• ל"מרכז למורשת מרן" דרוש מפעיל לתכנית על מרן בתלמודי תורה, וכן מפעילה בבתי ספר לבנות. דרישות התפקיד: א. גישה לילדים חובה. ב. כושר רטורי. ג. פנוי/ה בשעות הבוקר לפחות בחלק מימות השבוע. יצירת קשר במייל: office@moreshet-maran.com

בשר חלק

ישי שחר

New member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

21%

שלום,
מה דעת מרן שליט"א בנוגע לבשר חלק לספרדים.

האם בשר חלק רבנות הוא הכשר מספק או שצריך הכשר של בד"צ (עטרה/הרב מחפוד/הרב מוצפי וכו..)

תודה

בנימין לוריא

Well-known member
פעילות

11%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

שלום,
מה דעת מרן שליט"א בנוגע לבשר חלק לספרדים.

האם בשר חלק רבנות הוא הכשר מספק או שצריך הכשר של בד"צ (עטרה/הרב מחפוד/הרב מוצפי וכו..)

תודה
אם תטרח לחפש בפורום, תוכל לרוות נחת מאריכות דברים שהאריכו בכמה וכמה מקומות כאן בפורום, וכן בשיעוריו של הגר"ש ללוש שליט"א.

בנימין לוריא

Well-known member
פעילות

11%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

ואחה"מ, אבל כתבו כאן תלמידיו שביקרו בביתו ושם במקפיא יש בשרים של 'עטרה' בד"ץ בית יוסף ?!
מה הקושיא? זה שאני אומר שמותר לכתחילה לאכול שוקולד בד"ץ העדה החרדית, זה אומר שאסור לי לאכול חטיף בהשגחת חתם סופר?

יי"ש

Active member
פעילות

3%

אֲרִיכוּת יָמִים

12%

אם יש לו בשר זול יותר ומהודר לכתחילה למה צריך להוציא ממון לריק?
אפשר לתרום אותו לאברכים נזקקים..

איש תם

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

13%

מה הקושיא? זה שאני אומר שמותר לכתחילה לאכול שוקולד בד"ץ העדה החרדית, זה אומר שאסור לי לאכול חטיף בהשגחת חתם סופר?
אין כזה דבר השגחת חתם סופר, יש כזו חותמת. אין משגיחים ואין כלום.

ראובן יוסף מיארה

Active member
פעילות

5%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

הכוונה פשוטה, שכת"ר מוזמן לחפש במסעדות שבהשגחתם ובמפעלים שבהשגחתם את המשגיח שלהם, ומובטח לו שלא ימצא. (כמובן יש משגיח של הרבנות, אבל לא שלהם).
אז על סמך מה החותמת?
אולי בכו"ז הם סומכים על מצלמות או משהו אחר.

איש תם

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

13%

ידוע לרבים.
כבודו מוזמן לבדוק.
ראה לדוגמא כאן כאן כאן כאן כאן כאן כאן וכאן, ואין כאן המקום להאריך בקישורים, בכל חיפוש תקבל עשרות מקורות לבעיות שם.
ומאידך לא מצאתי רב אחד שממליץ עליהם, ולא אחד שאומר שיודע שהמצב שם טוב. יש כמה רבנים שאומרים שזה "בסדר" אבל הם אומרים כך גם על כל מיני רבנויות. וזה בעיקר רבנים שלא מבינים בכשרות כלל.

יי"ש

Active member
פעילות

3%

אֲרִיכוּת יָמִים

12%

הכוונה פשוטה, שכת"ר מוזמן לחפש במסעדות שבהשגחתם ובמפעלים שבהשגחתם את המשגיח שלהם, ומובטח לו שלא ימצא. (כמובן יש משגיח של הרבנות, אבל לא שלהם).
ואגב, יש עוד כשרויות שמסתמא אתה סומך עליהם וגם שם נוהגים כך. וכבר דובר ונכתב בזה באחד האשכולות כאן

איש תם

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

13%

אולי סבירא להו כדעת מרן רבינו זצ"ל שהיתר מכירה הוי לכתחילה????
גם לפי מרן זיע"א אינו למהדרין אלא לכתחילה, כי המהדרין לא אוכלים היתר מכירה. ולכן הורה לבד"צ בית יוסף שלא יתנו הכשר להיתר מכירה.

חלק עליון