• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בשר חלק

מי בדק שזה הכשר לא טוב?
לגבי חת"ס פ"ת אני הייתי במשחטת עוף ירושלים, וראיתי שאת הנפילות של ההשגחות השונות כהרב מחפוד, שארית ישראל הרב רובין, היוצאות מהליין, בא "המשגיח" שלהם ואוסף בטיעונים של בעוף זה אפשר לסמוך על פוסק פלוני, ובעוף זה אפשר לסמוך על פוסק אלמוני וכן על זה הדרך, ואח"כ עופות אלו יוצאות לשוק תחת הכינוי "מהדרין"...
ומסופקני אם יש להם בכלל שחיטה שם בהשגחתם, או שאת כל הצולעה והנידחה של גופי כשרות אחרים יקבצו...
ומאז ב"ה אינו עובר את סף דלת ביתי מוצרים ב"השגחתם", גם לא אקונומיקה...
אמנם כעת פרסמו שיש רב פוסק חדש וכו', וצריך בדיקה מחדש.

לגבי חת"ס פ"ת אני הייתי במשחטת עוף ירושלים, וראיתי שאת הנפילות של ההשגחות השונות כהרב מחפוד, שארית ישראל הרב רובין, היוצאות מהליין, בא "המשגיח" שלהם ואוסף בטיעונים של בעוף זה אפשר לסמוך על פוסק פלוני, ובעוף זה אפשר לסמוך על פוסק אלמוני וכן על זה הדרך, ואח"כ עופות אלו יוצאות לשוק תחת הכינוי "מהדרין"...
ומסופקני אם יש להם בכלל שחיטה שם בהשגחתם, או שאת כל הצולעה והנידחה של גופי כשרות אחרים יקבצו...
עיין בפורום לתורה, ם האריכו להוכיח שאין כזה גוף כשרות כלל, אלא רק נותנים חתימה תמורת תשלום.
וכמדומה שגם בפורום כאן הועלו כמה מהדברים.

מי בדק שזה הכשר לא טוב?
אני לא רוצה לפתוח נושא נפיץ [עיין בפורום השכן בהרחבה] אמנם הדברים ידועים [תוכ״ד כתיבה נתפרסמו עוד כמה פוסטים...] א. יש מכתבים מהרבנות. ב. ראה גם כושרות. ג. יש קלא דלא פסיק. ד. יש את ההקלטה הידועה של זריצקי [על פ״ת].
לסיום: מי בדק שזה הכשר טוב?

ישנו רב שנקרא הרב רפאל פאלוך שהיה במשחטות של בית יוסף, יורה דעה וחת"ס פ"ת ונדהם מהידורים והחומרות שלהם אז מעניין....

ישנו רב שנקרא הרב רפאל פאלוך שהיה במשחטות של בית יוסף, יורה דעה וחת"ס פ"ת ונדהם מהידורים והחומרות שלהם אז מעניין....
לא שמעתי שמעו מעולם. וגם אני נדהמתי מההידורים והחומרות שלהם...
אני כותב על מה שראיתי בעיני לפני כמה שנים במשחטת עוף ירושלים אשר באיזור תעשיה בעטרות.

שמועות.
הרב פאלוך הנ״ל מתמצא בשחיטה בלבד ולכן באמת השחיטה בעופות של ב״י היא מצויינת [ואמר מי שאמר שחלון הראוה של ב״י היא ״עוף ירושלים״ ולא בכדי] וע״ז הוא ״נדהם״ מהחומרות, ושפיר.
ועתה הסכת ושמע! אין כזה מושג השגחת חת״ס פ״ת! אין להם משגיחים בפועל הם סומכים אפילו על משגיחי רבנות ונותנים חותמת, וזה במקרה הטוב כי במקרים הפחות טובים הם נותנים גם בלי השגחה [לא נותר אלא לקוות שלפחות הם מבקשים מהמפעל את רשימת המרכיבים]. עכשיו הכל מובן, בעוף ירושלים יש את המשגיח של ב״י, ולקחו אותו גם פ״ת שיהיה משגיח שלהם.

שמועות.
הרב פאלוך הנ״ל מתמצא בשחיטה בלבד ולכן באמת השחיטה בעופות של ב״י היא מצויינת [ואמר מי שאמר שחלון הראוה של ב״י היא ״עוף ירושלים״ ולא בכדי] וע״ז הוא ״נדהם״ מהחומרות, ושפיר.
ועתה הסכת ושמע! אין כזה מושג השגחת חת״ס פ״ת! אין להם משגיחים בפועל הם סומכים אפילו על משגיחי רבנות ונותנים חותמת, וזה במקרה הטוב כי במקרים הפחות טובים הם נותנים גם בלי השגחה [לא נותר אלא לקוות שלפחות הם מבקשים מהמפעל את רשימת המרכיבים]. עכשיו הכל מובן, בעוף ירושלים יש את המשגיח של ב״י, ולקחו אותו גם פ״ת שיהיה משגיח שלהם.
למיטב ידיעתי במשחטת עוף ירושלים שבעטרות אין שחיטה של בית יוסף.
וממשחטה זו יוצאים העופות "המדהימים בהידורם" של חוג חת"ס פ"ת.

חזור
חלק עליון