• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אתם אוכלים עוגיות פפושדו בפסח?

האם את אוכלים עוגיות פפושדו ?

• כן גם בפסח

קולות: 27 25.7%
  • כן אבל רק לפני ואחרי פסח

קולות: 43 41.0%
  • בכלל לא

קולות: 34 32.4%
  • פעם לא היינו אוכלים והיום שהשתפר המצב כן

קולות: 1 1.0%

• סה"כ בוחרים
    105
ראיתי באחד הספרים של הכולל של הרב פרץ הנ"ל שליט"א
והיה עד מקום שהלכו עם הרבנים הנ"ל ויתכן כי הרב אברהם לא היה בבמבה רק במקום השני
אבל הרב דוד ודאי שהיה עימם בבמבה
והם סוברים לברך "שהכל"
ודעו כי אחיני נ"י שאל את ר"י כסא רחמים הגר"מ מאזוז נר"ו בחודש שבט התשפ"ג (למי שזוכר מה היה) מה הדין בברכה של הבמבה והשיבו וז"ל "רבי יצחק יוסף אומר האדמה אבל תברך שהכל"
ומשמע שדעת הרב הנ"ל שדברי רבינו הגדול שליט"א הם נכונים וחשובים אמנם מכמה טעמים עדיף לברך שהכל כמש"כ בספרו שו"ת מקור נאמן
בברכה

גם אני הבאתי כך במק"א,
והשיב לי הרב @בנימין לוריא ,
כי דעת הראשל"צ שליט"א
דבעוגיות פפושדו מותר לאכול אפילו רבנות חולון...
מה הפשט?
ומדוע בית יוסף לא נותן ע''ז הכשר
עד היום ידעתי שגם בית יוסף לא מוכנים לתת ע''ז בכשר
אבל השתא דאתינן להכי הפירוש אחר שלא צריך הכשר.

לא ביקשתי ''ביאור''
ביקשתי ''פשט''
אפילו פשט איני מבין.
אז תחפש בפורום ותרו"נ.
בעיקרון אפשר פשוט לענות לך שמכיון שזה לא שמורה אין על זה כשרות בד"ץ שמיועד למהדרין.
(ומכיון שאין בזה עשרות חומרים כמו בשאר דברים גם רבנות זה מעולה ובפרט שיודעים מי עומד בראשה ומי הרבנים שם. ולא גרע מדבר שחבר יכין בביתו).

בעיקרון אפשר פשוט לענות לך שמכיון שזה לא שמורה אין על זה כשרות בד"ץ שמיועד למהדרין.
אני שאלתי את הרב אברהם והוא השיב לי משום שהבד''ץ רוצה שהתנור יהיה מיוחד לפסח ושלא יעבור הכשרה וזה אי אפשר וכל שנה אומרים שנה הבאה זה יהיה ............

אז תחפש בפורום ותרו"נ.
(ומכיון שאין בזה עשרות חומרים כמו בשאר דברים גם רבנות זה מעולה ובפרט שיודעים מי עומד בראשה ומי הרבנים שם. ולא גרע מדבר שחבר יכין בביתו).
מה שונה הפיקוח של הגר'''א יוסף (רבנות חולון) לפיקוח של הגר''מ יוסף (בד''ץ בית יוסף) ???
יש כאן סתירה שמדברי ר' בנימין מבואר שבית יוסף זה מהדרין וממילא גם הפיקוח יותר טוב ואילו לתלמידי הראשלצ שווים הם.
ובעיקר הדברים של הרב לוריא שיחיה אע''פ שאין בזה עשרות חומרים אבל יש עשרות מכונות שצריכים לראות שייבשים לגמרי וכיו''ב וזה לא נידון של חלב עכו''ם אלא של חמץ ב''מ
ומש''כ שזה כמו שחבר מכין בביתו הוא תמוה טובאא כמבואר .

יש כאן סתירה שמדברי ר' בנימין מבואר שבית יוסף זה מהדרין וממילא גם הפיקוח יותר טוב ואילו לתלמידי הראשלצ שווים הם.
ובעיקר הדברים של הרב לוריא שיחיה אע''פ שאין בזה עשרות חומרים אבל יש עשרות מכונות שצריכים לראות שייבשים לגמרי וכיו''ב וזה לא נידון של חלב עכו''ם אלא של חמץ ב''מ
ומש''כ שזה כמו שחבר מכין בביתו הוא תמוה טובאא כמבואר .
טוב, חבל על הזמן שלנו.
דיברו ע"ז רבות בפורום.
ראה כאן וכאן וכאן וכאן וכאןכאן] (בכל ההודעות!...)

אני כנ"ל, מטעמי שמורה ועוד לא אוכל פפושדו.

אולם מי שישמע את הרב יצחק לוי שליט"א בעניין יקבל תשובות לה-כ-ל
בעיה של נסך ובעיה של מים וכו'

ומי שרוצה לאכול פפושדו ולהרגיש מצווה עשה מהתורה, שישמע את הרב נקי מחבר הספרים בהלכה ובאגדה זה כבר בגדר שכל מי שלא אוכל מזלזל ברבותיו....

ומי שרוצה לאכול פפושדו ולהרגיש מצווה עשה מהתורה, שישמע את הרב נקי מחבר הספרים בהלכה ובאגדה זה כבר בגדר שכל מי שלא אוכל מזלזל ברבותיו....
ראה מש"כ הרב ללוש בעלון שהובא כאן.

הרב זיע''א היה אוכל?

חזור
חלק עליון