לזרוק מטלות על אנשים שעמוסים מעל ומעבר...

אולי כדאי גם להקדיש בספר למאמרים מבחירי עולם הישיבות הספרדים
לא להמתין שישלחו אלא לפנות אליהם, ע"י בירור בכל הישיבות הטובות על בחורים המתעסקים בהלכה. כדוגמת ישיבת חברון, פוניבז, פורת יוסף, יסודות, רכסים, ועוד.
תכין את החומרים, ותשלח למורשת מרן ויצרפו...

אני לא בטוח... כל אחד פה זורק שמות אבל אין שום ערובה שהשמות אכן יכנסו
אני למשל הבאתי איזה שם אבל לא ראיתי התיחסות לכך, ולא ביקשו דרך ליצירת קשר, כך שכנראה הוא לא יכנס לקובץ

אני לא בטוח... כל אחד פה זורק שמות אבל אין שום ערובה שהשמות אכן יכנסו
אני למשל הבאתי איזה שם אבל לא ראיתי התיחסות לכך, ולא ביקשו דרך ליצירת קשר, כך שכנראה הוא לא יכנס לקובץ
רק ביקשו שיציעו שמות הם יחשבו בשיקולים שלהם אם לשים או לא.
ויכול שאת השם שכ' הביא התיחסו אבל לא דרכך, או שדיברו עם מישהו אחר, או שלא רוצים להכניס אותו, או שאין לו מה להביא, או שהוא לא רוצה להביא.
וודאי לא את כל השמות ישימו זה רק שמות לחשוב עליהם.

רק ביקשו שציעו שמות הם יחשיבו בשיקולים שלהם אם לשים או לא.
ויכול שאת השם שכ' הביא התיחסו אבל לא דרכך, או שדיברו עם מישהו אחר, או שלא רוצים להכניס אותו, או שאין לו מה להביא, או שהוא לא רוצה להביא.
וודאי לא את כל השמות ישימו זה רק שמות לחשוב עליהם.
הכל יכול להיות, אבל אני עדיין חושב שמישהו זרק סתם את הרעיון כשפתח את הדיון הזה אבל לא באמת לוקח ברצינות את מה שכתבו המשתתפים...

הכל יכול להיות, אבל אני עדיין חושב שמישהו זרק סתם את הרעיון כשפתח את הדיוןן הזה אבל לא באמת לוקח ברצינות אתמה שכתבו המשתתפים...
דווקא לא.
עלה השם של הרב יגאל כהן ואח"כ ביקשו ממנו והוא הביא.
וכן הרב מחפוד בקשו שאני אדבר איתו ובסוף מישהו העלה את המספר שלו.
זה מראה שיש כאן ענין.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון