• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בירור על השו"ע החדש של דרשו

ובגלל שאנחנו מחפשים את האמת

אציין לסרטון זה שקשור לנושא

הוא לא דיבר על דרשו אלא על ה"דרשו" הספרדי שמחק מרן.
אישית אני לא משתמש בדרשו אבל זה ספר שמיוחד לאשכנזים ולא בשבילנו. כמו שהדרשו שלנו לא מרבה להביא פסקי הרבנים האשכנזים.

ואני יודע שהוא לא דיבר על דרשו כי כבר העירו כך בעבר והכותרת של הסרטון לא מדויקת. ואם תדייק בלשוני כתבתי סרטון שקשור לנושא וכן כתבתי שהרב יצחק לא כתב בהדיא
ואין לומר שזה לא ספר בשבילנו כי מי שכותב תשובה בהלכה צריך לחפש עד איפה שידו מגעת והם יכולים לעזור

נערך לאחרונה:
הוא לא דיבר על דרשו אלא על ה"דרשו" הספרדי שמחק מרן.
אישית אני לא משתמש בדרשו אבל זה ספר שמיוחד לאשכנזים ולא בשבילנו. כמו שהדרשו שלנו לא מרבה להביא פסקי הרבנים האשכנזים.
ראה לעיל שהרב נקי הזכיר אותו
וזכור לי גם שהרשלצ הזכיר איפה שהוא דרשו

למה זה עדיין מפתיע אנשים?

יותר מחריד אותי כשיש ספרדים שמוחקים את מרן. וידוע לכל מי שעוקב אחרי שיעוריו של הראשל״צ שליט״א.

עברתי היום על חוברת דוגמא שהוציאו, וראיתי שלא מזכירים ממרן זיע"א גם בנושאים שכתב בהם באורך.
ולעומת זה "שמועות" משאר גדולים מביאים על הסדר.
וה' הטוב יכפר בעד.
ולענ"ד פשוט שאין לסייע להם, לכל אשר כבוד מרן זיע"א חשוב ויקר.

עברתי היום על חוברת דוגמא שהוציאו, וראיתי שלא מזכירים ממרן זיע"א גם בנושאים שכתב בהם באורך.
וה' הטוב יכפר בעד.
ברוך שכיוונתי לדעת כת"ר הרמה.

בחוברת דוגמא שהם הפיצו היום בבתי המדרש לא ראיתי שהוזכר רבינו אפילו פעם אחת גם בדברים שכתב בהם בתשובותיו, ואם זה החלון ראווה שלהם, זה מלמד מה יש להם למכור בחנות
וכל דבריך אמת וצדק, וצריך לראות איך מעבירים להם את המסר הזה, שאם בעיניהם רבינו הגדול אינו שוה לאיזכור ותורתו שבכתב פחות משמועות פורחות באויר של רבני אשכנז אין לנו מה לחפש אצלם, ושיחפשו להם קליינטורה אצל אלה שהשמועות האלה מעניינות אותם
אם יש למישהו יד בעיתון הדרך או לעלות לשידור וכדו' כדאי שיעביר את המסר
ואולי יהיה כדאי להראות את הדוגמא הזו למרן חכם יצחק שירעיש נגדם

וה' הטוב יכפר בעד.
אבל לכאורה למה כבודו מתכוון כשאומר לא לסייע להם? לקנות את המשנה ברורה זה נקרא לסייע?
גם לראשון לציון יש את הסדרה...... ודי למבין

אם ידוע למישהו איך מגיעים להרב הופשטטר [או איך שקורים לו] להציג בפניו את המציאות העלובה הזו
איזה מין רמה נמוכה זה שמביאים שמועות בעלמא פורחות באויר מרבנים שבכלל לא בטוח שאמרו את מה שכתבו בשמם, וגם אם אמרו דבריהם נאמרו בלי עיון , ולא מביאים מתשובות של מרן שנכתבו בעיון גדול ומביא את כל המקורות ומסביר כל הלכה מאיפה יצא לו כך
אם יש להם בעיה עם הדרך של מרן רבינו זה לא פיתרון להתעלם ממנו ולמחוק אותו. זה בעיני כמו ההתנהגות של השמאלנים [להבדיל] שרוצים דמוקרטיה רק במה שטוב להם... ולהתעלם מהמציאות שיש רוב באיכות וכמות שלא בוחר בדרך הזו
ועוד דבר חשוב שכאשר אני רואה את הסגנון העלוב שלהם, ולעומת זה אני לומד בספרים של מרן רבינו עובדיה זצ"ל ובספרים של בנו חכם יצחק שליט"א, אני אומר ראו מה ביני לבן חמי, איך הם מתייחסים גם לדברי המתנגדים הכי גדולים שלהם ומשיבים עליהם כדרכה של תורה, באמת שאני מרגיש גאוה וכבוד להשתייך לקהילה הקדושה הזו.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
אם ידוע למישהו איך מגיעים להרב הופשטטר [או איך שקורים לו] להציג בפניו את המציאות העלובה הזו
איזה מין רמה נמוכה זה שמביאים שמועות בעלמא פורחות באויר מרבנים שבכלל לא בטוח שאמרו את מה שכתבו בשמם, וגם אם אמרו דבריהם נאמרו בלי עיון , ולא מביאים מתשובות של מרן שנכתבו בעיון גדול ומביא את כל המקורות ומסביר כל הלכה מאיפה יצא לו כך
אם יש להם בעיה עם הדרך של מרן רבינו זה לא פיתרון להתעלם ממנו ולמחוק אותו. זה בעיני כמו ההתנהגות של השמאלנים [להבדיל] שרוצים דמוקרטיה רק במה שטוב להם... ולהתעלם מהמציאות שיש רוב באיכות וכמות שלא בוחר בדרך הזו
ועוד דבר חשוב שכאשר אני רואה את הסגנון העלוב שלהם, ולעומת זה אני לומד בספרים של מרן רבינו עובדיה זצ"ל ובספרים של בנו חכם יצחק שליט"א, אני אומר ראו מה ביני לבן חמי, איך הם מתייחסים גם לדברי המתנגדים הכי גדולים שלהם ומשיבים עליהם כדרכה של תורה, באמת שאני מרגיש גאוה וכבוד להשתייך לקהילה הקדושה הזו.
משה שפיר קאמרת!

אם רב יצחק שליט"א כבר דיבר איתו, ואפילו הבטיח לו שיתקן את המעוות, ולא נעשה שום דבר בענין ! מה זה יעזור שכבודו ידבר איתו????

עדיין לא מבין את הזעקה. דברים ידועים שכבר שנים קורים בהוצאות של האשכנזים. חבל להוציא את הזעם על המקלדת כשאפשר לקיים ויחזור לתלמודו.

אבל מצד שני, אני לא רואה את דרשו ואת כל הרבנים שלהם, לכתוב ולפרסם בשם מרן זיע"א, שמותר לכסות את הראש ולהשאיר טפח מגולה קדימה .....

חזור
חלק עליון